Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teljesen tanácstalan vagyok,...

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy folytassam tovább az életem, mit tanuljak még, mi az amit Isten elvár tőlem?

Figyelt kérdés

2015. nov. 21. 21:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ide is csak azért írhatsz, mert sokan letértek a "helyes" útról és nem fogadták el, hogy mindenre isten a magyarázat. Felfedezték a villamos energiát és feltalálták a számítógépet. Holott az akkori hit szerint isten elvárása az lett volna, hogy megégessék és élve eltemessék őket.

Ezen gondolkodj el szerintem. És tanulj valami olyasmit, aminek hasznát veszed az életben.

2015. nov. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez elgondolkodtató..
2015. nov. 25. 18:56
 13/22 anonim válasza:

Kedves Kérdező, meglep, hogy az utolsó gondolkoztatott el. A sok őszinte és jó válasz nem mond ennek ellent!


Ezzel a kérdéssel - az Úr, a Teremtő nevével - játszadozni viszont nem lehet, remélem, nem azt tetted. Aki a "rendőr" foglalkozást ajánlotta, annak sajnos elég hibás istenképe van, mert nem parancsnok, aki a törvényt szigorúan betartatja, hanem szerető Atya aki a törvényeit azért ismertette meg (tízparancs, a szeretet parancsai) mert MI AZOKNAK teljesítése során leszünk boldogok :) Nézz csak körül, hogy is van ez?

2015. nov. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A kérdésed elolvasása előtt néztem meg egy rövid élétrajz-részletet. A férfinak hasonló árzései voltak, mint neked. Elküldöm, talán segít neked:

[link]

2015. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Először a szüleidről:

Ők,az emberiségből az a két személy,akik tudásuk,tapasztalataik szerint a legjobbat akarják neked.Ez a valóságban nem mindíg a legjobb,hisz nem istenek.

A jövődről:

Ahhoz,hogy a jövődet Isten rádszabott tervével összhangba hozd,ismerned kell képességeidet,adottságaidat,lehetőségeidet.Ehhez segítségül közvetlen környezetedet-szüleidet,testvéreidet,barátaidat,tanáraidat,osztálytársaidat- kérdezheted meg.

Egy másik,talán legfontosabb segítség,maga Isten.A vele való rendszeres kapcsolatod révén megismerheted,mikor szólt Ő.Ha nincs vele,csak egyirányú kapcsolatod,figyeld önmagad döntéseit,s azt az erőt,amely a jó döntéseidre indított.(Pl.amikor ezt a kérdést feltetted.)Ez az erő folyton segít jól dönteni,s így megismerheted Őt.

Amikor útadban,az ajtók maguktól nyílnak,valószínúleg Isten jár előtted,s ha hasztalan döngetsz egy ajtón,másik után kell nézned.

Isten nagy dologra szánt téged,s ez kérdésfelvetésedből egyértelmű.A nagy dolgok sok kicsi dologra épülnek.Ne rettenj meg az apró jó dolgoktól,mert azok lépcsőfokok tanulmányaidban.

Merj kilépni csónakodból,a nyílt vízre,ha Jézus oda hív!A nagy dolgok rendszerint nem konfortzónáknban történnek.

Az imádságaiddal képtelen vagy Istent lehozni,hogy azt tegye,ami a te vágyad,de felemelhetnek hozzá,s láthatod önmagad az Ő pespektívájából,és a követendő utadat.

Isten adjon ehhez kitartást,és bátorságot!

2015. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Kedves Bátori Zoltán!


Szüleim annyira nem tudnak ebben tanácsot adni. Saját magamra pedig nem szeretnék hagyatkozni,mert akár könnyen tévedhetek is, hisz ez már egyszer megtörtént,amikor hosszú ideig mást tanultam,mint amit kellene, amiről azt hittem,h. jó választás.

Miből gondolod,h. Istennek nagyobb szándékai vannak velem??

Amikor van rá időm,akkor olvasgatom a Bibliát, templomba járok,szentmisére,hogy kicsit közelebb tudjak kerülni Istenhez,valamint hogy meglegyen a lelki békém is és hogy választ kapjak erre a kérdésemre is, de még nem tisztult ki előttem a válasz..

2015. nov. 29. 19:35
 17/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kérdésfeltevésed megfogalmazása,egy intelligens,mélyérzésű,istenfélő emberre utal,s az Isten azokat áldja meg ilyen jellemzőkkel,akikkel nagy tervei vannak.Ezért adottságaid felelősséggel terhelnek.


Szüleidtől nem elsősorban a te életed megtervezését kell várnod,hisz nagyon sok esetben a szülők,a saját megvalósíthatatlan élettervét tukmálják gyermekükre.Az ők tanácsait jó meghallgatni,de nem mindíg hasznos követni.Abban viszont biztos lehetsz,hogy ők ismernek leginkább.Képességeid,adottságaid felismerése tekintetében,s így sokat segíthetnek.


Ha katolikus vagy,és olyan városban élsz,ahol van"bázisközösség",nagyon ajánlom,hogy csatlakozz hozzájuk!Mindenképpen olyan KÖZÖSSÉGet ajánlok,ahol többirányú kommunikáció folyik.(Beszélgetés,és nem kioktatás.)Az ilyen közösségek segíthetnek hozzá leginkább,az Istennel való legjobb kapcsolatra.

Ha nincs közeledben bázisközösség,keress egy baptista,református,adventista,vagy hasonló közösséget,ahol hasonló korú fiatalokkal beszélgethetsz komoly dolgokról!(Óvlak a Jehova Tanúi,Hit Gyülekezete,bizonyos fanatikus Pünkösdi Gyülekezetektől,a Scientist egyháztól,ezek fanatikussága,valamint,a személyes szabadság elvételük miatt.)

A Bibliaolvasás igen hasznos,de hasznosabb annak tanulmányozása,amely mélyebb ismeretekre,és Istennel való mélyebb kapcsolatra vezethet.


Ha kérdéseid vannak,bátran kérdezz!

Szeretettel:Zoltán

2015. nov. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, reál/humán érdeklődésű?
2015. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, talán humán inkább.
2015. dec. 23. 20:55
 20/22 anonim ***** válasza:
Akkor lehetsz pl. tanár, szociális területen is dolgozhatsz. Nyelvekkel is foglalkozhatsz, ha jól megy. Mi a probléma?
2015. dec. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!