Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Honnan lehet...

Keresztények! Honnan lehet tudni, hogy van Isten, hogy Ő végtelenül szeret és végtelenül irgalmas, és, hogy Krisztus a Megváltó? (Mármint azon kívül, hogy a Bibliából. )

Figyelt kérdés

Sokáig kereszténynek hittem magam, de valamiért sosem tudtam olyan közel kerülni Istenhez, ahogy akartam volna.

Nem túl rég jöttem rá, hogy valamiért mintha nem tudnám elfogadni azt, hogy Ő irgalmas. Nem azért, mert nem akarom, hogy szeressen, de van valami furcsa Istenben.


Ma gondolkoztam el valami furcsán. Az 1984-ben van ugyebár a Párt, aminek a vezetője (O'Brien szerint a megtestesülése) Nagy Testvér. Ő annyira szereti az író által "rá bízott" személyeket (a Pártot), hogy nem hagy közülük senkit elveszni. Ha valaki bűnt követ el, akkor vagy megbánja, vagy nem. Ha nem bánja meg, a Szeretet-minisztériumban akkor is meggyógyítják a beteg embereket, akik belátják bűnösségüket, és képesek lesznek az igaz bűnbánatra. Innentől fogva szándékukban áll, hogy szeressék a Pártot és N.T.- t, de nem biztos, hogy rögtön sikerül ez, lehet, hogy kell hozzá még idő. Winston a legvégén, egy katonai győzelem után értette meg, ki N.T., és szerette meg. Ha valaki teljesen meggyógyul (azaz szereti N.T.-T), akkor lelövik, és így soha többé nem fog bűnt elkövetni - azaz meg van váltva. (Oké, hogy a prolik alkotják a társadalom majdnem egészét, a párttagok pedig csak kis részét, de itt nem a hatalomról van szó, hanem az irgalom mértékéről, amit a vezető a rá bízott személyek iránt mutat.)

A kereszténység szerint Istené az egész világ, tehát minden rá van bízva. De csak az emberek üdvözülhetnek, közülük is csak az a pár száz, akiket megváltott. Mert csak az van megváltva, aki elfogadja Krisztust megváltóként. Nincs az a térítés, ami az 1984 c. regényben. Akkor most hogy is van ez? Ha Isten végtelenül irgalmas, akkor hogy lehet, hogy Nagy Testvér irgalma nagyobb az övénél?



2015. nov. 17. 18:37
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm.

Bár az utolsó mondatodnak nem igazán volt értelme, eléggé a szeretet kettős parancsát juttatja eszembe, meg azt, hogy utálni kell másokat.

2015. nov. 28. 23:50
 32/34 anonim ***** válasza:
0%
Senkit nem kell utálni, - az utolsó mondat (kérdés) pont arról szól, hogy a mi szeretetünkhöz képest mennyivel hatalmasabb Istené... - ezért tudjuk ezt mi emberek úgy megfogalmazni, hogy végtelen.
2015. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Csak akard hinni hogy Jézus végtelenül szeret!
2015. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Szia! Szívesen leveleznék veled, őszintén írtál. Ha neked is lenne kedved, írj, Dani
2015. dec. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!