Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan katolikus lányok,...

Vannak olyan katolikus lányok, akik normálisak fogják fel a szexet?

Figyelt kérdés

Vagyis nem tekintik bűnnek azt, amely fogamzásgátlóval, óvszerrel történik.


U.I. Sértegetést fanatikusoktól nem fogadok el. Különben jelentem.


2015. dec. 30. 16:28
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

Nem csak ezen múlik!

Ezt a kérdést tetted fel, erre kaptál választ.

Esetleg megpróbálhatnád Te is átgondolni a másik oldalról is a kérdést, szeretetből. :)

2015. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
46%
Miért és a szexualitás az nem a szeretetről szól? :P
2015. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
62%

Miért csak akkor szeretünk valakit, ha dugjuk egy nap ötször?

Ha te csak így tudod kifejezni az érzéseidet, az elég fura.

2015. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

Ajjj.....nem erről írtam.

Hanem arról ,hogy sokan miért látják "nem-ékes" dolognak a szexualitást? (itt nem katolikusokról beszélek!)

Azért mert egy-pár presbiter úgy mondja?

A presbiter szava felül múlja Az Úrét?


De mindegy! Nem szeretnék más kérdésébe kérdezni. ;)

2015. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy ha valakinek (jelen esetben a kérdezőnek) ennyire fontos hogy a partnerének semmiféle szempontból ne legyen kivetnivalója a szex-szel kapcsolatban, akkor miért olyan fontos, hogy az a partner katolikus legyen.

Ez kicsit olyasmi számomra, mint amikor valaki szeret berúgni, de fennakad azon, hogy alkoholtartalmú az ital, amitől berúg. Némileg érthetetlen.

2015. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

25-ős, mert magam is katolikus vagyok, de a szeretetet tartom a legfontosabbnak. Szerencsére a családom sem bigott, így normális útmutatást kaptam a szexről. De egyre kevésbé szeretnék katolikus lánnyal járni. Nem csak amiatt, hogy nem akar szexelni, hanem mert alapból nem akar fiúval beszélgetni, és lenni.

22-es: de igenis a szeretetről szól, és jó pár embernek meg kell értenie.

VII. Gergely pápának "köszönhető" a cölibátus, és a házasság előtti szex tilalma is. :(

2015. dec. 31. 09:52
 27/48 A kérdező kommentje:
Azaz ismerkedésnél a katolikus lány nemhogy nem kedves, hanem nagyon a lekoppintás látszik. És különösen akkor nem lehet velük beszélni, ha csoportosan vannak. Bár kivételekben mindig reménykedek, reálisnak is kell lenni. Református, és evangélikus lánynak is ugyanúgy örülnék.
2015. dec. 31. 09:57
 28/48 anonim ***** válasza:
88%

Máshogy nem tudod kimutatni a szeretetedet?

Szex nélkül el se tudod képzelni a mindennapokat?

Szerinted ez normális?

2015. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
69%

"VII. Gergely pápának "köszönhető" a cölibátus, és a házasság előtti szex tilalma is. :("


A házasság előtti szex mindig is tilos volt. Egyébként nem csak keresztényeknél.


A keresztényi szeretetnek (görögül agapé) pedig nincs köze a szexuális vonzalomhoz (görögül erosz). Gondolom te sem szívesen szexelnél minden felebarátoddal, akiket viszont keresztényi kötelességed szeretni. :D

[link]

2015. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező még mindig nem tiszta hogy miért ragaszkodsz ahhoz hogy a lány akivel járni szeretnél vallásos legyen. Válaszolnál?
2015. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!