Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor is bűn a házasság...

Akkor is bűn a házasság előtti szex ha komoly kapcsolatban történik (azzal aki a férj/feleség lesz majd) vagy az alkalmi szex/egyéjszakás kaland bűn?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 17:36
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
Ja, végül is igaz. Ha mindenki a magának megfelelő vallást gyakorolná anélkül, hogy mást is megpróbálna "erőszakkal" téríteni, élnénk csak igazán jó világot. De még ha a keresztény vallás jó is, ezt az egyházról akkor sem tudom elmondani.
2010. márc. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
inkább azon gondolkozz el tetszik-e az neked,hogy más emberek irányitják az életed? (papok,egyházi vezetők).ha nem vagy semminek a rabja akkor szabad vagy és boldog!
2010. márc. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Az, hogy az Egyház hibázik, az pontosan jól mutatja, hogy nem ok az Isten, hanem csak az Ő földi helytartói, akik szintén emberből vannak, aki meg mint tudjuk vétkezik. Másrészt nem kell az egész Egyházat néhány pap miatt elítélni. Attól hogy vannak 'nemodaillő' tagjai az Egyháznak, attól az maga az intézmény nem lesz rossz. Remélem értitek. Kicsit gagyi hasonlat, de a kedvenc focicsapatotokban is biztos van egy, akit nem szerettek, mert arrogáns, és önző. Attól még az a focicsapat jó és értékes dolog.

Aki hisz Istenben, nem irányítónak tartja a papokat, hanem segítőnek, hogy minél jobban Isten akarata szerint tudjon élni. Ha nem látsz bele ennyire a dologba, akkor ne minősítsd! Innen-onnan hallott dolgok alapján könnyű véleményt formálni, de butaság..

2010. márc. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:

A 01:48-as vagyok


Tudod én nagyon is belelátok, sőt inkább átlátok rajta, és nem az a fajta vagyok, aki mindent elhisz amit hall. Pontosan ez utóbbi miatt jutottam erre a következtetésre.

De abban igazad van, hogy ez lenne az egyház feladata, de sajnos kevesebb az olyan pap, aki segíteni akar, mint az olyan aki irányítani. A Vatikán pedig egyenesen maga az egyházi hatalom világiasságának a jelképe lett.

Amúgy pedig Jézus is azt mondta, hogy nincs szükség se papokra, se egyházra, csak ezt nem reklámozzák annyira.

Amúgy nem arról van szó, tőlem mindenki azt hisz amit akar.

Nekem épp nem adja a kereszténység, én egy kevésbé ismert vallásban inkább megtaláltam magamat és a valóságomat, de eszemben sincs rátukmálni másra, sőt, élőbe nem is hozom szóba, ha nem muszáj, a véleményemet is csak akkor hangoztatom, ha kérdezik, vagy ilyen esetben, mint a mostani.

Épp ezért nem szeretem, amikor a "nagyon hívő, nagyon vallásos" emberek, vagy a papok álszent típusa megvetően néz rám, mert nem osztom a nézeteiket (bár manapság már inkább nevetek az ilyesmin). Persze volt már ellenpélda is, amikor egész jól elbeszélgettem a normálisabb kategóriájú keresztényekkel, megállapítottuk, hogy külön ösvényeket járunk, de végül is minden út Rómába vezet.

2010. márc. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatod nagyon igaz! Ebben maradhatunk is :)
2010. márc. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
nos,innen-onnan hallott dolgok:hat évig jártam templomba,meg hittanórára! van rálátásom a szervezett vallásokra.abban igazad van,elítélni nem szép dolog az egész egyházat,mert van közöttük hazug,korrupt de van őszinte és becsületes is.mindenki döntse el saját maga mi a jo neki.
2010. márc. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
08:26-os voltam amugy
2010. márc. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy egyesek, csak azért, mert nem osztoznak a másik véleményén, azért annak a válaszát lepontozzák? Mindenkit figyelmeztetnék, amikor a kis kezecskére kattintotok, akkor a válasz HASZNOSSÁGÁT minősítitek, ami viszont nem áll egyenes arányban az értékrendjével..
2010. márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Komoly kapcsolatban nem bűn. De az alkalmi szex... hát szerintem egy lány ne feküdjön le folyton fűvel-fával.
2010. ápr. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!