Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tanúk azt mondják/tanítják,...

A Tanúk azt mondják/tanítják, hogy a Földön kívül máshol nincs élet (a háromdimenizós világunkban). Igaz ez?

Figyelt kérdés

Ezt komolyan kérdem, és nem provokáció!

Egy kicsit én is elgondolkodtam ezen, hogy, ha más távoli Bolygókon, Csillagrendszerekben léteznek minimum oly értelmes lények, mint az ember, akkor azok nem "szorulnak" Megváltóra, mint a földi ember?

És Jézus több-más bolygókon is megváltotta a bűnbe esett teremtményeket?

Mivel tényleg nehéz elképzelni, hogy bolygóról, bolygóra járt Jézus, ezért is gondolják úgy a J.Tanúk, hogy a Földön kívül nem lehetnek, nem élhetnek értelmes, hús-test-lélek teremtmények a háromdímenziós világunkban?!



2015. dec. 24. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az élet és a lét nem ugynaz a fogalom.

Az élet véget ér egyszer, a lét nem feltétlenül.

2015. dec. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ozmium42 ***** válasza:

Ezt figyeld: a Biblia szerint a bűnbeesés kb. 6000 évvel ezelőtt történt. A fénysebesség korlátai miatt a 6000 fényévnél távolabb lévő csillagok fényének több, mint 6000 év kell, hogy elérje a Földet. A csillagok nagy része sokkal távolabb van 6000 fényévnél, vagyis amit látunk, az nem a mostani, hanem sokkal régebbi állapotuk. Eszerint, a csillagok nagy része bűnbeesés előtti. Ebből következik egy kis kényelmetlenség a keresztények számára: miután gyakorlatilag visszalátunk a bűnbeesés előtti világba, láthatjuk, hogy akkor is minden pont ugyanolyan volt, mint most. Illetve láthatjuk égitestek keletkezését, ahogyan fizikailag, és nem természetfeletti közbenjárás hatására létrejönnek.


Jehova tanúiról: amikor a téma szóba került, nekem azt mondták, hogy a Biblia egyáltalán nem állít semmit a földönkívüli életről, így az nincs kizárva, talán az örök életet nyert emberek számára lesz feltárva a dolog, és nekik kell majd kezdeni ezzel valamit.


Ami furcsaság a JT tanításban, hogy szerintük Sátán a Földre van vetve, illetve a Föld közelében van, vagyis elméletileg (?) itt lehetne őt hagyni, vagy nem tudom.

2015. dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

egyenlőre nincs is olyan technikánk amivel be lehetnek bizonyitani a földönkivűliek létét

Majd ha feltérképezik az egész univerzumot és nem találnak életet akkor elhiszem, hogy egyedül vagyunk

De most belegondolva ha mi itt keringünk ennyi erővel máshol is mehet ugyanilyen élet nem?

2015. dec. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"A Tanúk azt mondják/tanítják, "


Ha én pl. azt tanítom valakinek, hogy a vegytiszta víz (H2O) radioaktív, robbanékony és kiválóan oldódik benne a benzin, akkor azzal én valóban "tanítok"?

2015. dec. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ozmium42, ha már okoskodsz, legalább úgy tennéd, hogy van némi ismereted. A Biblia az égvilágon semmit nem tanít a 6000 éves storyról. Ezt a csak a fundik erőltetik bele.


Érdekes, hogy ateista létedre ennyire fogékony vagy a fundik Szentírás-értelmezésére...

2015. dec. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ozmium42 ***** válasza:
Nem ismerem, hol húzod meg a fundi/modern (?) határvonalat, de a következetesség híve vagyok, és szerintem a Bibliát fundik írták, és végig fundi módon értelmezték. Családfák alapján vissza lehet számolni az 6000 évet, ennél konkrétabb tényadatot nehéz elképzelni, de ha reálisabban nézzük, és lecsökkentjük az irreálisan magas életkorokat, akkor is éppen csak néhány ezer évre lyukadunk ki.
2015. dec. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen nagy a Világegyetem, simán lehet, hogy van más intelligens élet, lehet hogy Jézus őket is megváltotta, bár nem hiszem, hogy kell nekik annál nagyobb megváltás, minthogy nem tudunk velük kapcsolatot létesíteni, és űrszondán kínálni nekik az Örömhírt ami úgy kezdődik, hogy "eredendően bűnös vagy".


