Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha már Németh Sándor nem lesz...

Ha már Németh Sándor nem lesz köztünk akkor ki lesz az utódja?

Figyelt kérdés

Nem piszkálódás miatt írom ki a kérdést.

De mint tudjuk Németh Sándor már nem fiatal és nem fogja a végtelenségig vezetni a Hit Gyülekezete nevű keresztény felekezetet. Mi lesz utána? Van már esetleg olyan aki utódja lehet, vagy még nincs semmi elképzelés erről?



2015. okt. 29. 20:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
31%

"Hit Gyülekezete nevű keresztény felekezetet"


Amennyire megy ott a zsidó ajnározás, illetve az izraeli zászló lobogtatás, inkább hiszem őket zsidó felekezetnek, mint sem kereszténynek.


Remélem senki nem lesz.

2015. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%

Gőzöd sincs a kereszténységről, kedves előző, de véleményed így is van, azt látom. Amikor majd Jézus Krisztus a nemzeteket fogja megítélni, lesz majd meglepetés a magad fajtának, persze azt meg is kell érni.


Amúgy valóban nem fiatal már Németh Sándor,de az egyház sem fog a végtelenségig a Földön maradni, úgyhogy nem biztos, hogy az utódlásra szükség lesz. Ha azonban mégis bekövetkezne, biztos egy olyan ember lehetne az utódja, akit Isten választ ki erre. Amúgy hozzáteszem, hogy Németh Sándor mentora, Derek Prince 88 évesen, Kenneth Hagin, aki szintén nagy hatással volt Németh Sándorra 86 évesen, Lester Sumrall 83 évesen költözött az Úrhoz, Marilyn Hickey 84 éves, és fiatalokat megszégyenítő energikussággal járja a világot most is, és hirdeti az evangéliumot, és történnek a csodák az alkalmain, láthatólag még egyáltalán nincs szándékában itt hagyni az egyházat. A keresztények általában hosszú életűek, ritka az ennél rövidebb élet, különösen ilyen kaliberű szellemi embereknél. Úgyhogy Németh Sándornak is van még legalább húsz éve, de ha az Úr akarja, akár negyven is, úgyhogy korai lenne az utódlásán gondolkodni.


Egyébként, aki a Bibliát ismeri, az tudja, hogy viszonylag ritkán sikerült Isten embereinek átadniuk a kenetet, noha a kenet átadható, ahogy Mózes adta át Józsuénak, vagy Illés Elizeusnak. Ha azonban nincs alkalmas ember, akkor a kenet az emberrel együtt sírba száll. Elizeusnál ez szó szerint meg is történt, ugyanis miután meghalt, idővel egy halottat löktek be a sírjába, aki azonnal feltámadt, ahogy hozzáért Elizeus csontjaihoz. Sajnos azonban nem olvasható, hogy a kenet azon kívül, hogy csodát tett a halottal, rá is szállt volna. Így Illés kenetének egészen Keresztelő Jánosig kellett várnia, hogy újra megjelenhessen a Földön. Keresztelő János azonban már az anyja méhében kenet alá került, és Illés kenetével szolgált később, mint Elizeus több száz évvel korábban, bár csodákat nem említ a Biblia vele kapcsolatban, bár azt sem mondja, hogy nem voltak.

2015. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés!


Én is gondolkoztam már ezen.


Németh Sándor idén (2015) lesz 55 éves.


"korai lenne az utódlásán gondolkodni. "


Ebben az egyben egyetértek Asperrimus-sal.


De szerintem az utódja vagy Németh Judit (Németh Sándor felesége) lenne vagy valamelyik gyermeke venné át a helyét.

Vagy talán valamelyik "nagyobb" és "híresebb" presbiter mondjuk pl. Hack Péter (volt SZDSZ képviselő ,presbiter) ,Nagy József (más néven "Nagy Józsi","Big Joe" vagy "Bomba jó bokszoló", volt ökölvívó ,presbiter) vagy Tóth Géza (presbiter)...stb


Üdv!

