Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus (kemény, vagy elsőre...

Jézus (kemény, vagy elsőre érthetetlen) szavait, hogy ". hozzátok ide és őljétek meg előttem", hogy lehet értelmezni?

Figyelt kérdés

"Mert mondom néktek, hogy mindenkinek, akinek van adatik; akinek pedig nincs, még amije van is, elvétetik tőle. Sőt ennek felett amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én őrajtuk uralkodjam, hozzátok ide és őljétek meg előttem" ( Luk. 19. 26:27)

Sok ilyen, Jézusnak tulajdonított kijelentés van a Bibliában... A fentit, hogy kell értelmezni, hogy lehet értelmezni?



2016. jan. 23. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
keresztes háború, boszorkányüldözés, pogány mészárlás stb.
2016. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy példa és az a rész így kezdődik:

Mivel már közel jártak Jeruzsálemhez, és azt hitték, hogy az Isten országa hamarosan megvalósul, egy másik példabeszédet is mondott hallgatóinak:

2016. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ez milyen fordítás? mert egész konkrétan ez nem így van a bibliában :D


egyébként meg egy fiktív történetet mond, tanmesét, amiben előfordulhat, hogy valaki igen pórul jár, pl mikor egy szolga az urának rengeteg pénzzel tartozik, de az elengedi a tartozást, a szolga későb találkozik valakivel aki viszont neki tartozik, mindössze egy csekély öszeggel, mivel ott helyben nem tud fizetni, a szolga megveri, ezt megtudja az ura, és az önzése miatt kivégzi... noss itt olvashattunk egy kivégzésről, de ezt ugye senki épeszű ember nem úgy értelmezi, hogy neki bárkit is meg kéne gyilkolnia

2016. jan. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is úgy értelmeztem egy darabig, hogy Jézus példázatokba bocsájtkozik, fiktiv történeteket mesél, de ezzel, hogy:

"Mert mondom néktek...", mindha már a fiktiv történetek tanulságait vonná le, összegzi a mondottakat (vége a fiktiv példázatoknak) és a saját(!) következtetését ezzel fejezi be: "...Sőt ennek felett amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én őrajtuk uralkodjam, hozzátok ide és őljétek meg előttem"! - most ITT nem értem, hogy ezt hogyan gondolta, szó szerint, vagy ez is egy fitiv eszme futtatás?

2016. jan. 24. 07:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyilkosságra való felbujtás.
2016. jan. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mentsük ki Jézust ebből a kínos szituból:

-Évtizedekkel a párbeszéd elhangzása után nem biztos, hogy jól emlékezett Lukács bátya. Vagy már először is rosszul hallotta.

Talán Jézus így gondolta (persze az eredeti nyelven, de így hangozhat):

"Mert mondom néktek, hogy mindenkinek, akinek van adatik; akinek pedig nincs, még amije van is, elvétetik tőle. Sőt ennek felett amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én őrajtuk uralkodjam, hozzátok ide és őlELjétek meg előttem"


De ha ez elírás lenne, akkor a többi is lehet az, szóval óvatosan kezelni a többit is, nem szentírás.

Ami az értelmezést illeti, ezeket mindenki saját maga értelmezze, ne hallgasson másra, az "ők tévednek, csak nekem van igazam" elv alapján.

2016. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a vers lábjegyzete a jelenések könyvében, és a thessalonikai levélben így szól:

(Jelenések 19:15, 16) 15 És szájából éles, hosszú kard jön ki, hogy azzal sújtson le a nemzetekre, és vasvesszővel fogja terelni őket. Ő tapossa a mindenható Isten dühödt haragjának borsajtóját is. 16 És felsőruháján, igen, a combján egy név van felírva: királyoknak Királya és uraknak Ura.


