Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Spirits of eridu > keresztenys...

Spirits of eridu > keresztenyseg leleplezese. Van ebben a cikkben igazsag vagy az egesz kamu?

Figyelt kérdés
[link]

2015. márc. 24. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

szia


Kedves Kérdező

Nem olvastam el az Egészet, csak azt a részt ami minket Tanúkat Jehova szolgáit érint.


a következőket szeretném ehhez hozzá fűzni

a 30. oldaltól


Jehova nem egy névtelen személy, az emberi képzelet szülötte. Neve van! Ő ’az, aki előidézi, hogy legyen’,

győzelme a Vörös-tengernél valóban a hadviselésben kinyilvánított kiválóságát bizonyította.

bölcs lett volna, ha ezek az ókori egyiptomiak inkább ésszerű módon és tiszteletteljes érzülettel félték volna a Mindenhatót, és nem dacoltak volna vele


Kezdjük ott, hogy a Fáraó akit magát is "Istenkét kezeltek és annak is tartotta magát szörnyű dolgokat tett Isten akkori népével,

nem beszélve arról, hogy annak ellenére hogy 9. büntetés sem volt elég a Fáraónak, hogy elismerje, Ő nem Isten, csak egy halandó ember...stb


Azt hogy Jehova némely nemzeteket megbüntetett azt azért tette, mert veszélyeztették a Teremtő tervét, és aljas dolgokat műveltek a kitalált Isteneik nevében, egymással, és az akkori kiválasztott néppel is-


azt irja a cikk hogy idézem:

"NEM CSODA, HOGY AKIK A KERESZTÉNYSÉG EMBERGYÜLŐLŐ GYILKOS ENERGIÁJÁHOZ KAPCSOLÓDNAK, HASONLÓ BŰNTÉNYEKET KÖVETNEK EL"


s ITT volt az a pont amikor eldöntöttem, hogy nem olvasom tovább.

ugyan is Jehova Tanúi mint keresztének, egyáltalán nem gyűlölik a felebarátaikat és egymást sem, és minden nemzetből békében élnek egymás mellett, valamint semlegesek a világ politikai ügyeiben háborúik idején sem hajlandóak katonának menni a nacionalista nemzeti érdekek kedvéért

inkább vállalják a börtön büntetést az emberi itélkezések alapján


Jézus megmondta, hogy a követői nem része a világnak és nem is harcolnak

azokat az idézeteket pedig amit Jézustól idéztek kiragadták a szövegrészből mert teljesen más a mondani valója, jelentése, mint aminek beállitják


ja és a talmudot is belekutyulták ami nem is keresztényi gondolat menetet támogat,

s az egész rész a héber iratokból való idézeteket ir "gilkosságokról" ami már a kereszténységre nem érvényes,


s az hogy más, magukat keresztényeknek nevezett személek Isten nevében gyilkolásztak, azokhoz sem Jehovának, sem Jézus keresztény követőinek semmi közük nincs


ennél fogva az illető aki ezt leirta, nincs tisztában semmivel amit Isten a Bibliában leiratott, és Sátán vezérelte az irásaiban...

2015. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy Sátán is ismeri a Bibliát, ügyesen használta amikor Jézust kisértette meg vele, csak hogy Jézus az Atyja ellen vétkezzen, és bünt kövessen el


S akik nem ismerik a szent irást, sem Isten hatalmát, és a dolgok történelmét, azokkal ezt meglehet etetni, és Isten elleni lázitásra szitani.

2015. márc. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ozmium42 ***** válasza:
96%
Ahhoz képest, hogy deklarálja magáról, hogy nem reakció a kereszténységre, ahhoz képest látványosan nem szól semmi másról, mint keresztényfikázásról. Ez az igazi meghasonlottság egy "vallásban".
2015. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

xD

Ez inkább egy viccgyűjtemény. És valaki erre képes volt 168 oldalt pazarolni. Egyedül azt hiányolom, hogy igazából a pápa is reptoid és egy másik bolygóról hozták a gyíkemberek. :))

Egyébként a legszembetűnőbb fogyatékossága ennek, hogy összemossa a kereszténység felekezeteit, pl. a katolikusokat a jehovistákkal. Viszont azért érdemes volt átfutni, mert egész jó és hasznos volt számomra a végén található lelkitükör, viszont ez már viszonylag régi, II. vatikáni zsinat előtti (amiről szerzőnek valószínűleg halvány lila fogalma sincs), így pl. az, hogy bűn más felekezet templomába/istentiszteletére menni, már nem igaz ma, ezt máshogy látja azóta az Egyház.

2015. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oldal fröcsög a gyűlölettől , neonáci elveket vallanak , a cikkeiknél meg antiszemita hamisítványokra hivatkoznak..

+ Nem ellenőrzött egyik adatt sem (no nem mondom , hogy a hivatalos adatok mindig hihetőek=) ) ilyen blogot bárki létre tud hozni. Egy olyan valamit amit bárki létrehozhat pedig nem érdemes komolyan venni.

Vannak benne idézetek (?) amiket ellenőrizni nem tudok/akarok , de egybevéve az egésznek az igazságtartalma igen csak csekély. Szerintem.

2015. márc. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

"Spirits of eridu > keresztenyseg leleplezese. Van ebben a cikkben igazsag vagy az egesz kamu?"


Ez nem kamu! Ez egy irdatlan nagy sületlenség.


AZ IGAZSÁG "JÉZUS KRISZTUSRÓL"


Én ezt a fejezetet olvastam (2 oldalt), de nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek.


Azért arra jó, hogyha azokkal a téves állításokkal és kombinációkkal és téves hiedelmekkel találkozol, amik ebben össze vannak foglalva, akkor sikítva menekülj :)


Egyébként meg minősíthetetlen.


---


Anonymus

2015. márc. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2015. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem olvastam el az egészet."Sátán" alatt nem tudom ők mit értenek pontosan,és miért így kell nevezni azt,amiben hisznek.Ezt leszámítva a bevezetésben egyetértek azzal,amit írnak a Bibliáról,okkultról,és a keresztény egyház háttér manipulációjáról.
2015. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már csak azt nem értem, tisztelt kérdező, hogy ha már elolvastad a szóban forgó írást, akkor miért nem veszed a fáradtságot, és döntöd el te magad, hogy igaz-e vagy sem?

Miért várod másoktól, hogy megmondják, hogy elhidd-e? XD

Szerintem el tudod dönteni egyedül is.

2015. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!