Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nekik miért kell majd végleg...

Nekik miért kell majd végleg meghalniuk a Keresztények szerint Buddhisták, Taoisták, stb?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésemet azért teszem fel, mert a Biblia tanítása szerint, Krisztus azt mondta nincs más út Istenhez csakis őáltala. De vajon igazságos ez azon emberekkel szemben, mint például a Buddhista szerzetesek, követők vagy a teljesen békében élő egyéb kelete, nyugati stb vallások képviselőivel? Természetesen teljes mértékben tisztában vagyok a Biblia tanításával, és tudom, hogy Isten mit vár el az embertől, mármint a Biblia alapján, de komolyan, igazságos lesz az egy Buddhistával szemben aki egész életét békességben, szeretetben, másokat támogatván, kedvességben harmóniában él, hogy örökre elegyen pusztítva pusztán azért, mert más nézetet vall? Persze itt minden más békés vallásra gondolok.
2016. jan. 18. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ezt tanítja a kereszténység.


Minden ember üdvözül, aki arra érdemes, és minden arra érdemes ember Krisztus által fog üdvözülni.

Az, hogy a földi életében milyen vallást követett, az más kérdés, nem aszerint fognak ítélni.

2016. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elsővel nem értek egyet.

Viszont a megváltás minden kérdésével senki sincs tisztában, így mindenki csak találgat azokban a dolgokban, amik konkrétan nincsenek leírva. Ezek érdekes kérdések, hogy mi van azzal az emberrel, aki pár naposan meghalt, mi van azokkal, akik nem ismerik Krisztust vagy a kereszténységet (bár ez ma már elég ritka), mi van azokkal, akik Krisztus előtt éltek (bár erre van elég általánosan elfogadott magyarázat), szóval ez egy olyan kérdés, amiben senki sem lát tökéletesen tisztán. Aki azt mondja, hogy erről mindent tud, az hazudik.

Viszont a kereszténység pont abban különbözik a többi vallástól, hogy nem sem az általános üdvözülést, sem a cselekedetekkel való megtisztulást nem tanítja. Úgyhogy lehet jó pont valaki életében az, hogy békességben élt, de alapvetően ez nem számít. El kell fogadni az Isten által felajánlott megváltást a halálbüntetés alól. Ez az örök élet feltétele. De azt, hogy hogyan fogja megítélni az Úr a Krisztus megváltását el nem fogadó buddhistákat például, azt pontosan senki nem tudja.

2016. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" Krisztus azt mondta nincs más út Istenhez csakis őáltala. "


És ez szerinted mit jelent? Mivel Jézus fog ítélni, ezért értelemszerűen az üdvösséghez vezető út is általa van. Tehát nem Te vagy én, vagy bármelyik angyal által leszünk megítélve, hanem őáltala.

Viszont egyértelműen megmondta, hogy mi alapján fogja megítélni az embereket. Bemásolom:


Mt 25 31-46

Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.

Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.

2016. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, csak ebben a történetben nem szerepelnek pl. az egynapos korukban meghalt csecsemők. Meg azért semmi sem és senki sem fehér vagy fekete, az ember általában olyan, hogy valakivel jótékonykodik valakit pedig üldöz, akár tűzzel-vassal. Vannak Istentagadó materialisták, akik segítik a szegényeket, gyerekeket. Persze ezért megbocsáthatna nekik az Úr, de akkor mi szükség van az engesztelő áldozatra, ha csak úgy bárkinek megbocsát jótettei okán is?
2016. jan. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudjátok, hogy mi zajlik eleve egész életében egy emberben és mi történik a testi halál pillanatában? Nagyon buta, aki azt meri állítani, hogy ő pontosan tudja kik üdvözülnek és kik nem. Ezt nem a mi dolgunk eldönteni. A mi feladatunk az, hogy elmondjuk akár a szavainkkal, akár a tetteinkkel, akár az életünkkel vagy a hozzáállásunkkal, hitünkkel,hogy van Isten, van a testi élet után is tovább. Ennyi. Nem pedig az ítélkezés.
2016. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!