Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehova tanúi nem ihatnak és...

K2k2k2 kérdése:

A jehova tanúi nem ihatnak és nem is ehetnek állati vért sem?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy az emberi vértől tartózkodniuk kell de mi van az állatival? Disznóvágáskor nem ehetnek egy jó hagymásvér reggelit sem?

2015. dec. 28. 09:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%

A szomszédban a kislány véletlenül,elcsúszott,a szoba ajtó üveges része,elvágta a combját.Kihívták a mentőt,az anyja szinte örjöngött,NEM KAPHAT VÉRT,én Jehova Tanúja vagyok,

stb....

Úgy kellet lefogni az anyát ,hogy a kislány életben maradjon,hogy eltudják vinni a mentősök.

Hát nekem ez sehogyan sem biblikus.

Mert Jézus azt hírdette nincs annál nagyobb szeretet mint aki életét ,vérét adja a másikért,barátaiért.

Rendszeres véradó voltam 20évig,és közben ,Jézus Krisztus hű szolgája. A kettő nem zárja ki egymást.

Nem értem a Jehova Tanúinak az álláspontját a vérrel kapcsolatban ,és persze még nagyon sok mindennel kapcsolatban.

Nem veszik tudomásul ,az írások értelmezésének azt a szabályát,hogy mikor ,,és kinek szól a kijelentés .

Mer ugye olvassuk hogy szól az Isten ,hogy bárkát kell építeni,és közületek hányan vettek már deszkákat..?

Értitek ugye mire célzok.


Na de a lényeg,a bibliai állásfoglalás az evéssel kapcsolatban.

Aki akar eszik,aki nem akar nem eszik,de aki eszik ,ne vesse meg azt aki nem eszik.

Tulajdon Urának áll ,vagy bukik.

Mindenkinek meg kell jelenni Jézus Krisztus előtt és számot adni az életéről.

Na majd ott elválik ,hogy jól tetted e hogy nem ettél véres hurkát,vagy hogy ettél.Nem üdvösség kérdése.

2015. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 szp72 ***** válasza:

Persze a jeruzsálemi zsinat három kivételét rosszul értelmezik, mind Jehova tanúi, mind a Hit gyülekezete és a többi hasonló gondolkodók. Ezek a kivételek nem önmagukban, hanem az akkori zsidók felfogása miatt volt tiltva, mivel ez őket mélyen megbotránkoztatta.


"Ami pedig a pogányságból megtért hívőket illeti, mi levélben közöltük velük határozatunkat, hogy tartózkodjanak a bálványoknak áldozott hústól, a vértől, a fojtott állattól és a paráznaságtól." (ApCsel 21,25)


1, A bálványoknak áldozott hús


"Ami a bálványoknak áldozott húst illeti, bizonyos, hogy mindnyájan ismerjük a kérdést. A tudás azonban fölfuvalkodottá tesz, a szeretet viszont épít. Aki sokat ad a tudásra, még nem ismerte föl, hogyan kell tudnia. De aki szereti Istent, azt Isten magáénak tudja. Ami tehát a bálványáldozatok fogyasztását illeti, tudjuk, hogy nincs bálvány a világon, és hogy nincs isten, csak egy. Bár beszélnek istenekről az égen és a földön – tudniillik sok istenük és sok uruk van –, nekünk azonban egy az Istenünk: az Atya, akitől minden származik, s mi érte vagyunk; egy az Urunk: Jézus Krisztus, aki által minden van, és mi is általa vagyunk.

De nincs meg mindenkiben ez a tudás. Némelyek ugyanis mindmáig bálványokhoz szokva, úgy fogyasztják a húst, mint áldozati eledelt, s téves lelki ismeretünk beszennyeződik. Az étel ugyan nem tesz kedvesebbé Isten előtt. Sem azzal nem veszítünk, hogy nem eszünk, sem azzal nem nyerünk, ha eszünk. Arra azonban ügyeljetek, hogy az aggályosokat szabadságotokkal meg ne botránkoztassátok! Ha tehát valaki azt, akinek tudása van, a bálványtemplom asztalánál látja, ugye téves lelkiismeretében fölbátorodik arra, hogy bálványhúst egyék. Így tudásod miatt elvész aggályos testvéred, akiért meghalt Krisztus. Ezért ha testvéred ellen vétkezel, s megsérted aggályos lelkiismeretét, Krisztus ellen vétkezel. Ha tehát az étel megbotránkoztatja testvéremet, inkább sohasem eszem húst, csak testvéremet meg ne botránkoztassam." (1Kor 8,1-13)


2, A paráznaság


Természetesen a paráznaság mindig tilos, ennek megállapítására nem kell zsinatot összehívni. Azonban itt nem a nyilvánvaló paráznaságról van szó, hanem az olyan együttélésről, ami a zsidók szemében nem házasságnak, hanem csak paráznaságnak minősül. Vagyis arra kéri a zsinat a keresztényeket, hogy házasságukat a zsidók felfogásának megfelelően kössék, vagyis a megfelelő formalitásokkal: házassági szerződéssel, tanúk jelenlétében stb.


3, A vér és a fojtott állat


Természetesen a vér fogyasztás tilalma is a fentiek értelmében tilos. A "fojtott állat" a nem kivéreztetéssel megölt állatot jelenti, vagyis a vérevés tilalma miatt van.


Jakab így indokolja a három kivételt:


"Mert Mózesnek ősi nemzedékek óta hirdetői vannak a városokban, akik minden szombaton felolvassák a zsinagógákban." (ApCsel 15,21)


Vagyis mert együtt élünk a zsidókkal, akiknek ezt így tanítják.

2015. dec. 29. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy ezzel most mit is akartál cáfolni, szp72...


"Ezek a kivételek nem önmagukban, hanem az akkori zsidók felfogása miatt volt tiltva, mivel ez őket mélyen megbotránkoztatta."


Na és miért bozránkoztatta meg őket? Tán nem azért, mert a mindenható Isten parancsainak ellentmondanak?

2015. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!