Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívők nagy része miért nem...

A hívők nagy része miért nem tartja bálványnak a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk a fenyő feldíszítése helyett egy szobrot vinnék be a lakásomba, szépen díszbe öltöztetném, és azt mondanám, hogy ez csak egy egyszerű szobor, én ennek semmi jelentőséget nem tulajdonítok, nem imádom, nem hajlongok előtte. És ezt rituálisan minden évben eljátszanám, akkor mondhatnám, hogy ez nem bálvány?

2015. dec. 26. 20:22
1 2 3
 11/24 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

""

Nem tom, nem vagyok keresztény. Őket kérdezd erről.



Én keresztény vagyok, ezért tudom. Kíváncsi vagyok rá, hogy aki a karácsonyt is kihasználja egy kis provokálásra, az tudja-e, hogy miről beszél.

2015. dec. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Jaaa, akkor vágom. Mondjuk ez most már engem is érdekel, miért pont fenyőfa?
2015. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Andizsuzsi ***** válasza:
50%

"Teljesen jó ünnep szokott lenni mindenféle mise meg vallási felhang nélkül."


Értem én, nincs is ezzel semmi baj. De az ünnep mégis csak valami jeles alkalomhoz kötődik. Születésnap, diplomaosztó, esküvő, stb. A nem keresztény vallásúak, vagy pl. a tanúk nem tartják a karácsonyt. Semmilyen külsőségét sem. Nem állítanak fát, nem esznek ünnepi vacsorát, nem ajándékoznak. A vallástalanok megteszik. Nem ünnepelnek semmit, de követik a hagyományokat. És számonkérik a vallásosokon, amiért ők is ezt teszik. Miért?

2015. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%
A karácsonyfát sosem imádták, sosem mutattak be neki áldozatot, sosem mondtak el neki egy imát, mint egy istent jelképező szobor előtt. A fa nem egy istent jelképez, hanem az embert. Az ókorban a rómaiak nem állítottak fenyőfát Szaturnusznak, és nem fenyőt használtak otthonuk díszítésére, hanem borostyánt.
2015. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

"És számonkérik a vallásosokon, amiért ők is ezt teszik. Miért?"


Sajnos én ebben sem tudok segíteni, felőlem mindenki azt ünnepel és akkor, amikor jólesik neki :)

2015. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

A kérdésem elsősorban hívőkhöz szólt. Az teljesen más kérdés, hogy az ateisták számára mit jelent az egész.


Én is hívő vagyok egyébként, és nekem azt tanították, hogy akkor sem helyes például egy Buddha szobrot tartanom otthon, ha semmilyen jelentőséget nem tulajdonítok ennek. Isten ugyanis megtiltotta, hogy bármi ilyesmit bevigyünk a házunkba!


Ha a karácsonyfa szóba kerül, mégis mindenki felháborodik és kiakad azon, ha bálványnak nevezi valaki. Úgy védik a karácsonyfát, mint amikor Gedeon Ofrában lerombolta a Baál oltárát (ld: Bírák 6). Ha nem bálvány, akkor mi ez a szoros kötődés?! Miért elengedhetetlen része ez a tárgy az ünneplésnek?!

2015. dec. 26. 22:15
 17/24 Andizsuzsi ***** válasza:

"ma 21:40!

Felőlem is:) nem is neked szántam a kirohanásodat. A kérdezőt nem értem. Most meg főleg nem. Hogy jön a karácsonyfa Buddhához vagy egy oltárhoz???

Kérdező! A karácsonyfa nem elengedhetetlen része a karácsonynak és semmi köze a bálványokhoz (jelzem én katolikusként még soha nem imádkoztam egy szoborhoz sem, karácsonyfához meg pláne). Egy kedves, nem is túl régi hagyomány. Ennyi és nem több.

2015. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%

"Ha a karácsonyfa szóba kerül, mégis mindenki felháborodik és kiakad azon, ha bálványnak nevezi valaki."


Nem háborodik föl ezen senki. Ha te bálványnak szereted nevezni a karácsonyfát, akkor hát nyugodtan nevezd annak. Attól még a karácsonyfa nem lesz bálvány, csak te fogsz hülyeségeket beszélni :)

2015. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%

ha minden évben az anyád sírjához virágokat viszel, gyertyákat gyújtasz rajta, és egyebeket teszel az nem bálvány?


ha a szeretteid fotóit magaddal viszed, ott van a tárcádban az autódban, a lakásodban az nem bálvány?


ha résztveszel egy szobor vagy emléktábla koszorúzásán az nem bálvány?


ha felállsz himnusz közben az nem bálvány?


ha felháborodsz azon mert valaki bibliával törli a fenekét az nem bálvány? Hiszen az csak papír és tinta, önmagában nem szent.


és még hoszan sorolhatnám


a karácsonyfa is csak egy szép dolog, egy szokás, nem tulajdonít a fának senki semmiféle hatalmat, erőt, nem vár tőle semmit, nem tartják szentnek, nem gondolják azt sem ,hogy attól lesz jó vagy rossz a karácsony, hogy milyen a fa, semmiféle párhuzamot nem lehet találni a fa és a bálványimádás között


csak egy szép tárgy, emeli az ünnep fényét, kb annyira nevezhető rituálisnak a feldíszítése mint egy esküvőre a menyasszony "rituális" felöltöztetése, felékszerezése stb, vagy a vőlegény "rituális" öltönybe bújtatása és megborotválása


a karácsonyfa az ünnep "ékszere"

2015. dec. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

# 19


"ha minden évben az anyád sírjához virágokat viszel, gyertyákat gyújtasz rajta, és egyebeket teszel az nem bálvány?"


Jaj, dehogynem! Tele volt a net Halottak napja előtt azzal, nehogymá' kimenjünk a temetőbe, és gyertyát az meg pláne ne merjünk gyújtani.

2015. dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!