Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi: Mi a...

Kedves Jehova tanúi: Mi a helyzet azokkal a versekkel, amelyek ellentmondanak a tanaitoknak?

Figyelt kérdés

Pár példa:


Lukács 1:68

„Áldott az Úr, Izrael Istene, mert meglátogatta és megváltotta népét."


Ez a vers az új világ fordításban teljesen máshogy van leírva.


Idézem:

'„Áldott legyen Jehova, Izrael Istene, mert a népe felé fordította figyelmét, és szabadítást szerzett neki.'



De ebbe a verseb már nem mert belenyúlni a társulatotok:


Ézsaiás 9:6 (Károli fordítás)


"Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!"


(Új Világ fordítás)


"Mert gyermek született nekünk, fiú adatott nekünk, és a fejedelmi uralom az ő vállán lesz. Így fogják nevezni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Béke Fejedelme"


(Idézet www.jehovatanui.blog.hu-ról)


Jézus születése az időknek előtte volt! Jézus az Ézsaiás 9,6 szerint "örökkévaló Atya", tehát nincs kezdete!


Ugyanezt támasztja alá, a Mikeás 5:2, ahol a próféta az eljövendő Messiásról jövendől eképpen!


"De te, Efratának Bethleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nékem, aki uralkodó az Izráelen; akinek származása eleitől fogva, öröktől fogva van." (Mikeás 5:2) Károlyi fordítás


Tehát egyértelmű, hogy a születése révén egyenrangú az Atyával, de az is egyértelmű, hogy a születése az időknek előtte volt, különben nem lehetne "örökkévaló Isten" Jézus!


A Filippi 2:6 is azt a tényt erősíti meg, hogy Jézus mielőtt lejött a Földre, teljesen egyenlő volt az Atyával!


"Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: 6mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, 7hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; 8megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. 9Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb, 10hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és földalattiaké;"



Ezek után tagadjátok-e még Krisztus Istenségét?



2016. jan. 29. 11:18
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:Itt a bibliai idézeteknek ugyanaz az értelme,értelem külömbség nincs.Te keresed a konfruntálast,időtöltésnek megfelel,sőt vitatkozni is megfelel de épülni az igazságban már nem.

Itt az van,hogy nem értesz egyet Jt.val és minden rögöt megmozgatsz,hogy hibát találj.

Az ilyen alatomos támadást nemszoktuk elolvasni mrt ugy ahogy te ugy mi is tudjuk,hogy az ilyenek a Máté.24:48-51 proféciát teljesítik.

2016. máj. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

31. válaszolónak:

Tudod a te az őrtorony elmeprogramja miatt reagálsz így.

Hiába támasztod alá az elmeprogramodat egy pár Bibliai igével. Én ugyanezt megtudom tenni ha az én nézőpontomat akarom bizonygatni. És ekkor már repkednek is a versek ide-oda.

De csak azért, hogy megértsd miről írok, itt egy pár vers:

Csel:17-11 (Revidiált)

"11 Ezek nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy igaz-e, amit Pál mond."


1Thessz:5-21 (revidiált)

"de mindent vizsgáljatok meg: a jót tartsátok meg"


De még folytathatnám a dolog boncolgatását.

2016. máj. 17. 09:31
 33/40 anonim ***** válasza:

Kedve 32-ős:Én köszönöm a biblia idézeteket,de ha másképp magyarázod nem jutottunk sehová.

Amig egyesek tisztító tűzzel,pokol tűzzel ijeszgetik az embereket,amit a biblia nemerősit meg,de ők megerősítik ,addig nem a bibliával van baj hanem az emberrel.

2016. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Az általam idézett két verset hogyan lehet máskép magyarázni, mint ahogy az ott van leírva?

A Biblia megmagyarázza önmagát ha figyelünk.

A két vers arra ösztönöz minket, hogy alakítsunk ki biztos lábakon álló hitet. Nem elég a vak hit amely hiányolja a meggyőződést.

Szerintem szükséges, hogy ti is megvizsgáljátok az érem másik oldalát. Sajnos a társulatotok megtiltja az efféle vizsgálódást. Ezzel szemben a Biblia dícséri azokat, akik meggyőződésre alapuló hitet fejlesztenek ki.

Mond, kinek hidjek, embereknek vagy Istennek (Biblia)?

2016. máj. 17. 12:48
 35/40 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:Nem tudom,hogy Honan ered ez a mondás,hogy az Őrtorony megtilt valamit.31 éve Jt.vagyok ha valmivel nem értek egyet az az én dolgom,utánajárok a bibliában.

