Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valahányszi a jehova tanúiról...

Valahányszi a jehova tanúiról írok ki egy kérdés, mindig annyi válasz érkezik olyan rövid idő alatt, hogy nem győzöm olvasni, és ez nem csak a szokásos ateista kötekedés, ennyire termékeny ez a téma?

Figyelt kérdés

2015. máj. 26. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem, csak ennyire agresszíven védelmezik. Van is mit védelmezni rajta, mert ha magára hagynák, kisebbfajta Biblia-ismerettel könnyűszerrel ízekre szedhető bármelyik komolyabb tanításuk. Előbb-utóbb azonban a legelszántabbak is felhagynak azzal az ábránddal, hogy egy jehovista természetfölötti erő nélkül meggyőzhető bármiről. Azaz, amivel találkozol a "sok lúd disznót győz", vagy a "lassú víz partot mos" alapelv gyakorlati alkalmazása. De azt is lehetne mondani, hogy nagy füst sok ember szemét marja, így korlátozva a látását.
2015. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Jehova Tanúi prédikálni szoktak, ezért ha valakinek kérdése van róluk, vagy a Bibliáról szívesen válaszolnak itt vagy személyesen is. Ezt én inkább pozitívnak tartanám mint negatívnak.
2015. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de ez oda-vissza megy!
2015. máj. 28. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ennyire termékeny ez a téma! :))
2015. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Tovabba felfigyelnek minden lehetősegre,hogy segitsenek az embereknek megismerni Isten szavat a Bibliat.

Ezzel betöltik Jézus parancsát a Máte/28:19,20."menjetek es tegyetek tanitvanya minden nemzetből való embereket......"

2016. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Vidiripi


"Tovabba felfigyelnek minden lehetősegre,hogy segitsenek az embereknek megismerni Isten szavat a Bibliat."


Akkor miért egy honlapot "reklámoznak"?

S az úgynevezett tanulmányozás során miért egy sárgaszínű könyvet olvasnak fel a Biblia helyett?

Ha Isten szavát a Bibliát akarják megismertetni az emberekkel akkor miért nem azzal kezdik?

2016. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Azét a sárgakönyvet most mert az van a soron,van más is melyek soron voltak es van amelyek sorra jönnek.

Ezeket nem tanulmányozzuk biblia nelkül.

Ugyan is a bibliát tanulmanyozzuk ez által idézve állandoan a bibliábol bizonyitekkent.Semilyen segedeszköt nem tanulmanyozunk bibliai idezetek nelkül.

Ugy ,hogy bármilyen vallasos lapot adnál JT.kezebe azt biblia segitsegevel leellenörzi ő egyedül,mert mindenik Tanu képes rá.

AI

2016. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Jehova Tanúi örömmel válaszolnak a kérdésidre , talán a sárga könyvecskét használva , mert aki ismeri , tudja , hogy az a Bibliát segít megmagyarázni , rengeteg versel alátámasztva .
2017. szept. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

6.Vidiripi:Te a siquib irásoddal,jó kereszténynek tartod magad?

Miért állandóan turkálsz a más szervezet tanaiban?

Vagy irigy vagy arra akiket alacsonyabb szinten tartasz,van honlapjuk,utcán,házaknál mindenütt elérhetők,ők is és a tanulmányaik sőt ingyen bibliát is adnak,azért mert akinek pénzért nem elérhető,jusson hozza az Isten szavához.Fáj,hogy szorgalmasak?

Azért amiért igy viselkedsz az Isten szava terjed mert ezt nem bízta rád,annál inkább az Ő szelleme van rajta.

Fogd vissza magad és ha keresztény vagy arrol beszély,ne offolásbol élj.

Talán a Sátán fizet a siquib.irásodért.

Rád illik a Máté.24:48-51.

2017. szept. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Vidiripi


"Te a siquib irásoddal,jó kereszténynek tartod magad?"


Kérlek előbb magyarázd meg hogy mi alapján tartod az írásomat siquibnak!


"Miért állandóan turkálsz a más szervezet tanaiban?"


