Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tértetek meg a valláshoz?...

Hogy tértetek meg a valláshoz? Így neveltek és ebben a hitben nőttél fel? Vagy Jehova Tanúja/Mormon stb. megtérített? Vagy ateista voltál és megvilágosodtál?

Figyelt kérdés

2015. dec. 27. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Ebben nőttem fel. De a templomon és hittanon kívül, más hatás nem nagyon ért.
2015. dec. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Üdv kedves kérdező. Én teljes egészében ateista ember voltam, azokkal a kérdésekkel, és kétségekkel, amikkel a legtöbb ateista elutasító Istennel kapcsolatosan, engem Isten szólított meg és az addig felépített kétségeim vele kapcsolatosan azonnal eltűntek, mert nem volt kérdés, hogy Ő van akkor és ott ahol volt, még úgy is, hogy értelemszerűen fizikai formáját nem láthattam :)
2015. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Blade Bone ***** válasza:
Nem tértem meg, viszont szoktam beszélgetni Jehova tanúival néha, de csak azért mert sok dologban egyetértek velük, és mert sok dologra a szüleim már megtanítottak, de ezek semmit nem jelentenek számomra, ahogy az ellenkező oldal sem, megérzem ha valaki megpróbál átverni és olyankor inkább a szívemre hallgatok, nekem ez a legtisztább.. Persze megesik, hogy rosszul döntök, de legalább a saját hibámmal ütközöm, nem máséval.
2015. dec. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Jézus szolgája ***** válasza:
30%
Jézus által tértem meg.
2015. dec. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Jézus által tértem meg én is.
2015. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4-5 és ez hogy történt?


#2 Te sztorid nagyok érdekes, mert szerintem viszonylag ritka, hogy egy ateista térne meg. Milyen formában szólított meg isten?

2015. dec. 28. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Én ateita és meggyőződéses materialista voltam. A változás több lépésben történt:

1. Volt egy különleges álmom, amelyből megtudtam, hogy Isten létezik, de ezen kívül semmi mást.

2. Úgy hozta az élet, hogy nyáron egy hónapot egyedül tölthettem távol a családomtól és munkahelyemtől és mindenféle kötelezettségtől, társadalmi kapcsolatoktól stb. ami lehetőséget adott a gondolkodásra, kirándulásokra a természetben egy nagyon szép helyen Ausztráliában.

3. Miután hazajöttem "véletlenül" találkoztam mormon misszionáriusokkal és ők pontosan azt mondták el nekem amire magam is jutottam Istennel kapcsolatban. Az egyetlen lehetőséget ahogyan Isten mégis létezhet. Elkezdtem tanulmányozni a visszaállított evangéliumot és közben bizonyságot szereztem a Szentlélek által arról, Jézus valóban a Krisztus és, hogy a papsági felhatalmazás tőle ered és a keresztelkedés által Vele köthetek szövetséget.

2015. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Nem nőttem "vallásosan", de ateista sem voltam. Egyszerűen nem érdekelt a vallás téma - sokáig.

A Biblia olvasása "térített" az Istenhez.

De ez is egy érdekes "megtérés":

[link]

2015. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Drogos, elvetettséggel, öngyilkossági hajlammal "megáldott"ember voltam...nem érdekelt Isten. Aztán Ő megtalált, kb úgy, mint Pál apostolt, mikor még Saulus volt. Meggyógyultam, helyreálltam és nagyon szeretem Jézust, mert megmentett a pokoltól.
2015. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves kettes! (ha jársz még erre)


Ne haragudj, ha túl személyes a kérdés, de amikor azt mondtad, hogy a családodtól távol voltál egy ideig, akkor a szüleidre gondoltál, vagy az "alapított" családodra (tehát férj/feleség,gyerekek)? Mert a második esetben még bonyolítja a dolgot, hogy nekik is el kell fogadni. Gondolom egy vallást felvenni olyan életmódbeli változásokkal is együtt jár, ami az ember környezetére is hatással van. Hogy történik ez, ha az ember már családot alapított? Elfogadják? Vagy ők is elkezdenek érdeklődi egy idő után, és ők is megkeresztelkednek? Mi van, ha nem?

2016. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!