Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mégis mire alapozza a hitgyüli...

Clark Kent.. kérdése:

Mégis mire alapozza a hitgyüli, és más keresztények ezeket a pokolról szóló tanításokat?

Figyelt kérdés

Asperrimus elég érdekes furcsa dolgokat osztott meg velem a Hit Gyülekezetének a pokolról szóló tanításáról. A teljes szöveg megtalálható itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


8-as válasz.


A kérdés azért is aktuális, mert ki tudja, hogy hányan veszik ezt komolyan, és terjesztik.


Néhány tanítás a szöveg alapján:


- A pokolban egy olyan hely, ahol nincs saját döntés, mások határozzák meg a részleteket.

- Az ott lévő „szellemi lények” zsigerből gyűlölködnek, és mindent elkövetnek, hogy az ott lévők rosszul érezzék magukat.

- Minden rossz, amitől az ember undorodik, fél, ott lesz a pokolban, sokszorosan.

- A pokolban nem lehet elbújni.

- A pokolban sötét van.

-A hatalmasabb szellemi lények is a pokolban gyötrődnek, de érdekes módon arra van idejük, és erejük, hogy „levezessék” a gyengéken a indulataikat.


Többek közt pedig azt is megtudtam még, hogy:


- Valami gravitációhoz hasonló "szellemi törvény" húzza le az embereket a pokolba, akikért a Mindenható(?). Isten nem tud tenni semmit, mert meg van kötve a keze. (13-as válasz)


Gondolkodtam azon, hogy ezeket az állításokat ellátom szellemes kommentárokkal, de inkább elálltam tőle.


Vegyük komolyan a témát!


Hol tanít ezekről a dolgokról a Biblia? Van egy olyan gondolatom, hogy Asperrimus ezeket az elemeket azoknak a kóklereknek a „látomásaiból” vette, akiknek állítólag Isten megmutatta, hogy milyen a pokol. Hittanon ugyanis nekem ilyeneket annak idején nem tanítottak.


Köszönöm a válaszokat.


2015. nov. 15. 19:45
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Még valami! Ne térjünk el a témától. Köszi! :D
2015. nov. 15. 19:51
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Bár volt pár év az életemből, amikor én is Hit Gyülis voltam, őszintén szólva nem tudom, hogy honnan vette a válaszoló ezeket a dolgokat így konkrétan. Az viszont biztos, hogy a Hit Gyüli - hivatalosan legalábbis - eléggé fenntartással kezeli ezeket a pokolról szóló "látomásokat". Nem mondja, hogy hazugság, de azt sem, hogy így igaz, sőt egyszer Németh Sándor azt mondta nagy nyilvánosság előtt, hogy ő személy szerint nem szereti az ilyesmit. Ettől még lehet ott is kapni a 23 perc a pokolban-t meg hasonló "magas irodalmat", aki akarja megveszi, ha úgy jó neki, el is hihetni, (mert bármilyen fura, bizonyos kérdésekben még a Hit Gyüli is meghagyja a tagjainak a véleményalkotás szabadságát), de hivatalos tanítás nincs ezekből.
2015. nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon jó kérdés, hogy Asperrimus honnan veszi ezeket, hiszen ő hitgyülisként a sola scriputrát vallja. Itt pedig egy olyan tanítással hozakodott elő, amiről a Szentírás semmit nem ír (csak azt hogy lesz majd fogaknak csikorgatása).


A Szent Hagyománynak van ide vonatkozó tanítása, amit ő viszont elvileg tagad.


1) A pokolról (a Szent Hagyomány szerint) nem sokat tudunk, de annyit biztosan, hogy nem kellemes hely. Hiszen azért van, hogy ne legyen kellemes hely.


2) Nem mindenki egyformán szenved, a kevésbé bűnösök enyhébben, a nagyon bűnösök jobban.


3) Az ottani szenvedés lelki szenvedés (magány, kétségbeesés, félelem, rettegés, szorongás, miegymás) nem testi kínok, hiszen a lelkek kerülnek oda, nem a testek.


4) Pontos ismeretünk nem lehet a pokolról, hiszen földi érzékszerveinkkel nem tapasztalhatjuk meg, földi elménkkel nem alkothatunk róla fogalmat. Csak körülírásokkal, szimbólumokkal, szépirodalmi hasonlatokkal tudunk rá utalni.

