Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek túlzás az a Mária...

Szerintetek túlzás az a Mária tisztelet, amit a katolikusok csinálnak?

Figyelt kérdés

2015. dec. 29. 20:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

"A Biblia Isten szava. Isten szavát túlzásnak érezni a hagyománnyal szemben vallásosság, ami kizárja Isten ismeretét."


Pontosan úgy van, ahogy 23:47-es mondta.


Az a baj, hogy némely vallásos közösségek már annyira távol kerültek az Óegyház hitétől, hogy már a fogalmakkal sincsenek tisztában.


Ironikus, hogy mégis ők nevezik magukat a Biblia hiteles tanítójának, noha azt sem tudják, hogy a korai Egyházban hogyan használták a Bibliát. Pedig az ókorból erről maradt elég dokumentumunk erről. Ők csak a 19-20. században kitalált mentalitás alapján közelítenek hozzá, és azt akarják bemutatni egzakt igazságként. Az, hogy az ókorban ez a módszer merő eretnekségnek számított, nekik nem érdekes: határozottan kitartanak amellett amiket kb 200 évvel korábbi vallási tanítók találtak ki.


Hiába, nagy a vallási fanatizmus.

2015. dec. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A sok Mária ünnephez ,látnokhoz,Mária imákhoz mit szóltok?
2015. dec. 30. 12:24
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

Szerintem az a túlzás ,illetve gusztustalan dolog ,ahogy a neo-protestánsok fikázzák a katolikusokat.


Üdv!

2015. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A "katolikusfikázásba" valóban nem kell belemenni, de szerintem a mai egyházi hagyományt az óegyház egyházi hagyományával kiegyenlíteni nagyon nagy túlzás.

Az óegyház még sokkal közelebb volt a forráshoz, sokan éltek még, akik személyesen látták Jézust emberi alakban.

Ezzel szemben a mai egyházi hagyomány kétezer évre van a forrástól. Gergely pápától (vagy talán korábbról is) kezdve a térítés során leginkább (a régi rómaiak módszerét követve) a régi hitek elemeit is beengedték a hitükbe, mert ez a befogadó hozzáállás népszerűbbé tette őket a pogányok körében, így könnyebben felvették a kereszténységet (névleg legalábbis).

Nem vagyok teológus, de az egyházi hagyomány nekem ezek fényében a bibliával szemben legalábbis másodlagosnak látszik.

A biblia ezzel szemben egy meglehetősen gondosan őrzött szöveg, az emberiség történetének leggondosabban megőrzött irata, amelytől jobb forrásunk Istenről egyszerűen nincs, és ha a Biblia ütközik az egyházi hagyománnyal, akkor az egyházi hagyomány rossz.

Pl. a Bibliában az apostolok tiltakoznak, amikor a tömeg imádni kezdi őket, mert csak Istent szabad imádni. Ennek fényében hogy lehet teológiailag megmagyarázni az úgynevezett szentekhez való imádkozást? És ez csak egyetlen példa a sok közül...

2016. febr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Na, csak hogy ne OFFoljak: igen, szerintem túlzás a Mária- kultusz, mert Mária ember volt, és embert nem szabad imádni.


A Biblia egyébként ezt mondja a Jelenések könyvében :

"18. Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, aki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;

19

És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, amik e könyvben megírattak."


Ez szűkebben magára a Jelenések könyvére vonatkozik, de nyilvánvaló, hogy a többi könyvvel is ez a helyzet.


Tehát mindegy, mit mond az egyházi hagyomány, Isten szava a döntő, a legjobb forrásunk pedig Istenhez a Biblia.

2016. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mindenképpen túlzás, mert Jézus sosem emelte ki Máriát külön az asszonyok közül, sőt, nem is anyjának, hanem asszonynak szólította őt a legtöbbször.

Arra pedig nincs bizonyíték, hogy

2016. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mindenképp túlzás , mert Jézus sosem emelte ki anyját a többi nő közül,nem is anyának, hanem asszonynak szólította őt. Főleg az túlzás, hogy vannak akik leborulnak Mária képek, szobrok előtt, pedig ez bálványimádás. (Bár a tabernákulum előtti leborulás is az)

2016. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Túlzásba viszik a Mária kultuszt ami bűn, protenstánsként mondom. Már már Isten helyett imádják.

Én elhiszem hogy Jézus anyja, azt is elismetem hogy Szeplőtelen ( holott a reformátusok ezt se hiszik el) és hogy bűn nélkül született. De azt tegyük hozzá hogy Istennek köszönhető ez. Isten tette Szűz Máriát Jézus anyjába és Istent kell imádni.

Mária.....nem tudom.....talán a fia, Jézus mellett az angyaloknak valami királynője lehet vagy nem tudom. És amit mond neki Jézus akkor segít az emberen.

2021. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Jézus anyjává
2021. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ez nem kérdés! Persze hogy túlzás

Ortodoxok nem rózsafüzéreznek még nincs náluk Ave Mária.

Tegnap azt olvastam a templom falán hogy Máriával eggyutt imádkoztak a Szentolvasót. Nem is Szűz Máriához hanem vele eggyütt.

Igaz hogy református is vayok ezért is gondolhatom ezt de akkor is túlzás. Az hogy elmondasz 1 óra alatt 100 Ave Máriát elfogadhatatlan. Meg 4 Pater Nostra meg azt hogy Jézus bocsáss meg a büneinket és ments meg minket a pokol tüzétől. Túlzás.

Elmondja az ember esetleg egyszer vagy kétszer de nem 100 alkalommal meg mindenféle érthetetlen titkok vannak.

2021. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!