Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok a cikkben leírtakhoz?

Mit szóltok a cikkben leírtakhoz?

Figyelt kérdés

[link]


Több vallás prominens képviselője fejti ki véleményét.

Melyikük álláspontjával értesz egyet? Vagy melyikükkel nem? Esetleg kinek a véleménye furcsa számodra?

Az ilyen egy-két szavas válaszokat és a provokálást kérem hanyagoljuk.



2016. jan. 25. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szomorú ... Nem értem hogy miért tesznek úgy (A Visnus Hindus fazonon kívül ) mintha az emberiség más bolygókra való költözése nem rengetné meg alapjaiban a vallásokat. Mindegyik vallás földi , a földről szól , az emberekről ... Ha az ember meghódítja a világűrt a vallások szentkönyvei csődöt mondhatnak hiszen azok csak a földi világra szóltak ...

A keresztény csávó jól megfogalmzta hogy a kérdések megválaszolása a jövő teológusainak feladata ... ezt azt jelenti hogy a vallás készen áll alapjaiban is megváltoztatni önmagát csak hogy fentmaradhasson ...

A Buddhizmus meg inkább filozófia mint vallás (szerintem) így arról nem tudok mit mondani

2016. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szp72 ***** válasza:
64%

@ Korunk egyik legnagyobb tudósa, Stephen Hawking egy nemrégiben megtartott konferencián arra hívta fel a figyelmet, hogy az emberiségnek a túléléshez és ahhoz, hogy ne pusztítsa el önmagát, hogy elkerüljön egy hatalmas katasztrófát, mindenképpen meg kell hódítania a világűrt és kolóniákat kell létrehoznia más bolygókon.



Azokkal értek egyet, akik szerint hülye ez a Stephen Hawking. A mostoha világűrt akarja emberivé és lakhatóvá tenni, mikor ez a Földön se sikerül?

2016. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
64%
Egyetértek sz72 nevű felhasználóval Stephen H. lehet hogy a világ legokosabb embere viszont ő sem érthet mindenhez ha a Földet nem tudtuk rendesen gondozni akkor nem azon kell gondolkozni hogy mit csináljunk ha nem lesz lakható hanem azon hogy mit csináljunk hogy ez ne történjen meg .Egy párkapcsolatban sem az a helyes (bár manapság elég sokan nem a helyeset választják) hogy véget vetünk a kapcsolatnak hanem megoldjuk a problémát ami felmerült hisz egyik párkapcsolat sőt egyik kapcsolat sem probléma mentes.
2016. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van. Jó lenne ha az emberek itt tennének rendet a Földön. Ha az prioritást élvezne. De attól még hogy itt rendezgettük a szeretett bolygónkat még nem jelenti azt hogy egy tőlünk független természeti katasztrófa ne pusztítsa ki az embert. Ugye alapvető logikával, ha az élettér egynél több bolygót érint, és csak egy esik ki a sorból akkor az ember még megmaradhat. Szerintem. Így az ötletet teljesen lesöpörni az asztalról balgaság lenne.

Ezek után foglalkozhatunk magával a feltett kérdéssel is konkrétan.

2016. jan. 26. 21:25
 5/7 A kérdező kommentje:

# 1 Írod; "Ha az ember meghódítja a világűrt a vallások szentkönyvei csődöt mondhatnak hiszen azok csak a földi világra szóltak ... "


És az a gondolatmenet nem lehet jó amit a keresztény teológus írt? Bár a kereszténység Föld központú, de..


"A vallás ekkor is tökéletesen ugyanazon szerepet fogja betölteni, mint itt a Földön: segít Istenre figyelni, összefogja Istenhez fordulásunkat, közösséget épít; végső értelemben pedig boldogságot és üdvösséget ápol."


Tehát itt jelen van a keresztény alap.


Inkább az ilyen kisebb, már szekta szerű irányzatokat rengetné meg nem?


Vagy a buddhista tanító szavai;

"A velünk kapcsolatos kérdésekkel mindig és mindenhol – most is, a jövőben is, itt a Földön is és egy másik bolygón is – ugyanúgy foglalkoznunk kell, és ugyanúgy fognak minket érdekelni a lét nagy kérdései. Fel fogjuk tenni azt a kérdést, hogy mi az életünk értelme, mint ahogy azt is, hogy mennyire vagyunk szabadok, hogyan látunk, és fel fogjuk tenni azt a kérdést is, hogy „Ki vagyok én?”."

2016. jan. 26. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:

2-essel egyet értek.


Igazából mindegyikbe bele olvastam ,de nem olvastam végig.....


Nos, hát zsidóként Radnóti rabbival most egyetértek.

Mármint ,hogy a zsidó szokásokat BÁRHOL lehet tartani -az már más kérdés ,hogy a környezet mit az szól hozzá-.


De biztos ,hogy szokásokban lennének reformok a zsidóságban ,ha a más bolygókra költözés lehetséges lehetne.


Bár erre szerintem még jó pár millió (ezt talán sok ,inkább tíz/száz ezer) évet kellene ahhoz aludnunk ,hogy az emberiség az Űrben éljen.

De először is nem azon kellene gondolkozni ,hogy Űrben éljünk-e ,hanem azon ,hogy a földön ne éljünk a zűrbe.

Meg szerintem felesleges lenne így "szórakozásból".


Üdv!

2016. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:


Az űrbeli zsidó reformokról :'DDD :


[link]


(Elnézést ,ezt kellett)


Üdv megint!

2016. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!