Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fellelhető-e valahol a neten...

Fellelhető-e valahol a neten az eredeti Vizsolyi Bibliafordítás szövege?

Figyelt kérdés
Megvan a faximile kiadás, és nemrég belenéztem, de köszönőviszonyban sincs a jelenleg kezünkben lévő Károli fordításnak mondott szöveggel! Tudom, hogy azt a XX. sz. elején "revidiálták" (sajnos ez egyenlő azzal, hogy full átírták), ezért is érdekelne, hogy tud-e bárki arról, hogy ez be van-e gépelve bármilyen módon és elérhető-e, vagy kezdjek-e neki begépelni...

2015. dec. 6. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti VISOL-i Bibliára gondolsz?


"Az az Istennec Ȏ es Wy Testamentvmanac próphetác es apostoloc által meg íratott ʃzent könyuei"-re?


Ez így nincs begépelve, valószínűleg nem is lesz. :)

Esetleg ha beszkenneled...

2015. dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 -a- ***** válasza:

A Hanaui Biblia fakszimile kiadása van fenn a MEK oldalán:

[link]

2015. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, az eredeti Vizsolyi Bibliára gondolok.

Sajnos az az érzésem, hogy a jelenleg kezünkben lévő fordításra erősen rányomta a bélyegét a Katolikus egyház dogmatikája, és annak megfelelően íródott át a szöveg, nem a fellelhető eredeti görög és héber szövegek miatt...


Nem lehetetlen, hogy ha lesz rá lehetőségem (idő+anyagi támogató), akkor egyszer begépelem. Nem úgy, ahogyan #1 írta, hanem olvasható módon: ""Az az Istennek Ó és Új Testamentumának próféták és apostolok által megíratott szent könyvei"-ként. :) De ezen kívül nem kívánnék hozzányúlni a szöveghez!


Köszönöm #2-nek a linket, majd összevetem az itthoni faximile kiadással, hogy azonos-e a szöveg.

2015. dec. 7. 09:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem is NAGYON érdekelne!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az utolsó levél óta esetleg történt valami fejlemény?

Nekem az is nagyon jó lenne, ha (olvasható) fotót kaphatnék (legalább egy pár zsoltárról...) . Láttam a 42. zsoltár elejét (sajnos csak az elejét) az eredeti vizsolyi fordításban, és nagyon tetszett!!!! Érdemes lenne közkinccsé tenni!!!!

2017. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem történt azóta se semmi.

Bár még nem tettem le róla, hogy elkészüljön, csak hát az idő nagy úr...

2017. dec. 10. 22:59
 6/6 anonim válasza:
2019. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!