Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a benyomásotok a...

Nektek mi a benyomásotok a Hit Gyülekezetéről?

Figyelt kérdés

2015. dec. 30. 15:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
42%

Na láthatod ez a hitgyüli: megszólalni nem tudnak, csak nyomkodják a százalékokat lefelé. Keresztényi szeretetből természetesen.


Már a nevünket is leadták az átkozódásara az imakommandónak :)

2015. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
48%

Még mindig a 2-es.

Dehogy!! És egyáltalán miféle "imakommandóról" beszélsz Te?

Van ilyen? Én nem tudtam. És egyébként senkit nem pontoztam le, Téged sem.


Az egyik ismerősöm azon volt felháborodva, hogy úgy érezte a Hit Gyüliben kiközösítik, mert meleg.

Holott nyilván van véleményünk erről is, de nem ítélünk el senkit, sőt inkább szeretettel várjuk. Ő mégis másként érzett. Ezt csak azért meséltem el Nektek, hogy tudjátok meg, ez nem egy szekta, melyből alig lehet kikerülni valahogy. Sőt, vannak akik kívülállónak is érzik magukat (még).


Mi csak azt szeretnénk, hogy ne találjon ki rólunk senki semmilyen rémsztorit(...).

2015. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
41%

# 12


"És egyáltalán miféle "imakommandóról" beszélsz Te?

Van ilyen?"


Igen, van ilyen. Átkokat szórnak mindenkire, aki nekik nem tetszik. Legtöbbször a fideszes politikusokra és katolikus egyházi személyiségekre, de akárki másra is.


"Én nem tudtam."


Elég szomorú. De nagyon sok mindent nem tudsz Te, hogy mi megy ott a háttérben.


"És egyébként senkit nem pontoztam le, Téged sem."


A százalékos arányokból az derül ki, hogy eddig öten pontoztak, közülük négyen téged felpontoztak és csak egyvalaki pontozott le, másokat meg pont fordítva, négyen lepontoztak, és csak egyvalaki fel. (Engem kifelejtettek, csak ketten pontoztak le. Eddig :)


Úgyhogy nyugi, nem vagy egyedül, a Nagy Testvéreid itt vannak veled, figyelnek téged, és pontoznak is, ha kell :)

2015. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
15%

@18:42


Na, azt tudom, hogy a "hitgyülisek" eléggé nagy antikatolikusok, de a pártok közül szerintem a Fidesszel már nincs olyan nagy bajuk. (vagy igen?).


Amennyire én ismerem ezt a szektát, azt tudom, hogy a Jobbikot tartja a legnagyobb ellenfelének. A választások előtt is lejáratókampányt indítottak, gondolom, majd a 2018-as választásokra is készülnek hasonlóval.


Ezek úgy félnek a Jobbiktól, mint a tűztől, mert tudják, hogy ha az hatalomra kerül, akkor nem fogja támogatni a cionista törekvéseiket.

2015. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
29%

https://www.youtube.com/watch?v=efAnkBYs_yA

Nagyjából ez.A vezetőséggel van a probléma elsősorban.

2015. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
54%

És még mindig a 2-es..

Nem akarok vitatkozni senkivel, nem is ezért vagyok itt.

De valamiért úgy látom, hogy egyeseknek 200 felett van a vérnyomásuk, ha csak a Hitgyüli szóba kerül.

Nyilván ekkora közösségben előfordulhat néhány ilyen-olyan ember, nem kell ettől hanyatt esni.


Vannak ismerőseim, rokonaim, akik már egy jó ideje nem járnak. Őket érdekes módon nem marasztalták, nem fenyegették, nem zaklatták. Szóval én is tudnék mindenfélét hazudni, és összehordani egy csomó alaptalan hülyeséget. És a poén az egészben, hogy sokan még el is hinnék, amit mondok. Csakhogy nem vagyunk egyformák...

2015. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
71%

Nem átkoz a gyülekezet senkit, még Orbán Viktort sem :)

Ilyen, hogy imakommandó nincsen, vannak imaalkalmak ezen nem szűk csoport, hanem szerencsére elég sokan vesznek részt. Itt sem átkozódik senki se, ez nem valami okkult titkos csoport.

