Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lehet az, hogy Magyarors...

Miért lehet az, hogy Magyarországon az úgynevezett "kisegyházak" közül a Jehova Tanúinak van a legtöbb híve?

Figyelt kérdés

A létszámbeli adatok: JT: 31 ezer,

baptisták 18 ezer, hitgyüli 18 ezer, többi pünkösdi: 9 ezer, unitárius 6 ezer, adventista 6 ezer, mormon: 5 ezer, metodista 2 ezer. (Forrás: KSH)



2015. dec. 19. 11:57
1 2
 1/13 KZitus ***** válasza:
25%

Szia


A választ Jézus adja meg neked:Máté 28:19, 20

" Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Mert szót fogadnak Krisztusnak, és ő cserébe azt ígéri,: én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.

Nem a miérdemünk a növekedés. Csak eszközök vagyunk Isten kezében. Hihetetlenül jó érzés:-)

2015. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 KZitus ***** válasza:
29%
de egyébként nem vagyunk itt ennyien, téves az adat:-)
2015. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ez biztos KSH ? a hit gyülekezetét kivéve egyetlen kisegyház illetve szekta (jehova tanúit azért ne mossuk össze a keresztényekkel) sem közelíti meg a "hagyományos" egyházak tagjainak létszámát
2015. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 3


Ez biztos KSH, te is kikeresheted a honlapjukon. Zömében népszámlálási adatok, csak a mormonoké nem. Ahol lehetett, összevetettem az adó 1%-al is, azok is nagyjából ekörül vannak. Azt is ellenőrizheted a NAV honlapján.


(A hitgyüli pedig nem közelíti meg a történelmi egyházak létszámát, még a nem tag szimpatizánsokkal együtt is nagyságrenddel vannak elmaradva. A gyerekekkel együtt vallották magukat összesen 18 ezren hitgyülisnek, és csak 25 ezer adófelajánlást kaptak. Persze ők mást állítanak, azt is tudom.)

2015. dec. 19. 13:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Mivel magam is csináltam népszámlálást, tudom: a felekezeti hovatartozás bevallása nem volt kötelező válasz, önkéntes bevalláson működött, így a KSH adatai erősen torzítanak. HIT Gyüliből egészen biztosra tudom, hogy országos szinten tuti többen vannak + én sem írtam be, hogy pünkösdi keresztény vagyok.
2015. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

# 5


"HIT Gyüliből egészen biztosra tudom, hogy országos szinten tuti többen vannak"


Én meg egészen biztosra tudom, hogy nincsenek. :)

Nézd meg a vidéki iskoláikat, száz-kétszázezres városokban alig vannak diákjaik. De ez most itt off.

2015. dec. 19. 13:37
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


De mindegy is, nem vitatkozni szeretnék, csak rávilágítottam arra, hogy az csak önkéntes bevalláson alapult, nem pontos statisztika, nem a valóságot tükrözi.

Az adó 1 %-a megint nem mérvadó, mert én pl. más módon támogatok egy Gyülekezetet, az adóm 1 %-ából nem fognak megtudni semmit :-)

2015. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

# 7


Az, hogy te hogyan tagadod le a vallásodat, az a te magánügyed, nincs hozzá semmi közöm. :)


Csak azt nem értem, hogy akkor miért szívügyed neked, hogy a másik gyüli adatait fölkozmetikázd, ha a sajátodat is szégyelled - de végül is ez sem rám tartozik. :))


A közvéleménykutatás pedig szakmámba vág, tudom hogy milyen határok között lehet operálni ezekkel az adatokkal. Ha az egyik adat torz, az benne van a pakliban, de akkor a másik adat is ugyanolyan mértékben torz.


Ha a hitgyülisek háromszor annyian lennének, mint amit kihozott a mérés, akkor az összes többi felekezet is háromszor akkora létszámú lenne, mint amit a mérés kihozott.

2015. dec. 19. 14:11
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Oké, nem vitatkozom Veled tovább - nincs értelme, hiszen a saját igazadat akarod bebizonyítani - mindezt úgy, hogy még közben ferdítesz és sértegeted a másikat (én nem személyeskedtem).


Az, hogy nekem milyen a vallásom, a magánügyem: nem letagadom (hiszen ÖNKÉNTES bevalláson alapul), pusztán nem vagyok hajlandó a mindenkori hatalom orrára kötni. A támogatott gyülekezetet pedig nem szégyellem, de hát ezt Te már jobban tudod nálam, úgyhogy itt vége a válaszaimnak - nem pazarlom Rád tovább az értékes időmet :-)


"A közvélemény kutatás pedig a szakmámba vág" - szépen vagyunk - ott is így elferdíted a dolgokat ?( pl. ha nem írok be valamit ÖNKÉNTESEN, akkor letagadom, stb)

2015. dec. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánatot kérek hogy nem a kérdésre válaszolok.


De ezek, s ehhez hasonló kérdések, csak figyelem elterelésre jók,

Azon kéne dolgozni mindenkinek, hogy gyakoroljuk a keresztény életet, és osszuk meg másokkal a tanultakat,


Jézus nem mondta, hogy statisztikákra kell figyelni, hanem a szavára,

2015. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!