Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan azt mondják magukról...

Sokan azt mondják magukról hogy hisznek Istenben, de elutasítják az egyházakat miért?

Figyelt kérdés

2015. dec. 30. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Összetett okai vannak ennek. Általában olyan emberek tartoznak ide, akiket valamelyest vallásosként neveltek, de nem igazán.


Akik elutasítják az egyházakat, azok nagy többséges soha semmilyen közelebbi kapcsolatban nem volt semelyik egyházzal, közvetlen személyes tapasztalata nincs is.


Persze vannak olyanok is, akik aktív tagjai voltak valamelyik egyháznak, de valami miatt szakítottak velük, aztán máshol sem találták a helyüket, végül maradtak egyedül.

2015. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Talán mert nem hiszik, hogy a megváltót árukapcsolásban kellene árulni.
2015. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Mert az egyház egy maffia. Én hiszek Istenbe, de nem járok templomba.
2015. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem így egy idő után megszűnik a kapcsolata Istennel is és mást fog keresni.
2015. dec. 30. 18:14
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Több oka is lehet.


Példák:


- Képmutatónak tartják a híveket.

- Nem értenek egyet bizonyos tanításokkal

- Lelki válságban van, így nincs kedve egyházba menni


Egyébként régen én is ott voltam minden héten az istentiszteleten, ma már nem. Legutóbb az éjféli misén voltam.


Ettől függetlenül szoktam itthon imádkozni, és olvasni szentírási szakaszokat. Vagy magából a Bibliából, vagy a görög katolikus napi evangéliumból.

2015. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Előző vagyok:


Kérdező, ezzel nem értek egyet. Azért, mert valaki elfordul egy vallásos közösségtől, az nem jelenti azt, hogy Istentől is elfordulna.

2015. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Csak kérdezem, mert érdekel hogy nem lehet úgy járni egy

templomba vagy Istentiszteletre, imaházba stb.hogy nem foglalkozunk más hívők vagy egyházi vezetők viselkedésével, dolgaival? Hogy csak Isten miatt megyünk?

2015. dec. 30. 18:48
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

# 6


"Azért, mert valaki elfordul egy vallásos közösségtől, az nem jelenti azt, hogy Istentől is elfordulna."


Nem tudatosan, de törvényszerű az eltávolodás.


A magánájtatosság nagyon fontos dolog, de a közösségi liturgiát nem pótolja. (És ez fordítva is igaz, hiába jár valaki rendszeresen templomba, ha nem gyakorol semmiféle magánájtatosságot, akkor az önmagában nem sokat ér.)


Van olyan, hogy valaki kiábrándul, megcsömörlik, mittudomén, ilyenkor visszavonul a saját zugába. Ez így rendben is van. De ezt az állapotot nem szabad állandósítani, mert szükségszerűen elbukáshoz vezet. Csak idő kérdése. Jó, mondjuk hacsak nem egy Remete Szent Antal az illető, de az emberek többsége nem az.


Krisztus azt mondja, hogy "ha imádkozol, menj be a szobádba", de azt is, hogy "ha ketten-hárman összejöttök", meg azt is, hogy "legyetek egyek", és hogy "ezt cselekdjétek az én emlékezetemre".


A magánájtatosságnak és a közösségi imának párhuzamosan kell működnie.

2015. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

"nem lehet úgy járni egy

templomba vagy Istentiszteletre, imaházba stb.hogy nem foglalkozunk más hívők vagy egyházi vezetők viselkedésével, dolgaival? Hogy csak Isten miatt megyünk?"


Lehet, persze hogy lehet, de tegyük hozzá, hogy nehéz, ha ilyen helyzet áll elő.


A városiak könnyebben vannak, mert ha nagyon nem tudják elviselni a papjukat, átmennek egy másik templomba.


De falun ezt nem lehet megtenni, mert még a harmadik falu is ugyanahhoz a plébánoshoz tartozik.

2015. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

# 9.

Megértem, ebben teljesen igazad van!

2015. dec. 30. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!