Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell gyertyát áldozni?

Hogy kell gyertyát áldozni?

Figyelt kérdés
A wikipédia és több más weboldal szerinti "Akár ember, akár állat betegedett meg, gyertyát áldoztak Szent Balázs tiszteletére". Azonban nem írja, hogy ennek mi volt a menete.

2016. febr. 3. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha az állat- vagy emberáldozásokból indulok ki, akkor ceremoniális keretek között vagy leszúrod és kivérezteted, vagy elégeted a gyertyát.
2016. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

XD wikipedia... először is, a wikipedia szerint! Senki más szerint!


Gyertyát maximum gyújtani lehet, ez amolyan tiszteletet kifejező gesztüs, vagy olyasmi mint egy imádság, nem csak szavakkal lehet imádkozni ugye, mi sem csak szóban kommunikálhatunk, hanem mont pl most rhatunk is egymásnak Isten úgyis tudja mit akarunk kifejezni vele

2016. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyertyával áldozni, az azt jelenti, hogy meggyújtod a gyertyát és elmondasz egy fohász. Szent Balázs ünnepére biztos voltak valami speciális imádságok is.
2016. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
elmentek mordorba és bedobták egy vulkánba egy skizofrén manóval együtt. ezt minden hülye tudja
2016. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"ezt minden hülye tudja"


Érdekes, te tudtad, én meg nem. :)))

(Bocsi, de nem hagyhattam ki a ziccert.)

2016. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
megsértődtem volna ha kihagyod
2016. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
3-asnak köszönöm a választ!
2016. febr. 5. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!