Másképpen az Őrtorony egy füzet ami által tanulmányozzuk a bibliát,segédeszközként használjuk.

ezenkivül meg több is van-.


És,hogy hogy értelmezzük a bibliát,az egész utalást és szövegösszefüggést,szövegkörnyezetet gondosan megvizsgáljuk,és ugy fogadjuk el.Mi egy biblia versre nem erőltetünk rá egy általam kivánt magyarázatot,mint pld.Kv.ban a pulgatoriumot.Vagy ki nagyobb vagy ki egyenlő Istennel.Én a bibliát úgy veszem ami vezet,nem pedig én probáljam a nézetem után magyarázni.

Továbbá nem fogadok el senkitől magyarázatot amig a Bibliából le nem ellenőriztem többféleképpen.

2016. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

":Nem tudom,hogy Honan ered ez a mondás,hogy az Őrtorony megtilt valamit"


"az őrtorony egy füzet"


1. Az őrtorony a társulat neve. Watchtower az az Őrtorony.


2. A tanúk számára szigorúan tilos más felekezetek tanait olvasni vagy hallgatni. Minden olyan információ vizsgálata tilos, amely az őrtornyot kritizálja, itt ezen az oldalon sem szabadna lennetek.

Tilos a "hitehagyottak" információit olvasni, hallgatni.

2016. máj. 22. 09:17
 37/40 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező már előre a cimet összekeverted.

Továbbá hanan ismerjük a más vallások tanítását,ha nem követjük?

Te azt mondod,hogy korlátok közt vagyunk másokkal szemben,hol te szeretnél korlátok közt tartani ,mikor azt mondod,hogy a GIK-én nemszabadna lenünk.Képzeld szabad!!Nem vagyunk korlátok között.

2016. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező már előre a cimet összekeverted."


Akkor talán kijavíthatnál kedves válaszoló.


"Továbbá hanan ismerjük a más vallások tanítását,ha nem követjük?"


Nem írtam egy szóval sem, hogy kövessetek más vallásokat. Csupán a vizsgálódás hiányára hívtam fel a figyelmet.


"Nemcsak azt kell megvizsgálnunk, amit személy szerint mi hiszünk, hanem azt is, amit az a vallásszervezet tanít, amellyel kapcsolatban vagyunk. Ha szeretjük az igazságot, akkor semmit nem kell félnünk az ilyen vizsgálattól." -

Az igazság, mely örök élethez vezet, (WTBTS, 1968) 2. fejezet 5. bek.



"Te azt mondod,hogy korlátok közt vagyunk másokkal szemben,hol te szeretnél korlátok közt tartani ,mikor azt mondod,hogy a GIK-én nemszabadna lenünk.Képzeld szabad!!Nem vagyunk korlátok között."


Félreértesz, nem akarlak titeket korlátok közé zárni, ezt csupán te látod bele a szövegembe.

Ugyanannyi jogotok van itt és más hasonló oldalakon lenni, mint bárki másnak. Ezzel ellentétben a vének nem örülnek, hogy ilyen oldalakat látogattok. Éppen ők azok, akik korlátok közé zárnak titeket. Ti pedig ezt észre sem veszitek. Sőt! Még bólogatva helyeslitek is ezeket a tiltásokat.

Hogy honnan veszem mindezt? A saját két fülemmel hallottam ezeket tilalmakat a vének szájából.

2016. máj. 22. 12:37
 39/40 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:Én négy éve az oldalon vagyok mint Jt.,nem mondom milyen minőségben.Én a vén testvéreimmel beszelek a GYIK-én levő részvételről de én sem tiltottam senkinek de nekem sem senki.

Ugy ,hogy gondolom,hogy most melegebb forrásból értesültél arról,hogy a GyIK nincs tiltva ugy mint sok más egyéb.

Ez a tiltással való ijezgetés azért van részetekről,hogy féljenek az emberek Jehova tanúja lenni.

De nem félünk és ti se féljetek mert aki Jehovát es a szavát szeretné szolgálni az szolgálni is fogja.Mert aki a bibliai igazságot szereti az megtalálja még a börtönben is.

2016. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Ok, nem állítom azt, hogy hazudsz. Elhiszem, hogy nálatok megengedett ezen az oldalon a ténykedés. Viszont én sem tévedek annyira! Hiába az engedmény mégse nézik jó szemmel. A mi környékünkön a tanúk máris összeráncolják a szemöldöküket ha ilyet hallanak, hogy egy tanú vagy érdeklődő ehez hasonló oldalakat látogat.
2016. máj. 22. 21:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!