Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igazság és a szeretet ön...

Az igazság és a szeretet ön szerint ütik egymást?

Figyelt kérdés
Igazság csak ott létezik, ahol létezik a bűn?

2016. jan. 18. 05:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
A 9-es válasz helyénvaló volt, aki ezt nem érti, arról szól.
2016. jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz!

Az 'igazság és a szeretet' nem ütik egymást. Ahogy már itt válaszolták neked, Istennek 4 tulajdonsága van. 'Szeretet, igazság, bölcsesség és hatalom'. Isten 'maga a szeretet'. Az igazság is a tulajdonsága. Tehát a világon van 'abszolut igazság', ami Istennél van.

A földön viszont valóban 'nincs igazság'. Ezt a világot Sátán uralja. Ezért vannak ilyen állapotok. Az igazságtalanság a világban nagyon is fennáll.

Viszont Isten megigérte, hogy mindent helyreállit, ami elromlott Ádámék bukása után. Megigérte hogy megszünik majd a világban a bün, a betegség, öregség és a halál is.

Rátérve a 'szeretetre', azért megtalálható a világon most is. Persze nagyon ritka az igazi szeretet.

Ha kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!

2016. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
9. vagyok. Eletemben nem olvastam Coelhot, amit irtam, azt a teologiai tanulmanyaim alapjan tettem.
2016. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 piriiiii ***** válasza:
Kilences. Ha valaki a saját javát akarja mindenekelőtt szolgálni, abból már régen kiveszett az igazi szeretet.
2016. jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Fuu. Aki csak a sajat javat akarja az valoban onzo es nyoma sincs a szeretetnek. De en itt arra gondoltam, hogy amikor Isten "buntet", akkor azt azert teszi, hogy nekunk jo legyen, o szeretetbol cselekszik, nem ugy, mint mi. En csak arra helyeztem a hangsulyt, hogy minden rossz dolog, ami valojaban igazssagszolgaltatas, szeretetbol fakad. Hol van a teodicia, ha a buntetes szadizmusbol jon. Csak mert bosszut kel allni. Isten nem ilyen.

Az ember pedig nehezen tud elfogultsag nelkul valoban igazsagot szolgaltatni. Ezert kell a kinyilatkoztatasokra tamaszkodni, nem pedig elmebeli spekulaciokra.

2016. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 KZitus ***** válasza:

Szia


Érdekes kérdést tettél fel:-)


Én ezzel kapcsolatban szeretnék hozzászólni: "Igazság csak ott létezik, ahol létezik a bűn?"

Mi a bűn? Minden, ami nincs összhangban Isten személyiségével, irányadó mértékeivel, útjaival és akaratával, tehát ellentétben van ezekkel; bármi, ami tönkreteszi egy személy Istennel ápolt kapcsolatát. Megnyilvánulhat szavakban (Jób 2:10; Zs 39:1), tettekben (abban, hogy valaki helytelen tetteket követ el [3Mó 20:20; 2Ko 12:21], vagy hogy nem tesz meg valamit, amit meg kellene [4Mó 9:13; Jk 4:17]), gondolatban vagy szívállapotban.

Mi az igazság? A héber ʼemethʹ szó, melyet gyakran úgy fordítanak, hogy „igazság”, olyasvalamit jelenthet, ami szilárd, megbízható, biztos, hű, igaz, illetve igaznak bizonyul 2Mó 34:6; Ne 9:33; Jehova az ’igazság Istene’ Zsolt 31:5. Ő minden tettében hűséges. Az ígéretei megbízhatóak, hiszen nem hazudhat 4Mó 23:19; Zs 89:35; Tit 1:2;. Az igazsággal összhangban, vagyis a valóságnak megfelelően ítél, és nem a külső alapján Ró 2:2;.

Minden, ami tőle származik tiszta és hibátlan. A bírói döntései, a törvénye, a parancsolatai és a szava igazság Ne 9:13; Zs 19:9; 119:142, 151, 160. Ezek mindig igazak és helyénvalóak, és ellentétben vannak az igazságtalansággal és a hibás dolgokkal.


Tehát ennek alapján elmondható, hogy Isten Szava, és törvénye(i) az igazság.Az alatt a kb. 2500 éves időszak alatt, mely Ádám bűnbeesése és a törvényszövetség i. e. 1513-ban való megkötése között eltelt, Isten nem adott az embereknek átfogó törvénygyűjteményt vagy meghatározott rendszer szerint összeállított törvényt, amely konkrétan meghatározta volna, mi a bűn, annak minden következményével és formájával együtt. Igaz, hogy adott bizonyos rendeleteket, mint például Noénak a világméretű özönvíz után 1Mó 9:1–7, illetve Ábrahámnak és háznépének – beleértve az idegenből való rabszolgákat is – a körülmetélkedés szövetségét 1Mó 17:9–14. De Izraellel kapcsolatban a zsoltáríró elmondhatta: „Közli szavát Jákobbal, rendelkezéseit és bírói döntéseit Izraellel. Nem tesz így más nemzettel, és bírói döntéseit nem ismerik” Zs 147:19, 20;. Az Izraellel kötött törvényszövetség alapján elmondható, hogy „aki megcselekszi a Törvény igazságosságát, az az ember élni fog általa”. A Törvény volt a tökéletesség mércéje, ha valaki tökéletesen megtartotta, az méltó lett az életre. Krisztus Jézus ilyen ember volt 3Mó 18:5; Ró 10:5; 1Pt 2:22. Ez egyetlen más törvényre sem volt igaz Ádám idejétől fogva a törvényszövetség idejéig.


Bár nem közvetlenül a kérdésedre válaszoltam, gondolom kikövetkezteted belőle:-)

2016. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Egy állítás igaz, vagy hamis. Pl. Az ember bőrszíne kék. Ez az állítás hamis. A víz folyékony. Ez pedig igaz. Az igazság teljesen más fogalom, mint a szeretet. Az igazság egy logikai fogalom, a szeretet pedig pszichológiai, hiszen egy érzelem - bár sok tekintetben különbözik minden más érzelemtől, erről számos szakkönyv született.

Gondolom, azért szerepel a vallási kérdések között, mert Isten tulajdonsága ugyanúgy az egyik is, mint a másik. Én úgy gondolom, hogy van összefüggés a két tulajdonság között. Ha szeretünk, akkor nem vagyunk hamisak, megtévesztőek. Ha szeretsz valakit, akkor igaz , más szóval egyenes vagy és nem manipulálod. Szóval a szeretetből következik, az igazságosság, ez fordítva nem így van. Aki csak igazságos, de nem szeret, az kegyetlen.


A kérdésre a válasz röviden: igazság létezik szeretet nélkül, azonban szeretet igazság nélkül nem létezik.

2016. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Aki csak igazságos, de nem szeret, az kegyetlen."

Nem feltetlenul kegyetlen, szerintem a racionalitasba nem kell mindig bevonni az erzelmeket, mert az elvakultsagot is okozhat. De ertem mit mondasz, csak ki szerettem volna egesziteni😊

2016. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 KZitus ***** válasza:
Az 1Kor.13:1-8 szerint a szeretet a legfontosabb tulajdonság. Ahol az megvan, ott igazság is van, mert betölti Krisztus törvényét.
2016. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Általánosságban nem ütik egymást. De a maximális igazságosság és maximális szeretet igen. Ergó a keresztény Isten, amelyik mindkét attribútummal rendelkezik, nem létezhet. Nem mintha ez értelmes emberek között kérdés lett volna az elmúlt 200 évben.
2016. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!