Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Hogy van az, ha...

Keresztények! Hogy van az, ha Jézus kereszthalálával és feltámadásával megváltott minket az örök kárhozattól, akkor vallásos emberek nem hisznek a pokol realitásában?

Figyelt kérdés

Nem olvasnak Bibliát? Nem hisznek benne?

Olvasnak csak kényelmesebb rámondani hogy nincs pokol és nyugodtam megmaradni a bűnös életben?

Ámítják magukat hogy Isten majd úgyis megbocsájt?



2016. jan. 7. 18:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Azok a keresztények, akik nem hisznek a pokolban úgy gondolják, hogy a bűnös emberek nem támadnak majd fel.

Mindenki meghal, csak akinek meg lesz bocsátva a bűne, ők fognak feltámadni. (felekezettől függ, hogy mikor és hová).


Egyébként meg fura volna gyötörni éjjel nappal azokat, akik pl. önkielégítenek vagy buddhisták.


Hogy kell elképzelni a poklot? Az örök brutális szenvedés egy igazságos dolog? Nem jobb valamikor megszabadulni a gonosztól? Vagy más módszerekkel megváltoztatni?


De egyébként meg miért kellene félni a pokoltól? Mi félelmetes a lelki és fizikai szenvedésben? Főleg, ha annyira igazságos?


Elhiszem, hogy az a gondolat is fura, hogy valaki millókon kegyetlenkedik, aztán csak meghal, mintha atesita volna...


Attól függ, hogy állunk az élethez és halálhoz.

A poklot is ki lehet próbálni, ha megérdemeljük....

2016. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1.

Tehát hogy ne kelljen félni a pokoltól inkább elutasítjuk és nem hiszünk benne?


Nem lehet azt mondani hogy igen van pokol, de én úgy élek hogy méltó legyek Isten országára?

Egyébként én úgy gondolom hogy az kerül a pokolba aki oda szeretne jutni és nem fogadja el Jézus megváltó szeretetét. Nem tudja azt mondani hogy gyenge,bűnös ember vagyok , bocsáss meg nekem Uram!

2016. jan. 7. 19:17
 3/18 A kérdező kommentje:

"Az örök brutális szenvedés egy igazságos dolog? "


Istennel szemben igazságos dolog amikor bűnt követünk el?

2016. jan. 7. 19:19
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a félelm miatt. Hanem nem méltó Istenhez egy ilyen létesítmény.

Akkor már mondjuk úgy, hogy nincs ott Isten és bárki bármit megtehet, ráadásul halhatatlan...

Vagy egy pszichopata tömeggyilkos pedofil kannibállal mi lesz ott, kifejenéd? Hogy lehet megtörni?


Akkor mondja az ember bűnösnek magát, ha az! Ebben a világban pedig nem lehetünk gyengék. Nem a legjobb önszuggeszció.

Ha pedig kimondom, hogy Jézus kell már nem fogok bűnt elkövetni?

2016. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az őszinte bocsánatnak van tartalma és egymás ellen vétkezünk, nem Isten ellen.

Isten mondja a szemmbe, ha bántom.

2016. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5.

Valóban a pokol Isten jelenlétének hiánya...

Gondolod hogy a pokolban mindent meg lehet majd tenni?Mi mindent?

2016. jan. 7. 19:35
 7/18 A kérdező kommentje:

#5.

Én is követek el bűnt, ezért mondom hogy Jézusra van szükségem, az Ő bocsánatára, igen!

2016. jan. 7. 19:38
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig szenvedni akarok a bűneim miatt, kegyetlenül.

És ha bárkinek fájdalmat okoztam, azt nem Jézustól fogom kérni, hogy bocsássa meg.

A bárki bármit megtehet, amúgy nem szabadság, hanem anarchia. Szerintem magától kialakulna a pokol, vagy hirtelen sokak szentek lennének? Mert fura volna, ha szentként a pokolban lenne a helyük.

Viszont ebben a megállapításban legalább az emberek kínozzák egymást és nem Isten.

Vagy démonokat ki kínozza? Esetleg a sátánt?

2016. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok, mi nem mondtuk soha, hogy nincs pokol. A pokol (vagy kárhozat) az Isten-nélküliség állapota, az üdvösség pedig Isten látása, megtapasztalása színről-színre. Isten mindenkit üdvözíteni akar, viszont szabad akaratot adott. Itt a földön választhatod Isten útját, de a bűnét is. Ha halálodban is lemondasz Istenről, akkor magad juttatod az Isten-nélküli állapotba, a kárhozatba.

A Szentírás ír a kárhozatról, maga Jézus is beszél róla, ezért a keresztény felekezetek nem tagadják, csak néhány szekta kitalálta, hogy "máshogy értelmezi".

2016. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

# 9.

Nem mint egyházat gondoltam, papírforma szerint hanem mint egyes embereket bármely egyházban.

Ha őszintén válaszolni kellene biztosan sokan mondanák hogy nincs pokol vagy nem szeretne tudomást venni a pokolról!

2016. jan. 7. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!