2015. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Én kétlem, hogy azok közül kerülne ki az utód, akiket felsoroltál. Természetesen nem ismerem Isten akaratát, de sokkal valószínűbbnek tartom, hogy mire utódlásra kerül a sor, addigra olyanok lesznek az esélyesek között, akik ma fel sem merülnének egy internetes találgatáson. Jelenleg is sok nagy kaliberű ember van a Hit Gyülekezetében, de ehhez isteni elhívás szükséges, ugyanis anélkül pár évtized alatt leépülne a Gyülekezet, lehet, hogy sokkal hamarabb. Azaz nem vérségi kérdés, hanem annak a függvénye, hogy lesz-e méltó ember, akinek átadható az a kenet, ami Sándoron van? Ezt pedig nem ember dönti el, hanem Isten. Ha lesz ilyen ember, akkor ő lesz az új vezető. De nagyon-nagyon-nagyon előreszaladtunk. Mint mondtam, lehet, hogy soha nem lesz erre szükség, és sokunknak az az imánk, hogy Sándor végig megmaradjon, egészen az elragadtatásig.
2015. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Asperrimusnak és a harmadik válaszolónak köszönöm a hasznos válaszokat. Egy kérdésem lenne még, a kenet, hogyan adódik át egy másik emberre? Közvetlenül Isten adja, vagy emberi közvetítéssel történik? És mit takar pontosan?
2015. nov. 1. 20:33
 6/28 anonim ***** válasza:

Asperrimusnak ,


"A keresztények általában hosszú életűek, ritka az ennél rövidebb élet, különösen ilyen kaliberű szellemi embereknél."

Úgye ezt te sem hiszed. Ezt úgy hivják, h "ne bölcselkedjél feljebb, mint adatott "....nem kell, h mindenről véleményed legyen..egy barátod az Úrban

2015. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Na, vedd csak elő a Római levelet és fuss neki még egyszer (vagy többször)! A Róma 12,3 egészen pontosan arról szól, hogy egyetlen ember sem tud a jelenleg birtokában levő hitének a mértéke fölé emelkedni, azaz nem tudja a termetét megnövelni egy arasszal, de még egy milliméterrel sem.

Amiről én írtam, az tapasztalati tény, nem pedig "hüperphroneó", azaz a saját magam lehetőségeinek, vagy a hitemnek a túlbecsülése. Egyébként a "phroneó" szó jelent törekvést, irányultságot is, vagyis a "hüperphroneó" azt is jelenti ebben a kontextusban, hogy valaki a saját hite fölé törekszik. Ez kb. olyan, mintha valaki saját magának akarna bakot tartani. Vagyis nem bölcselkedésről, vagy okoskodásról van szó, ahogyan értelmezed, hanem arról, hogy az ember hite soha nem lehet nagyobb, mint a birtokában levő kijelentés, ami minden esetben természetfeletti, vagyis mindig Isten adja az ütemet, mi pedig csak arra az ütemre tudunk lépni.

2015. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a kenet szívből szívbe, hitből hitbe tud átadódni. A Mózesen levő kenet kézrátétellel került Józsuéra. Az Illésen levő kenet úgy került Elizeusra, hogy az Illés palástja hátramaradt, és az közvetítette. A kenet nem más, mint a Szent Szellem működő ereje. Reinhard Bonnke beszélt arról, hogy az Újszövetség legtöbbször két szót használ az erőre. Az egyik a "dünamisz", a másik pedig az "energész". Amikor az ember veszi a Szent Szellemet, akkor vele együtt veszi az erőt is, ami görögül "dünamisz". Ez a szó azonban képességet jelent, azaz lehetőséget. Az "energész" azonban mindig működő, cselekvő erőt jelent a Bibliában. Azzal a hasonlattal példázza Bonnke, hogy ahogyan a dinamitban is benne rejlik az erő, a képesség, de egészen a felhasználásig nem működik, hanem be van csomagolva, ilyen a "dünamisz" is sok keresztény életében. Az "energész" soha nem szunnyadó erő, hanem mindig cselekszik. Ez az erő Isten működő ereje, azaz a kenet. Amikor Isten felken az Ő működő erejével, minden esetben rizikót vállal, mert miután felken valakit ezzel az erővel, olyan jogai lesznek, hogy utólag nehezen, vagy sehogy sem vakarható le róla ez az erő, ezért vissza is lehet élni vele, ami sajnos nem példátlan az Egyház-történelemben. Például Júdás ugyanolyan csodákat tett a kenet által, mint a többi apostol, mégis elárulta Jézust, de Saul király példája is kijózanító. Éppen ezért Isten rendkívül körültekintő mielőtt felruházna valakit ezzel az erővel. Senkinek nem ad nagyobb erőt, mint amekkorát a jelleme el tud hordozni. De nem a felkent ember dönt arról, hogy kinek adja tovább a kenetet, és azt sem, hogy mekkora adag adódik át. A kenet intelligens erő, ugyanis nem választható el a Szent Szellem személyétől. Németh Sándor hiába teszi a kezét valakire, hogy a kenetet átadja, ha az az ember nem méltó, akkor a kenet nem marad rajta, akkor sem, ha elesik, akkor sem, ha rendkívüli dolgokat produkál adott szituációban. Elgondolkodtató bibliai tény, hogy Izsák is kézrátétellel adta át a rajta levő kenetet. Elgondolkodtató, hogy egy szellemi ember nem volt tisztában Isten választásával, és Ézsaunak szándékozott átadni az áldást, ami egyben a kenetet is jelentette. Pedig már születésük előtt kijelentette Isten, hogy Jákobot választotta, nem pedig Ézsaut. Izsák szemei azonban meghomályosodtak, de nem csupán a fizikai szemei, hanem a szellemi látása is, éppen ezért szándékozott Ézsaut megáldani Isten véleménye ellenére is. De Jákob ment be az apjához, és becsapta őt, az áldás és a kenet azonban tényleg átment az ő életére, pedig Izsák azt hitte, hogy Ézsaut áldja meg. Amikor azonban kiderült Jákob csalása, Izsák nem tudta visszavonni azt az áldást, amit Jákobra kimondott, és nem tudta Ézsaut Jákob fölé emelni az eredeti szándéka ellenére sem. Ráadásul, mivel a kenet intelligens erő, Isten Szelleme egészen végig tisztában volt vele, hogy Jákob Jákob, Ézsau pedig Ézsau, és eredeti választásának megfelelően rá is szállt Jákobra, és a botlásai ellenére sem szándékozott őt elhagyni soha. Én azt gondolom, hogy akkor sem szállt volna Ézsaura, ha apja tényleg rá mondta volna ki az áldást. Úgyhogy igazából nem Németh Sándor döntene az utódlásáról sem, hanem Jézus, ha valaha is felmerül ennek szükségessége, ami távol legyen!
2015. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Asperrimus ,


