Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottatok már a Mai Ige...

Hallottatok már a Mai Ige kiadványokról? Mi a véleményetek? Olvassa valaki?

Figyelt kérdés

2016. jan. 2. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

én azt gondolom egy rakás... felszínes "húdemegmondás" az egész, és egy oldalas okfejtést írnak le gyakran 2 szavas Bibliai idézetek alapján, azt hiszem ez magyarázza a "belemagyarázás" fogalmát


persze még mindig jobb mint horoszkópot olvasni a blikk utolsó lapján, ha ugyan nem is sokkal színvonalasabb

2016. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 KZitus ***** válasza:
25%

Szia


Nekem is van ilyen, az a neve: Vizsgáljuk az Írásokat naponta. Nagyon értékesnek tartom, jó reggelente ezzel indítanom a napot. Sokszor segít a mindennepok gondjaiban, van min elmélkedni nap közben:-) Segít olyan tulajdonságok kifejlesztészében, amelyek kedvesek Istennek, és segítségemre van abban, hogy krisztusi életet éljek. Nagyon tetszett a tegnapi is, elküldöm neked:


„Olyanok vagytok a kezemben, mint az agyag a fazekas kezében, ó, Izrael háza!” (Jer 18:6).


Mi a helyzet akkor, ha az emberek makacsul visszautasítják, hogy a Nagy Fazekas formálja őket? Gondoljunk arra, hogy mi történik az agyaggal, ha alkalmatlanná válik arra, hogy azt készítsenek belőle, amire szánták. Nos, a fazekas vagy egy másikféle edényt készít belőle, vagy kidobja az agyagot. Ha az agyag használhatatlanná válik, az általában a fazekas hibája. Viszont Jehova mindig megfelelő módon formálja az embereket (5Móz 32:4). Ha valaki nem formálható, akkor ez mindig az ő hibája, és nem Jehováé. Jehova aszerint bánik az emberekkel, ahogyan ők reagálnak a formálásra. Azokat, akik megfelelő módon reagálnak, hasznos célra formálja. Például a felkent keresztények „az irgalmasság [edényei]”, akiket „tisztes. . . használatra” formál. Viszont azok, akik makacsul ellenállnak Istennek, „a harag pusztulásra méltónak készített [edényei]” lesznek (Róma 9:19–23).

2016. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
amit zita említett, nem a mai ige kiadványa, hanem jehova tanúi, zitus ennek a szektának a tagja, csak mint társai notóriusan elfelejti ezt megemlíteni, és igyekszik a keresztény vélemény látszatát keltve a szektához csábítani, kifejezetten azokra vadásznak akik bizonytalankodnak, mostanában kezdtek el érdeklődni a vallások iránt, stb stb
2016. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Eddig nem ismertem, most rákerestem a neten.


Hát szörnyű. Osztom az 1. válaszoló véleményét, annyi kiegészítéssel, hogy a Blikk horoszkópján jókat szoktam szórakozni, a Mai Igétől meg kiver a víz.

2016. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

So-so.

Nincs.

Én nem.

2016. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam, ha nem is minden nap és szeretem. Nem ver ki a víz tőle és nem nevetem ki. Van több kiadványuk is, akiknek szólnak, azok értik.
2016. jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még keresztény korszakomban olvastam, mert nagy válság volt az életemben, és segítséget vártam tőle. Csak rosszabb lett a helyzet. Ateistaként annyit tudok mondani, hogy olvasd bátran, de állj hozzá kritikusan.
2020. jún. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!