Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan katolikus lányok,...

Vannak olyan katolikus lányok, akik normálisak fogják fel a szexet?

Figyelt kérdés

Vagyis nem tekintik bűnnek azt, amely fogamzásgátlóval, óvszerrel történik.


U.I. Sértegetést fanatikusoktól nem fogadok el. Különben jelentem.


2015. dec. 30. 16:28
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
55%

#30, már írta: "25-ős, mert magam is katolikus vagyok, de a szeretetet tartom a legfontosabbnak."


Azért érdekes, hogy a katolikusnak tartja magát egy olyan, aki alapvetően nem tartja be a katolicizmus szabályait. Ugyanilyen katolikust biztosan lehet találni, csak az általában nem fogja magát katolikusnak nevezni. Legfeljebb ha megkérdezed mi a vallása, akkor római katolikust fog mondani, mert a szülei ilyennek keresztelték kiskorában. De hogy nem igazán van tekintettel a katolikus hagyományra, azt nem tartja tiszteletben, nem a szerint él, az majdnem biztos.

2015. dec. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
18%

"Azért érdekes, hogy a katolikusnak tartja magát egy olyan, aki alapvetően nem tartja be a katolicizmus szabályait."


Itt van a kutya elásva. Miért akar valaki annyira katolikus lenni, aki nem akarja betartani a katolikus szabályokat?

Ez nekem olyan, mintha valaki nagy antialkoholistának vallaná magát, de közben rendesen inna és normálatlannak nevezné azokat az antialkoholistákat, akik nem akarnak vele együtt inni.

2015. dec. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Nem a szabályok szerint fogunk üdvözülni! A szeretet a legfontosabb!! És a szexben egy csodálatosan kimutattatik. !! Befejeztem, több választ nem kérek

Felháborító egyesek középkori gondolkodása.

2016. jan. 1. 08:56
 34/48 anonim ***** válasza:
18%
És még te tartod magadat katolikusnak? Milyen alapon? Egyáltalán nem úgy gondolkodsz, mint egy katolikus, szerintem inkább ne nevezd annak magad.
2016. jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Itt jön képbe az, hogy vannak, akiket kiskorukban katolikusnak kereszteltek a szülei, de igazából nem tartják be a katolikus hitvallásokat, nem azok szerint élnek, és azok között, akik valóban betartják a katolicizmus írott vagy íratlan szabályait.

Melyik csoport mennyi joggal nevezheti magát katolikusnak?


Ezek alapján erős a gyanúm, hogy ebben rejlik a katolicizmus (és minden egyéb vallás) felhígulásának veszélye. Előre döntünk olyan dolgokról (csecsemők megkeresztelése), amelyek az emberi változatosságnak köszönhetően tulajdonképpen kiszámíthatatlanok. Ez végeredményben valamilyen szinten hazardírozás az újszülöttjüket megkeresztelő szülők részéről.


Viszont a hazardírozást (köznapibb magyar nevén a szerencsejátékot) ugye a keresztény hit tiltottnak tekinti...

2016. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Mekkora ajlasságot írtatok az előbb!! És olvasni sem tudtok, írtam, hogy több választ nem kérek!


Pont akkor kezdett egy kicsit romlani a hitem (de most már helyreállt), amikor megtudtam, hogy az önkielégítés és a szex bűn egyesek szerint. De nem azok, túl logikus.

2016. jan. 2. 13:29
 37/48 anonim ***** válasza:

Te azt hiszed ha a 4. oldalon leírod, hogy nem kérsz több választ akkor azzal mindenki tisztában lesz és be is tartja?


Egyébként ateistaként mondom: teljesen korrekt válaszokat kaptál hívő katolikus személyektől.

2016. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
A felháborodásod nevetséges. Nem tudom mit hisztizel. Mindenki normálisan válaszolt, te nem vagy képes felfogni a dolgokat.
2016. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Ti nem vagytok toleránsak. Mellesleg még senki sem válaszolt a kérdésre. Csak szivatásokat olvastam. Aki mást gondol, azt rögtön szidni kell. Ez olyan, mintha azt gondolnátok, hogy az nem katolikus akinek pl barna a haja.
2016. jan. 6. 10:25
 40/48 anonim ***** válasza:
71%

Mindenki a kérdésedre válaszolt, de hogy tényleg felfogd végre, leírom összegezve...


1. Nincs olyan katolikus lány, mert ha van, akkor az nem katolikus (mint hogy te se, de azért bírom, hogy annak véled magad...olvasgasd még egy kicsit a bibliát)


2. Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy van e olyan állatvédő, aki kutyákat nyúz.


Szóval szerintem ne hisztizz. De úgy látszik, hogy csak azt a választ vagy hajlandó elfogadni, ami neked tetszik.

2016. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!