2015. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2015. nov. 15. 20:13
 5/27 A kérdező kommentje:

Igazából azt gondolom, az egy külön kérdés, hogy ki mit ért azon, hogy "pokol". A klasszikus tüzes pokol? Vagy a végleges megsemmisülés? (hallottam már ilyet is).


Annál, amiket Asperrimus írt, még a klasszikus pokol is "barátibb". Nagy dolog, hogy ezt leírtam, mert még azt is kegyetlennek tartom. Amiket ő mondott - főleg ha idevesszük azoknak az embereknek a beszámolóit, akiket azt gondolom, nyugodtan lehet hamis prófétáknak nevezni - egyenesen istenkáromlás.

2015. nov. 15. 20:19
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

Marha egyszerű, ha létezik is pokol, akkor az nem tud szörnyűbb lenni a Földinél. Hisz, a Földön is létezik lelki fájdalom, amikor nem szeretnek viszont, elveszítjük a szeretteinket, vagy ami rosszabb szenvedni látjuk őket, vagy eltűnnek és nem tudjuk sem azt, hogy jól vannak e, sem azt, hogy rosszul. Ilyenkor a lélek önmagát gyötri a kétségbeesésben. És persze ott van a lelkiismeret furdalás is.


A pokolról egyet tudok elmondani, ahogy a mennyországról is. Mindkettő pontosan ugyan olyan, mint a Föld. 1-1 kivétellel. A pokolban nincs több remény, a mennyországban nincs több félelem. Onnan ismered fel, hogy épp hol vagy, hogy az egyik hiányozni fog.


---


Van egy régi magyar hagyomány, mely szerint Jézus is megjárta a poklot, hisz ember volt félig, és e miatt még neki is alá kellett szállnia. Ám onnan ő úgy szabadult meg, hogy 3 napig reménykedett, és mivel nem vesztette el reményét, a pokol kilökte magából.


---


Azt nem tudom én sem megmondani, mennyi az igaz mindebből, de ha választani lehet a nagy szabad akarat közepette, én ezt a verziót választom.


---


Anonymus

2015. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

(3. voltam)


A zsidóságnak nem volt kiforrott képe a túlvilágról és a halál utáni dolgokról. Az Ószövetségben is több elképzelés él egymás mellett.


(Egyébként ez a mai napig így van a zsidó vallásban, ahány irányzat, annyi elképzelés, a teljes megsemmisüléstől az örök életig minden van.)


A kereszténység fogalmaz meg ezzel kapcsolatban határozott véleményt. A keresztény hagyomány szerint az ószövetségi időkben mindenki a pokolra került, a jók is, csak ők nem szenvedtek. Keresztelő Szent János a többi ószövetségi igaznak prédikált a pokolban:

[link]


Krisztus, nem csak mint ember, hanem mint szabadító Isten szállt le a pokolra, ahol legyőzte a halált, a pokolban lévő lelkek közül az arra érdemeseket kiszabadította, és fölküldte a mennybe. A húsvéti feltámadás ikonja a pokolraszállás ikonja:

[link]

2015. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
A Bibliára.
2015. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
56%

A Biblia nem tanít ilyet.


Már csak azét sem, mert ez ellenkezik az élet forrásának, Istennek a személyiségével, és szeretetével, igazságosságával, hatalmával, bölcsességével.


Az ember a helytelensége elkövetésekor,egy "büntetést szabott ki, ami így hangzik:

amely napon eszel, meghalsz...

vissza térsz a porba... mert onnan vétettél....


Ebből látható, hogy az ember nem az égből származik, és azt is, hogy az embert az életre való méltatlansága miatt azzal a büntetéssel sújtja, hogy vissza tér a nem létezésbe.


az élet ajándék, nem büntetés, és ezért a Teremtő soha nem tenné meg hogy élőket kínozzon, ezt inkább Sátán szereti, hogy a húst testet gyötörje...

ahogy olvashatunk is erről Jézus idejében történt eseteket arról, miket tettek az emberekkel a démonok,


a bűnért ahogy olvasható halállal fizetünk, további büntetés nincs, az élők tudják hogy meghalnak, a halottak nem tudnak semmit...- mondta a teremtő

2015. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%

a Biblia írja, hogy Jézus is 3. napig a pokolban volt.

Miért is?.......

2015. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!