Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Letezik Isten? Szerintem...

Letezik Isten? Szerintem igen, de mert nem segít ott ahol kell? Többi lent

Figyelt kérdés
Biztos letezik Isten mert megteremtette a világot, es mi volt hamarabb a tyúk vagy a tojás? ezeket csak isten csinálta! az a kérdés miért nem segít pl, a halálos csecsemőnek, ha imádkoznak hozzá??
2016. jan. 17. 07:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Egy biztos, Isten nem létezik. Szerintem isten sem létezik (attól is függ, mit nevezünk annak). Ha őt nem kellett "csinálni" akkor minket miért?

Egyébként a tojás, az volt előbb. De nem csinálták egyiket sem, hanem kifejlődtek (ezt is tudjuk!).

2016. jan. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Ebből én azt a következtetést szoktam levonni, hogy vagy nincs Isten, vagy van, de a személyes sorsunk szempontjából teljesen irreleváns, létezik-e. Akármelyik is, nem érdemes foglalkozni vele.
2016. jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Isten nem egy jótündér, aki segíti vagy bünteti még az életükben az arra érdemeseket.
2016. jan. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

Egyetértek a 2-es válaszolóval. Soha nem voltam vallásos, és igazából sose foglalkoztatott, hogy van-e Isten, mert ha van, és én eljárok templomba, hitem szerint élek, és sokat imádkozom, attól még ugyanúgy megölhettek volna 14 éves koromban, anyukám szeme láttára.


Magyarul, rengeteg hithű katolikus, rendszeresen imádkozó emberrel történnek rendkívül szörnyű dolgok. Jobb lett nekik attól, hogy imádkoztak? A nem imádkozók még rosszabbul jártak volna? Kétlem...


Szóval felőlem lehetett egy isten aki valamit teremtett meg irányít, mit tudom én, de az biztos, hogy az életemet nem fogja megváltoztatni, ha imádkozok.


Persze sokan mondják, hogy a hit önmagában jó, mert biztonságérzetet ad, vigasztal, reményt ad stb, de tőlem ez nagyon messze áll.

2016. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 pelgrim ***** válasza:
30%

Igen, Isten létezik. De Isten nem az akire kérdésedből gondolni lehetne. Isten nem egy valaki, nem egy személy. Isten egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb hatalmasabb, bölcsebb, stb., stb.


Közelebb állunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el mintha egy önfejlesztő ihlet lenne, mindennek kezdete és forrása, melyből minden kifejlődött, mi emberek is. Mint egy mindenható törvény a vezérlő alapelv mindenben, amely mindenre kihat, - nem egy valaki aki mindenre képes.


Mármost egy törvényt nem lehet felelősségre vonni, nem a törvény felelős a csecsemő haláláért. Isten nem egy valaki, helytelen a kérdés, hogy miért nem segít ott ahol kell.


Názáreti Jézus, aki isteni kilétére ébredt, képes volt sokakon segíteni és minden alkalommal hálásan megköszönte az Atyának (akivel Ő azonosult és aki neki személyessé vált), hogy segíthetett.

2016. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos minden naposak ezek a kérdések, és érthető, hiszen senki nem szereti a rossz dolgokat, kivéve akik abból élnek.


Ám ha Isten szemszögéből vizsgáljuk az eseményeket, és vissza megyünk a kezdetekhez, akkor más kép látjuk az eseményeket.

Természetesen nem szabad úgy gondolnunk Rá mint ha Ő az eberek pincére volna, sajnos sokan magától értetődőnek veszik hogy a Teremtő legyen a felszolgálónk, csak mert hatalom van a kezében.


A tyúk és tojás kérdésében is van válasz, a teremtés leírásánál nagyon jól látható, olvasható,

(1Mózes 1:24, 25) 24 Majd ezt mondta Isten: „Hozzon elő a föld élő lelkeket a nemük szerint: háziállatokat, csúszó és mászó állatokat és a föld vadállatait a maguk neme szerint!” És ez így is lett. 25 Isten kezdte megalkotni a föld vadállatait a nemük szerint, a háziállatokat a nemük szerint, és minden földi csúszó és mászó állatot a maga neme szerint.. . .


Isten eleven élőlényeket alkotott a nemük szerint

nem kifejlődtek valamiből,

S úgy hozta létre őket, hogy a nemük, a rendeltetésük szerint szaporodjanak, hozzanak utódokat.


Jelenleg a Teremtő nem tesz olyan csodákat, mindössze erőt ad egy bizonyos eset elviselésére, ha kérjük.

Hiszen akkor Sátánnak lenne igaza, mely szerint Isten lefizeti az embereket, azért fogadják el Őt, és az ember is csak érdekből szereti a Teremtőjét.

s persze sok mély dolog az amit meg kell érteni ebből kifolyólag, de ahhoz ismernünk kell az okokat.

2016. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm akinek a fia krizofen vagy mi... es imádkozott istenhez es segített a családnak vlami ilyesmi volt.. (am ha a tojás volt előbb azt mi tojta)??? :)xd
2016. jan. 17. 11:26
 8/15 Ozmium42 ***** válasza:
Egy hüllő tojta.
2016. jan. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 KZitus ***** válasza:
19%

Szia


"ha a tojás volt előbb azt mi tojta)??? " - erre könnyű a válasz: a tyúk. Honnan tudom? Innen:

1Mózes 1:20-22

Majd ezt mondta Isten: „Pezsdüljenek a vizek az élő lelkek sokaságától, és repdeső teremtmények repüljenek a föld felett az égbolt színén!” És Isten megteremtette a nagy tengeri szörnyeket, és mindenféle mozgó, élő lelket teremtett, amely a vizekben kezdett nyüzsögni a maga neme szerint, és mindenféle szárnyas repdeső teremtményt a maga neme szerint. És látta Isten, hogy ez jó. Isten ezután megáldotta őket, ezt mondva: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, és töltsétek be a tengerek vizét, és a repdeső teremtmények is sokasodjanak a földön!”

2016. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Valószínűleg Isten nem tojást teremtett, hanem tyúkot. Mivel... -amit az előttem válaszoló leírt. Baromfi. És nem kisbabát teremtett, hanem egy férfit, Ádámot majd mellé egy nőt, Évát.
2016. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!