(2Tesszalonika 1:9) 9 Ugyanezek el fogják szenvedni az örök pusztulás bírói büntetését, elkerülve az Úr színe elől és az ő erősségének dicsősége elől,



Vissza térve a Témára:


A jelképes mína elvesztése a gonosz rabszolgára nézve azt jelenti, hogy elveszít egy helyet az égi Királyságban. Igen, elveszíti azt a kiváltságot, hogy tíz város vagy öt város felett uralkodjék. Jegyezzük meg azt is, hogy a rabszolga nem azért van gonosznak nyilvánítva, mert valami rosszat tett, inkább azért, mert elmulasztott munkálkodni ura királysága vagyonának növelésében.


Az az nem vesz és nem is akar részt venni abban a munkában amit Jézus a követőinek hátrahagyott, s ezzel tulajdon képen nem is járul hozzá, hogy emberek begyűjtésre kerüljenek.


Sajnos sokan elfelejtik, hogy Jézus halála, nem magától értendő, azt ki kell érdemelni.

nem csak hinni kell benne, hanem a tetteinkkel bizonyítani is kell.

Milyen tettekkel?


Nem olyanokkal amit Én gondolok, hanem amit Jézus elvár. Még ha ebben a világban nem leszek népszerű, sőt megvetett is leszek érte.

2016. jan. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

kérdező, mégegyszer kérlek ,hogy mond meg ez milyen bibliafordítás, vagy valami blogon olvastad? mert én mellesleg könyvgyűjtő vagyok, rengeteg bibliám is van, egyik manapság hazsnált magyar fordításban sem így van az adott igehely, néztem az angol fordításokat ebből 3 van, azok sem így írják, megnéztem a latint, ott sem így van, megnéztem az ógörögöt(az az eredeti nyelve ugye) ott sem úgy írják, bátyám tud németül, megnéztük egy német bibliában is, abban sem így van...


csak nem vélelten valami olyasmi hely a forrás mint pl a "mindenvallástkikellirtani.blog.hu" ?

2016. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg itt:

[link]

Ezt a példabeszédbeli király mondja, nem egy élő szereplő.

2016. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hogy lehet ezt feloldani?

Sehogy sem kell feloldani es nem is kell ezen megbotrankozni.:) Az igaz, hogy peldabeszed, de nagyon is valosagos szellemi igazsagot abrazol ki itt Jezus ezzel a peldabeszeddel.


Jezus a szeretetet abban mutatta meg felenk, hogy bar oroktol fogva Isten Fiakent letezett a mennyben az Atyanal, megis emberre lett es a halalaval olyan verrel vasarolt meg minket a karhozattol, amiben nincsen bun. Ez a szeretet amirol eddig irtam nem egy erzelgos, simogatos szeretet. Ez a szeretet mindig tettekben nyilvanul meg, es az >>>igazsagot<<< koveti.

Ha valaki nem akarja az igazsagot kovetni, nem akarja, hogy az igazsag uralkodjon az eleten, az erzelegve odazgathat a szeretetrol, de abban az emberben a bunnek a kemenysege van, es az Istennek, a valodi Szeretetnek az ellensege. Hiaba mondja valaki a felesegenek, hogy igy szereti, ugy szereti, ha a 19. felesegenek mondja mar ezt, es az elozo 18-nak is ugyanezt mondta, es sorolhatnam a peldakat a vegtelensegig... Ha valaki nem tartja meg az Isten parancsait abban nem szeretet van, hanem kepmutatas, hazugsag, es a gonoszsag csalardsaga. Aki nem fogadja be az igazsag szeretetet az udvossegere, az a bunt valasztja, a bunt magasztalja fel. A vilagkorszak vegen a torvenytaposot fogja imadni istenkent az emberiseg, igy tesznek bizonysagot arrol, hogy aki nem szereti az igazsagot, az cinkosa Jezus gyilkosainak. E vilag fejedelme feszitette keresztre Jezust, es azt fogjak imadni, akinek e vilag fejedelme minden hatalmat at fog majd adni:


2Thess 2:10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, akik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő üdvösségükre.

2Thess 2:11 És azért bocsátja reájuk Isten a tévelygés erejét, hogy higgyenek a hazugságnak;

2Thess 2:12 Hogy kárhoztattassanak mindazok, akik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.

2016. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!