Te formálhatónak tartod magad? Összetört már Isten előtt annyira a szíved, hogy felülbíráld álláspontjaidat, véleményeidet? Összetört már annyira, h feladd az egod, intelligenciád, h kivérezve, összetörve odabotrokálsz a "kereszthez" és azt mond Istennek: Istenem itt vagyok, semmit nem értek, de taníts meg a te utaidra...elegem van teológiából, a tudásból nekem már csak te kellessz..megtörtént?

2015. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Te mit gondolsz? Materialista háttérből származom, én is ugyanolyan vak voltam, mint bármely más bűnös ember, és olyan bűnöket követtem el valaha, amit nem is gondolnál. Amikor Jézus megszólított, egy roncs voltam, és még csak nem is tudtam róla. Réges-régen feladtam a saját álláspontomat, de csak Isten számára vagyok formálható, illetve azok számára, akiket Ő küld hozzám. Talán azt gondolod, hogy azt értem ezalatt, hogy amit Németh Sándor mond, vagy más olyan, akinek adok a szavára, azt minden további nélkül elfogadom, ez azonban tévedés. Egyetlen ember sincs a színről színre való látás birtokában, így tévedhet, velem együtt. Ha nekem kellene kiválasztanom adott szóhalmazból, hogy melyik van Istentől, melyik van embertől, vagy - ne adj Isten! - melyik van a Gonosztól, akkor menthetetlenül eltévednék egy információs útvesztőben. Hála Istennek azonban, erre egyáltalán nincs szükség, ugyanis Jézus Krisztus befogadásával együtt kaptam egy olyan kenetet Tőle, amelyik belülről tanít és eligazít, amikor egy prédikációt hallgatok, olvasom a Bibliát, vagy bármi egyebet. Ezt a kenetet minden egyes keresztény megkapja, mint az tudható az 1 János 2,20-27-ből, de nem mindenki mer rá hallgatni, amikor mást mond, mint a tradíció, vagy a teológia, vagy a pásztor, vagy a tanító. De nem vagyok hajlandó a kedvedért visszamenni az origóhoz, és a földön csúszni mászni, hogy bocsánatot kérjek azért, hogy olyan véleményem van, aminek igazságáról nem vagy meggyőződve. Ehhez jogod van, ahogy nekem is jogom van ahhoz, hogy elhiggyem azt, amit a Felkent kenete tanított nekem huszonöt év alatt. Mindez nem azt jelenti, hogy mindig igazam van, hogy nem szoktam tévedni. De a tévedéseimet sem cserélem le más valaki tévedéseire, hanem a jövőben is Istentől kérdezek, és belülre figyelek, ahol az élő vizeknek forrása buzog bennem, amiről nem is tudtam, hogy létezik olyan, míg Jézus fel nem fakasztotta bennem. Ha Ő szól, akkor hajlok a szavára. Ha Ő nem szól, akkor meghallgatom, amit mondanak, gondolkodom rajta, és érni hagyom. Van azonban olyan, amit be sem engedek a szívembe, mert ezt az útmutatást kapom. Az ilyesmin egy pillanatig sem gondolkodom. Például már szagról felismerem, amikor manipulálni próbálnak, és olyankor outputra kapcsolok.
2015. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!