Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények (főként hit...

Keresztények (főként hit gyülisek), miért mondják néha egyes dolgokra, tettekre, hogy nem ékes?

Figyelt kérdés
Beszélgetés közben többször hallottam hit gyülekezetébe járó emberektől, hogy valami nem ékes. Nem emlékszem teljesen pontosan, de a nem házas fiú lány közötti szorosabb kapcsolattól kezdve az öltözködésen át, hogy nem ékes. Viszont én magam semmi kivetni valót nem találtam ezekbnen a dolgokban. Egy konkrét példa dereng: külföldön különnemű fiatalok, akik dolgoznak vagy tanulnak egy albérletben laknak. Elgondolkodtam Biblia mit írhat erről. Én csak a z Újszövetséget olvastam többször, ott csak az 1. Korinhus 13. ír arról, hogy a szeretet nem cselekszik éktelenül, sőt szó szerinti fordításban nem cselekszik bántóan. Kinek mi a nem ékes, erről ír valamit az Ó szövetség is?

2015. nov. 21. 08:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Nem ékes, azaz éktelen, mint az első hozzászóló tudatlansága, aki azt feltételezi, hogy egy hites leállna vele egy kis szóbeli márászkodásra. Hát nem talált. Ha már hasonlatoknál tartunk, ez olyan lenne, mintha a kerítés mögött acsarkodó kutyához odamenne az ember, és számon kérné tőle, hogy miért ugat, és elkezdene neki magyarázni. Azért ugat, mert kutya, és a kerítés miatt többre nem is képes. Ha nem lenne kutya, nem ugatna. De amíg a kutya ugat, a karaván halad, a kutyát ott tartja a kerítés, a karaván pedig célba ér. Úgyhogy, aki szívéből az ugatás tör ki, az ne feszélyezze magát, ugasson csak, én nem fogok vele együtt acsarkodni.
2015. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

Amúgy Károli használja az éktelenség kifejezést, így innen eredeztethető az egyházi szlengben. Abban a kontextusban, amiben alkalmazni szokták, arra vonatkozik, hogy valami nem egészen tiszta, vagy tisztességes. Irányadó Pál apostol gondolata, hogy a "tisztességre gondotok legyen minden ember előtt" (Rm 12,17) Ez pedig nem csak azt jelenti, hogy ne kövessen el valaki bűnt, hanem azt is, hogy ne is legyen ezzel vádolható, legalábbis mindent tegyen meg a jó híréért is, ne elégedjen meg azzal, hogy ő tudja, hogy nem követett el valamit. Éppen ezért a keresztények tartózkodnak attól, hogy kettesben időzzenek ellenkező nemű személyekkel, ugyanis sok ember van, akinek ettől már beindul a fantáziája. Azért nem ékes ez a szituáció, mert amikor valaki kompromittálja magát a bölcstelenségével, hiába nem követte el azt, amivel gyanúsítják, az Egyházat is kompromittálja, és az Egyház Fejét is, Aki a Feltámadott Jézus Krisztus.


Ami az öltözködést illeti. Azok a férfiak, akik meg vannak kötözve paráznasággal, még azokon a ruhákon is át vélnek látni, amelyek egy hölgy fülétől a földig érnek, ez ellen semmit nem tehet egy nő. Ezt tapasztalatból ismerem, én is ilyen voltam. Ha azonban egy hölgy lengébben öltözködik a kívánatosnál, akkor bizonyos értelemben cinkossá válik, éppen ettől tisztességes, vagy tisztességtelen, ékes, vagy éktelen egy öltözet. Sajnos vannak olyan nők, akiktől el kell fordítanom a tekintetemet, ha nem akarok beszennyeződni, és nem akarok. Nem azért sajnos, mert nem méregethetem az idomaikat, mint ahogy régen tettem, hanem azért sajnos, mert ilyenkor mindig manipulálva érzem magam a részükről. Ha ugyanezek a nők odafigyelnének az öltözködésükre, akkor nem kényszerítenének önvédelemre. Egy keresztény nő erre érzékeny, ezért mondja azt bizonyos ruhákra, hogy éktelen. Én is azt mondom, pedig én nem nő vagyok.

2015. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

@ Asperrimus


"Nem ékes, azaz éktelen, mint az első hozzászóló tudatlansága, aki azt feltételezi, hogy egy hites leállna vele egy kis szóbeli márászkodásra. Hát nem talált."


Hát pedig nagyon úgy néz ki, hogy mégiscsak leálltál vele szóbelileg márászkodni :)

Csak azt nem értem, hogy ha ilyen jól megaszontad nekije, akkor meg minek töröltetni a válaszát :)

2015. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Télleg, hova lett a válasz?
2015. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Törölték a válaszomat, amin nem lepődök meg :) amúgy vicces, hogy leírja, hogy nem fog velem vitatkozni, utána meg ír nekem egy kisregényt, hogy én kutya vagyok, ő meg az ékes karaván vezetője :D
2015. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Ászperímúsz aszongya ,hogy:


". Ha ugyanezek a nők odafigyelnének az öltözködésükre, akkor nem kényszerítenének önvédelemre."


Önvédelemre! xD


Kérdésedhez a válasz ,tisztelt kérdező:


A hit gyülisek szerint minden olyan dolog ami a szerelemhez/szexualitáshoz köthető az már "paráznaság" vagy "démonikus","sátánista","okult" és egyéb agymenések...


Nem kell őket komolyan venni... :)


Üdv!

2015. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha azt mondanák, hogy nem kóser, az jobb lenne?
2015. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%
Kackackac....
2015. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az összes hit gyülis paráznaságot lát mindenben. Mondjuk mindenki magából indul ki és különbözőek vagyunk. Ha bibliai szempontból nézzük, valóban igaz, amit Asperimus írt, hogy tisztességre törekedni kell minden ember előtt. Viszont az is igaz, hogy nem kéne feltételezni az éktelenséget egy két szituációban. Hiszen a szeretet mindent elhisz, hiszi a jót. Igazából nekem kellene alázatosabbnak lenni ebben a kérdésben, és alkalmazkodóbbnak. Azért kérdeztem rá az Ószövetségre, mert ugye ott törvény volt és próféták voltak, és kicsit a törvényesség felöl is szerettem volna látni, persze tudom hogy a törvénykezés rossz, de belátom ez nem erről szól. Persze írjatok még véleményt.
2015. nov. 22. 15:50
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Ebben igazad van, csakhogy nem a szeretet pletykál másokról. Ha nem az, akkor vajon mi? És ha ez a dolog határozattan és visszaeső módon mindig ugyanúgy működik, akkor nem vagyok cinkos, ha még ki is provokálom azzal, hogy olyan szituációkba megyek bele, amelyek bár nekem, és a másik félnek egyértelműek, de egy kívülálló számára nem?


A kérdésedre adott válaszom egészen pontos volt, és arra vonatkozott, amit kérdeztél. Tényleg ezért mondják egyes dolgokra - a hitesek is -, hogy ékes, vagy éktelen.

2015. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!