Azért hogy felhívjam mindenki figyelmét azokra a dolgokra amiket nem vesznek észre. S így olyan információk birtokába kerülhessenek amelyeket egyébként nagy valószínűség szerint nem kapnának meg! De akik megkapják azok ezen információkat ismerve hozhatnak döntést!


"Vagy irigy vagy arra akiket alacsonyabb szinten tartasz,van honlapjuk,utcán,házaknál mindenütt elérhetők,ők is és a tanulmányaik sőt ingyen bibliát is adnak,azért mert akinek pénzért nem elérhető,jusson hozza az Isten szavához.Fáj,hogy szorgalmasak?"


Nagyon sajnálom hogy abban a hitben vagy ,hogy csak Jehova tanúi tesznek ilyeneket. Hatalmas félrevezetés áldozattal lettél! Ugyan is ez egy hazugság. Csak egyetlen egy SZERVEZETET említenék akik azzal foglalkoznak világszerete hogy Bibliákat adjanak ki és azt DÍJMENTESEN eljuttassák emberekhez!

[link]

Külön kiemelném csak is Jehova tanúi számára hogy ezt az egyet írtam de nem csak ez az egy szervezet vagy közösség foglalkozik díjmentes Biblia terjesztéssel. Sőt én magam is adtam már ajándékba Bibliát embereknek. (ajándékba=ingyen)

Nem tartom alacsonyabb szintű embereknek Jehova tanúit ,ha így lenne akkor nem lenne köztük egyetlen ismerősöm se és nagy ívben elkerülném őket. De nem szoktam sőt beszélgetek velük ha épp úgy adódik vagy csak köszönök nekik. De olyan is előfordult hogy segítettem fizikailag!

Honlapja a munkahelyemnek is van! Sőt hirtelen nem is tudnék olyan egyházat írni akinek nincs honlapja. Ez alap napjaink világában ,nincs bennem semmi különleges vagy egyedi. Olyan mint a mobil telefon az emberek 99,9% van! Saját gyülekezetem tagjai is elérhetőek: utcán, házaknál, vonaton, buszon, repülőn, a dzsungel mélyén, Észak-Koreában, Kínában, stb. Ebben sincs rendkívüli és egyedi dolog egy hajszálnyi sem.

Egyetértek abban hogy akinek kell az kapjon Isten Szavából a Bibliából. S nem fáj hogy szorgalmasak legyenek azok. Ami zavar az annyi hogy nem Bibliát visznek az embereknek hanem Őrtornyos újsággal járnak házról-házra. Amiben az Őrtorony szervezet tanítása van benne. S tény hogy az a tanítás se nem ihletet se nem tévedhetetlen. Így folyamatos változtatásra szorul. Isten szavával ellentétben. miért a romlandó szellemi árút osztogatják a tanúk ,miért nem a romolhatatlant?


"Azért amiért igy viselkedsz az Isten szava terjed mert ezt nem bízta rád,annál inkább az Ő szelleme van rajta."


Hogyan is viselkedem? Te nem tudhatod hogy mit bízott rám és mit nem. Azt majd ő eldönti. Igen így van Isten szava terjed. S ez így is van rendjén mert így is kell lennie. Hol mondok én ennek ellent?


"Fogd vissza magad és ha keresztény vagy arrol beszély,ne offolásbol élj."


Arról beszélek. Pl. az egyik korábbi Őrtornyos újságban azt írják hogy a keresztényeket arról lehet felismerni hogy házról-házra járnak. Ezzel szemben mit ír Isten szava? János 13:35

Nem kell magamat visszafogni. Mivel ha nem olvasok ilyeneket akkor nem lesz mire reagálnom így megszűnik az oka annak hogy írjak és nem fogok írni. Érted miről van szó?


"Talán a Sátán fizet a siquib.irásodért."


Talán fejtsd ki hogy mit értesz ez alatt!


"Rád illik a Máté.24:48-51."


Szolgatársait? Én a te szolgatársad vagyok? Az hogyan lehetséges ha nem vagyok az Őrtorony szervezet tagja? Ha pedig nem vagyok az akkor mi alapján tartasz a szolgatársadnak?

2017. szept. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!