Az meg a másik nagy hülyeség, hogy molesztálják aki nem jön. Nem is értem hogy lehet ilyet kitalálni...

Senki se tartja számon, hogy ki jár, meg ki nem, nincsen listázás, elég nehéz is lenne ekkora közösségnél. :)

Nem értem miért kell úgy utálni a Hit Gyülekezetét. Akinek nem tetszik valami, nem jár oda. Ennyi.

2015. dec. 31. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%

Sziasztok, én hit gyülis vagyok.

A Gyülinek is vannak hibái mivel emberek járnak oda, és igen vannak imacsoportok de ezek a csoportok általában nem pásztorok által alakultak, szóval nem felelősek azért, ami elhangzik a csoporton belül. Nem tudom, hogy a csoportokban szoktak e átkozódni, amibe a rokonom jár ott nem.

Van egy másik pletyka: hogy a Gyüli mindenre kényszerít. A helyzet az, hogy, 2000 előtt előfordultak olyan kisebb Gyülekezetek ahol számontartottak mindent mindekiről, de ez ellen a vezetőség nagy erővel küzd, és mára csak nagyon ritkán történik ez meg és nem a budapesti Gyüliben.

Tudjátok nem értem, hogy miért kell ennyire ellenszenvesnek lenni. Igen nem akarjuk, a Jobbikot mert az egy antiszemita párt (nem érdekel mit írtok vissza ez az igazság). Ha valakinek nem tetszik, hát az így járt több ezren tagjai a Gyülinek, nem hiszem hogy ,csak úgy feloszlana.

Azt sem igazán értem, hogy miért kell érzelmeket belevinni a válaszotokba. Vitázni értelmesebb é élveszhetőbb, de amint valaki érezhetően érzelemmel, felháborodással írja le a válaszát rögtön egy visszafordíthatatlan veszekedésbe fajul.

Ui,: szerintem mielőtt a látatlanba véleményt mondok azelőtt érdemes eljönni.

2015. dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
39%

29/F/református


1. Borzasztóan mérges vagyok a HGy-ra a diszpenzacionalizmus miatt, ami szerintem egy szörnyű tévtanítás, és elidegeníti az embereket az ÓSZ szeretetétől.


2. A nyelveken szólás és a gyógyítás kegyelmi ajándéka visszavonatott, ha pedig mégsem, a HGy-ben akkor sem biblikusan gyakorolják.


3. Belehallgattam pár Vidám Vasárnapba, a Legnagyobbkenetű Testvér igehirdetései szerintem szörnyen üresek.


4. Ugyanakkor a "szél oda fúj, ahová akar", voltak nagyon kedves, Istent szerető HGy-s barátaim is, (ugyanakkor mindben volt egy fura, meg nem érthető, zavart felsőbbrendűség a történelmi egyházak felé, ami inkább vicces volt, mint zavaró), és amennyiben egy gyülekezetben a helyi pásztor a Bibliát kutatja, abból nagyon jó dolgok is kijöhetnek.

2015. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%

"Igen nem akarjuk, a Jobbikot mert az egy antiszemita párt (nem érdekel mit írtok vissza ez az igazság)."


Az egy dolog, hogy nem akarjátok, de


1. Ezt eléggé primitív módon fejezitek ki, ezt volt alkalmam látni a hitgyüliből kikerült rejtett kamerás felvételeken. A lejáratókampányotokról, nem is beszélve.


2. Mégis minek kell egy VALLÁSNAK polizitálni!? Undorítónak tartom, hogy a szószékről valaki politikai dolgokról beszél, ráadásul rágalmazó stílusban. Ezt más, normális keresztény felekezetekben nem merik megengedni. Még a Jehova Tanúi is tudják, hogy a politizálást nem lehet összeegyeztetni a kereszténységgel, pedig ők is egy szekta, ilyen szempontból nekik még több eszük is van, mint nektek.


3. A Jobbik nem antiszemita (ezzel csak a vezetőid mossák a híveik agyát). Azért, mert valaki nem támogatja a cionizmust, még nem lesz antimszemita. A vallásos zsidók sem támogatják, mert az ő hitükkel ellentétes.


Na, ebből is látszik, hogy a hitgyüli egy agymosó, vallásos-politikai szekta, az amerikai mintára. Szánalmas, ami ott folyik.

2015. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!