Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » J. T-i ha szerintetek nincs...

J. T-i ha szerintetek nincs tulvilág, akkor Isten, Jézus, az angyalok hol tartózkodnak most?

Figyelt kérdés
Az egyik cimborátok azt válaszolta az egyik kérdésnél, hogy nincs tulvilág.

2015. nov. 9. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok az a cimbora.


azért írtam, mert ezen szó alatt sokan a halál utáni állapotot gondolják.

Ilyen pedig nem létezik mert a halál az élet ellentéte, így amit az életben tapasztalunk a halálban nem, mert megszűnünk létezni


A Földet az embereknek készítette, hogy ezen lakjanak.

Az égi szentély pedig az angyalok, a Teremtő és a fia Jézus lakhelye.


Ember nem mehet oda, és az angyalok sem jöhetnek ide lakni.

2015. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Isten, Jézus és az angyalok az égben vannak, de ez nem túlvilág.
2015. nov. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Azrael666 ***** válasza:

a tűlvilág kifejezés hamis. Mennyország létezik. azon belül is van az emberek mennyországa és az angyalok. Isten már nincs


De írj privátba és beszélgethetünk erről

2015. nov. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az égben repülők vannak, műholdak, meg ilyesmik. Ez Jézust zavarná nyilván....
2015. nov. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Irhattam volna bármit megnevezésként, mennyország, dimenzió stb. Azért írtam "túlvilágnak" mert ez van inkább közhasználatban a kereszténység berkein belűl. :) Tehát ha nem létezik ez a "tulvilág" ahol lakóznak vagy tartózkodnak a szellemi lények akkor mi van!? De ha mégis létezik egy ilyen elisium akkor mi szükség,hogy Isten távol tartsa magától kedvenc teremtményeit mint pl. az embert? A Biblia azt írja,hogy "olyanok lesztek mint az angyalok". Nos szükségük van az angyaloknak egy fizikai világra,vagy testre? Ha van testem akkor az fájdalommal jár mert érzek, mert ha belerugok az ágylábába akkor bizony szívom a fogam utána,vagy lehetek akár szerelmes is ami aztán hatalmas csalódást okozhat, és ez szintén fájhat de szörnyen. Viszont Isten azt is megigérte,hogy ott nem lesz több könny, nem lesz több fájdalom! De ezt hogyan ha van testem!? Vajon Ádámék ott a paradicsomba milyen testtel rendelkeztek,hogy nem kívánták meg egymást, hogy pucéron jártak keltek egy kertben és soha nem sérűltek meg, nem éreztek fájdalmat,látták az angyalokat,hallották az Urat stb. Nem ez lenne az a "túlvilág" amiröl beszél a Biblia? A föld az tuti,hogy nem lesz. De egyszer majd kiderűl...nemde? :)

2015. nov. 10. 12:18
 6/6 anonim válasza:

Ezt nem tudjuk sajnos


Ls hogy jézus holteste hova túnt a keresztre feszítés után? jó kérdés, vagy oda dobták a vadaknak, vagy eltemették később. vagy nem tudom Sok elmélet lehet.

De ha tényleg Létezik isten akkor nem kellet volna már magát meg mutattni úgy kb 2000 éve?

2015. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!