Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi? Én nem nagyon...

Jehova Tanúi? Én nem nagyon értem,

Figyelt kérdés
Én nem nagyon értem, hogy miért vannak kispécizve Jehova Tanúi ezen az oldalon...Miért szállt rájuk rengeteg ember?? Nektek is gondolom van mit söpörni a házatok táján, inkább azzal foglalkozzatok. Amúgy nem értem azért sem ezt az egészet, mert rendben, hogy tévelyegnek sok minden tekintetben, de mutassatok egy olyan felekezetet, vagy egyházat, ahol nincsenek ott is súlyos tévelygések. Azokat miért nem piszkáljátok???? Szerintem hagyjátok eg Őt a hitükben és ne piskáljátok őket. Jézus nem erre hívja az embereket.......nem azt mondta, h menjetek széles e világra és pszkálódjatoik, kritizáljatok, hanem hogy Őt hirdessük. Szerintem imádkozzatok értük. Több mindent el lehet érni vele, mint szeretetlen ítélgetésekkel...nem gondoljátok??

2016. jan. 10. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Engem még soha nem zaklattak (nem is keresnek). Soha nem erőszakoskodtak velem, vagy manipuláltak. Rejtély.

Egyszer egy néni kérdezte, hogy elfogadok-e tőle egy kiadványt és mondtam, hogy igen, köszönöm. Ennyi volt a kommunikációnk.

2016. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

3 oka van ennek:


1: óriási támadási felületet adnak, és az emberek sajnos ezekre harapnak


2: sokféle érdekes ellentmondás van közöttük, amire sok olvasó kíváncsi, aki nyitottabb esetleg talál valamit ami ellent mond a nézeteiknek, nem is kicsit, de rájön ,hogy ezt biztos jehova tanúi is ismerik, ezért kiírja kérdésnek


3: rendkívül irritálóak itt az oldalon, gyakorlatilag lehetetlenné teszik a normális fórumozást, ha akarod felsorolom miért, de nem tartozik szorosan a kérdéshez ezért ha nem kell nem koptatom az ujam, sokan azt érzik így visszavéghatnak


és persze sokakban rejlik valamiféle segítő szándék, leleplezni a csalókat, ezzel segítve a jehova tanúi között ragadtakat, vagy a velük tájékozatlanséguk miatt szinpatizálókat

2016. jan. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik úgy, hogy különösebben piszkálva vannak. Ahhoz képest, hogy hány kérdést visznek off-ba, csoda, hogy egyáltalán még nem tiltották le őket az adminok.


Én nem szoktam velük vitázni, csak akkor ha valami objektív dologban, például egyháztörténeti kérdésben írnak valótlan dolgokat. De ez mondjuk azért nem olyan ritka eset :)

2016. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz, jehova tanúinak szabad mozgástere ezen a fórumon sokkal de sokkal nagyobb ár a szólászsabadságért mint a f**zpörgetés a kereskedelmi televízióban
2016. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha jól szétnézel nemcsak a tanúknak tesznek fel kérdéseket.Nem piszkálja őket senki.Hogy ebből mindig vita alakul ki,az azért van,mert mindenki védi a maga álláspontját.
2016. jan. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Jézust is gyűlölték,gúnyolták, kinevették, azt mondta, hogy a követőivel se lesz másképp. János 17:20 "Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani."
2016. jan. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 KZitus ***** válasza:
0%

Úgy van, ahogyan a 6-os irta.

Az előtte írók többségével is egyetértek

amit itt írnak a tanúkról, az is az üldözés egyik, egyfajta formája.

Hiszen a tanúk is, csak leírják a véleményüket, senkinek sem kell egyetérteni vele. Mindenki megírhatja a maga nézetét, véleményét a nélkül, hogy a másikra lenéző, megalázó megjegyzésekkel illetné.

Attól még egy embernek sem lesz igaza itt, ha a másik nézetét ledegradálja.

Egy ideje itt vagyok már, de még soha senkinek nem írtam olyan szándékkal, hogy félre akarok valakit vezetni, vagy tanítani....mert egyrészt félrevezetni csak azt lehet, aki hagyja magát. Másrészt, nem leszek sem okosabb, sem jobb, ha a másik ember véleményét lekicsinyelem. Harmadszor nem kaptunk ilyesmire felhatalmazást sem Istentől, sem Krisztustól. Pedig a "követői"-nek valjuk mindannyian magunkat, ami azt is jelenti, hogy a felebaráti szeret kell jellemeznie a beszédünket is.

Már én is írtam ki kérdést, hátha észreveszik a rólunk véleményt írók, hogy mennyire szeretetlen a beszédük. De csak még több gyalázkodást kaptam:-)

Egyszerűen nincsen erre más magyarázat, csak az amit Krisztus előre megmondott, ahogy a 2-es válaszoló írta.

Krisztus arra ösztönözte a követőit, hogy még az ellenségeiket is szeressék, és imádkozzanak értük. Ezt csak az tudja megtenni, akin működik a "segítő", amit Krisztus megígért a tanítványainak:-)


Kedves kérdező: csak figyeld a további válaszokat. Hamar felismeheted:-)

2016. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 KZitus ***** válasza:
0%
javítás: " ahogy a 6-os válaszoló írta. "
2016. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Az előtte írók többségével is egyetértek

amit itt írnak a tanúkról, az is az üldözés egyik, egyfajta formája. "


A kiválasztott nép a cigányság, mert őket annyira üldözik...

Ezen kívül üldözik a homokosokat, a ID híveket, a zsidókat, a muszlimokat, és még nagyon sokan másokat is.


Nem azzal ismerszik meg a tanítvány, hogy üldözik, hanem azzal, hogy szeretet van köztük. Na, ez azért tökéletesen egyik egyházról sem mondanám el, mert törvénykezés bőséggel akad, megítélés, és hasonlók.

2016. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
KZitus-nak: Kedves Zitus, ugyanakkor azt is írja a Biblia, hogy az utolsó időkben gúnyolódók támadnak. És egy olyan valaki, aki abban hisz, hogy Jézus Krisztus nem Isten az ellent mond a Bibliának (az igaz Bibliának) az már gúnyolódó.:)
2016. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!