Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti hogy tudtok...

Keresztények, ti hogy tudtok hinni Istenben, amikor még nem is találkoztatok vele, nem is láttátok, nem is hallottátok?

Figyelt kérdés
Hogy hihettek benne?
2015. jan. 28. 22:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Ükapámat sem láttam, nem is hallottam, nem is találkoztam vele, még a nevét sem tudom, mégis tudom, hogy élt.


Istennel sokkal több a személyes kapcsolatom és a személyes tapasztalatom, mint a hajdani ükapámmal :)

2015. jan. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Én mindennap "hallom" főleg olyankor amikor a Bibliát a kezembe veszem. :)

És szerintem ezt minden hívő elmondhatja magáról.


És ehhez nem kell semmi mágia csak hit! :)

2015. jan. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
A nem láttuk igaz, a nem hallottuk necces, mert ez csupán értelmezés kérdése, de hogy nem találkoztunk Vele, az óriási tévedés.
2015. jan. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Ükapámat sem láttam, nem is hallottam, nem is találkoztam vele, még a nevét sem tudom, mégis tudom, hogy élt."


Nekem vannak az egyik ükapámról fényképeim és a dédik valamint a nagyszüleim, szüleim és az én életem is elég bizonyíték rá, hogy létezett.

2015. jan. 29. 01:38
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Barátom, ha valaki látta volna Istent akkor nem hinne már benne. Hanem tudná hogy létezik.
2015. jan. 29. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdezö, hogy hihetsz abban hogy fúj a szél? Láttad már? De hiszen csak a fák mozognak, a tárgyak repülnek, száll a por.... de szél???


Hogyan hihetsz a Föld mágneses erejében? Csak nehezek a tárgyak és lepottyannak, de a Föld vonzási ereje? látta azt már valaki??


Azt gondolom elhiszed, hogy valami csúnya szörös majomféléböl származik az ember, azt már láttad, szöröstöl-böröstöl? :) Vagy elhiszed az evolucionistáknak amit állítanak?


Amikor péksüteményt veszel a nagy áruházban, láttad és hallottad a péket aki süti?

2015. jan. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
23%

...csak hogy valaki félre ne értse /minden megtörténhet :D különösen ezen a vitaoldalon :D /

hiszek Istenben, és abban is hogy a láthatatlan szél mozgatja a tárgyakat és abban is hogy a Földnek van vonzóereje.... annak ellenére hogy egyiket sem látom.


Te is ugye? :)

2015. jan. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Amiket itt felsoroltál, ezeket le lehet mérni, le tudjuk ellenőrizni, hogy igazak-e.


Istennel nem ez a helyzet.

2015. jan. 29. 07:44
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
katy, eleg bena peldakat hoztal fel...
2015. jan. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
A teremtett dolgok mind arról tanúskodnak,hogy létezik. (Róma 1:20)
2015. jan. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!