A mindenható Istennek nem hinném, hogy gondot okoz a saját maga teremtette lakható bolygójának egyik fajaként megtestesülni, csak a szentimentális idilli képben gyönyörködő embernek szúr szemet a gondolat, hogy Jézus esetleg odaát sok csáppal rendelkező, nyálkás, lapos kúp alakú szörnyeteg alakjában kel ki szűznemzésű anyja (Mária?) ikrájából, és amit az ottani hasonszőrűeknek tanít amorf kocsonyás testének rázogatásával (lévén nem hanggal kommunikálnak), az nekik maga a megváltó áldás, de abban a mivoltában az ember számára a legnagyobb istenkáromlásnak tűnne.

2015. dec. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha elméletileg bele megyünk abba, hogy a Világegyetemben számos bolygón lehet fejlett civilizáció, akkor egy bibliaolvasóban felmerülhet a kérdés, hogy őket is "elérte a bűn", vagy nem? Őket nem "kereste fel" a Kísértő?

"Jézus egyszer halt meg a bűnökért.." és többet nem halhat meg, mert feltámadott... olvasható a Bibliában...

Akkor mi van a többi civilizációkkal, ha nem "megúszták" a bünbeesést?

MERT, ha igaz az a bibliai beszámoló, hogy a Kísértő a Teremtő Angyalainak az egyharmadát(!!!) sikeresen megkísértette dumájával, és utána sétagaloppként az első "emberpárt" is, akkor az biztos, hogy ebben a Világegyetemben, bárhova is betette a lábát (bolyók civilizációit kisérteni) ott sikert könyvelhetett el, és akkor azokért már Jézus nem halhat meg... (ha meg nem lettek megkísértve, akkor ez elég fájdalmas megkülömböztetés a mi földi civilizációnkat illetően...).

2015. dec. 25. 14:14
 9/12 A kérdező kommentje:

... itt elírtam, bocsánat:

"Akkor mi van a többi civilizációkkal, ha nem "megúszták" a bünbeesést?" helyett:

Akkor mi van a többi civilizációkkal, ha "nem úszták meg" a bűnbeesést?

2015. dec. 25. 14:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Ozmium42!


"Nem ismerem, hol húzod meg a fundi/modern (?) határvonalat, de a következetesség híve vagyok, és szerintem a Bibliát fundik írták, és végig fundi módon értelmezték."


-->Magyarul semmiféle teológiai ismereted nincs, de azért okoskodsz egy olyan témában, amihez nem értesz.


Hogy hol van a határvonal a fundamentalista és a liberálisabb felfogás között, azt még egy fundi is tudja, pedig általában azok általában buta emberek. Nosza rajta, ha ennyire nem vagy képedben, akkor íme, bővítsd az ismeretedet:


[link]


Az, hogy "szerinted" a Bibliát kik írták, és hogy a szentírástudomány milyen eredményeket hozott, két különböző dolog. Ma már sokkal jobban ismerjük az ókori Kelet irodalmát és történelmi hátterét, mint régen, sok mindent sikerült feltárnunk, ezért a Pentateuchos kutatásban is tisztábban látunk, mint korábban. Sok bizonyíték támasztja alá azt, hogy a Teremtés könyve 1-11 alapvetően etiológa, nem pedig történetírás. Tedd félre az elavult és fanatikus fundi nézetet, és tanulj valódi bibliatudományt:


[link]


"Családfák alapján vissza lehet számolni az 6000 évet, ennél konkrétabb tényadatot nehéz elképzelni, de ha reálisabban nézzük, és lecsökkentjük az irreálisan magas életkorokat, akkor is éppen csak néhány ezer évre lyukadunk ki."


-->A fent említett könyv többek közt ezt a kérdést is tisztázza, és rámutat ennek a fundamentalista nézőpontnak a tarthatatlanságára. Az egyik bizonyíték, ami ez ellen szól, az a történelmi háttér. A szerző rámutat arra, hogy a genealógiai adatoknál a magas életkorok az ókori Keleten nem történelmi adatok voltak, hanem stilisztikai eszközök. Hoz is ezzel kapcsolatban egy párhuzamot egy másik néptől is, érdekes elolvasni a kutatási eredményt, egészen megdöbbentő.


A "számolgatásról" meg csak annyit hogy a szerző rámutat a szövegben azokra a tényekre, amik alapból képtelenné teszik az ilyen számolgatásokat. Ezek a tények a funduk figyelmét most vagy elkerülték, (tehát tudatlanok), vagy figyelmen kívül hagyták (ez esetben szándékosan ferdítenek.) Ez utóbbi nem is lenne meglepő, hiszen az evolúciót is csak áltudományos dolgokkal is próbálják "cáfolni".

2015. dec. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!