Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Könyvek a Mithrászizmusról?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Könyvek a Mithrászizmusról?

Figyelt kérdés
Tudok ajánlani valami jó kötetet a Mithrász kultusszal kapcsolatban, mélyebb tanulmányozásra?

2015. dec. 8. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Eliade a Vallási hiedelmek és eszmék c. alapművében ad egy jó kis összefoglalást róla.


Meg van ez is, de ezt nem olvastam:

[link]

2015. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Mákod van, pont azon a területen élsz, ahol a világ legtöbb Mitra templomát találták. Ha többet szeretnél róla megtudni, ne könyveket olvasgass, hanem mondjuk a Mitra vallás egyik szent helyén sétálgass, vagyis a Mátrában. Nem véletlenül ez a neve...


---


Anonymus

2015. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 2


A Mátrában nincs egy sem.

[link]


A Mátra pedig nem Mithrász nevéből, hanem a szláv "matora" (öreg) szóból származik. Matora gora, azaz Öreghegy a neve.

2015. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Jah, tényleg el is felejtettem, hogy olyan, hogy Magyar nem is létezik, csak minden más... Bocsánat, tényleg ezt az egy apróságot elfelejtettem. És természetesen, mi más is lehetne, mint "Szláv" elnevezés.


Persze az a tény senkit ne zavarjon, hogy olyan, hogy "szláv" nem létezett soha, mivel a szláv az szolgát jelentett. Nyilván majd egy szolga fogja elnevezni a Mátrát, nem is ám azok, akik szolgaként tartják őket... Ez így sokkal logikusabban hangzik...


---


Anonymus

2015. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4


Akkor ha jól értelek, "szláv" = nem létező szolga, "Mithrász" = a Mátra magyar névadója.


Szeretlek téged olvasni, meglehetősen szórakoztató egyéniség vagy :D

2015. dec. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szeretlek téged olvasni, meglehetősen szórakoztató egyéniség vagy"


Engem meg fáraszt, amikor trollok értetlenkednek. A tv helyett néha a kezedbe vehetnél néhány könyvet és megtanulhatnál olvasni és szöveget értelmezni, mert nagyon nem ártana. Na de tegyünk még egy kísérletet...


---


"Akkor ha jól értelek, "szláv" = nem létező szolga"


Nem, nem jól értetted. A szláv szó azt jelenti, hogy szolga, és ilyen nép, hogy szláv nem létezett. Így aztán olyan, hogy "szláv nyelv" sem létezett. Ha pedig még létezett is volna ilyen nyelv, akkor sem névadója egy területnek sem, hiszen ha ugyan abban a világban élünk, tudomásom szerint a szolgának nem sok joga volt a levegő vételen és a parancsok teljesítésén kívül.


De jó, engedjünk meg nagyon sok történelmi ferdítést, és hazudjuk azt, hogy a szláv az egy nép volt és volt ilyen nyelv is. A kérdésem a következő. A Magyar nyelv miért vett volna át egy szláv eredetű elnevezést, amikor kb. idejöveteltől kezdve kb. minden területnek Magyar nevet adtak?


Ez a mentalitás, hogy " a magyar a nyelvét csak lopta", már kicsit unalmas.


---


" "Mithrász" = a Mátra magyar névadója. "


Olyan, hogy Mithrász mint szó önmagában soha nem létezett. Ebben teljesen biztos lehetsz és megkérdezhetsz bármilyen nyelvészt. Ugyanis Mitra neve soha nem volt magánhangzókkal leírva. Ha valódi forrásokat olvasgatsz, akkor azt fogod találni, hogy Mitra neve 3 betűből áll: MTR.


Az, hogy a régészek és történészek hogyan hangzósítják, az már az ő egyéni szoc problémájuk.


Ezen kívül a kárpátmedencében élt a világ egyik legnagyobb Mitra kultusza. Na mármost, ha nekem van egy vallásom, és abban megjelölt központi alak neve MTR, és én rámutatok egy hegyre, amely kifejezetten jelentős szerepet játszik a hitvilágomban és azt mondom MáTRa, akkor vajon ki az öreg Isten a névadója?


Marha bonyolult ám, végül is gondolkodni kell hozzá...


Azt pedig te sakkozd ki magadnak, hogy akkor vajon az idejövő Magyarok miért tartják meg ezt a nevet.


---


Anonymus

2015. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!