Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus (kemény, vagy elsőre...

Jézus (kemény, vagy elsőre érthetetlen) szavait, hogy ". hozzátok ide és őljétek meg előttem", hogy lehet értelmezni?

Figyelt kérdés

"Mert mondom néktek, hogy mindenkinek, akinek van adatik; akinek pedig nincs, még amije van is, elvétetik tőle. Sőt ennek felett amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én őrajtuk uralkodjam, hozzátok ide és őljétek meg előttem" ( Luk. 19. 26:27)

Sok ilyen, Jézusnak tulajdonított kijelentés van a Bibliában... A fentit, hogy kell értelmezni, hogy lehet értelmezni?



2016. jan. 23. 22:13
1 2
 11/14 szp72 ***** válasza:
53%
Jézus meghalt a bűnökért, a bűnösökért, a bűnök bocsánatáért. A második eljövetele azonban már bíróként lesz, s mindenkit megítél cselekedetei szerint, s lesz aki üdvözül, lesz aki elkárhozik. Ez a lemészárlásos példabeszéd a kárhoztató ítélet egyik jelképes szemléltetése.
2016. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Én innen vettem a Lukács idézetet: [link]


Köszönöm ezt a linket: [link]


Köszönöm a válaszokat!!


" Lukács 19:27 Ellenségeimet pedig, akik nem akarták, hogy királlyá legyek felettük, hozzátok ide, és vágjátok le itt előttem." - korhatáros (+18) jelenet. Sokan mondják, hogy kemény "jelenetek-leírások" vannak az Ószövetségben (pld. Elizeus medvéinek ámokfutása kisgyermekek kemészárlásával), de az újszövetségben is van egy pár ilyen leírás/horror, hogy 10-15 éves gyermeknek nem is lenne szabad elolvasnia.

2016. jan. 24. 15:54
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
A jelen valosag meg annyira gonosz, hogy egy felnott ember sem tudna elhordozni, ha fetarulna elotte minden.
2016. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Nekem az a fura hogy akkor hogyan maradhattak életben azok az emberek akik megölették Jézust! Mert azok tényleg az ellenségei voltak. Kérdés az hogy a tanítványok miért nem álltak bosszút?

Talán pont azért mert egyértelmű hogy az adott szövegrészt nem úgy kell értelmezni ahogyan azt te teszed hanem pontosan példabeszédként kell kezelni. Jézusnak sok ellensége volt ennek ellenére nem hogy hadsereget nem szervezett de még testőrei sem voltak. Sőt amikor az egyik tanítványa kardal kelt a védelmére azt is elutasította Jézus!

Na már most ha ilyenek olvasol meg azt hogy szeressétek ellenségeiteket akkor hogyan juthat eszedbe az hogy szószerint vegyél egy példabeszédet?

Főleg úgy hogy az teljesen ellent mondana a krisztusi tanításnak. Szeressétek ellenségeiteket!

A fentit meg úgy értelmezd hogy amikor eljön az ideje akkor Isten ellenségeit megbüntetik de ennek az ideje még nem jött el.


Még egy apróságot megemlítenék.

Lukács 19:11 Miközben ezeket hallgatták, még egy példázatot is mondott, mivelhogy közel volt Jeruzsálemhez, és azok azt gondolták, hogy azonnal megjelenik az Isten országa.


Azt írja hogy "MÉG EGY PÉLDÁZATOT IS MONDOTT"! Hoppá! Példázatot! Hát itt a válasz a kérdésedre. S egyenesen a Bibliából. Példázatként kell értelmezni!

2016. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!