Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire számíthatok Istentől a...

Mire számíthatok Istentől a következő esetben? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Öngyilkos leszek. Mielőtt megteszem, írok egy végrendeletet, hogy az épen maradt szerveimet felajánlom olyanoknak, akiknek szüksége van rájuk, ahhoz, hogy éljenek. Ezzel megmentem 1-2 ember életét. Mi lesz a következménye ennek? (nyilván nem ezért akarok öngyilkos lenni, de tegyük fel, hogy így teszek az öngyilkosságom előtt)
2016. febr. 5. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Isten minden embert egyen-egyénenként tud vizsgálni, de !NE LEGYÉL ÖNGYILKOS! keresd még egy ideig megoldást, és ha már Istenhez fordulsz inkáb imádkozzál azért, hogy hozzon ki abból a helyzetből amiért öngyilkos akarsz lenni, én is ezt terveztem pár hónapja, mert úgy tűnt hatalmas teherré fogok válni az egész családom számára, és meg akartam őket kímélni ettől, de végül mégsem így alakult, hanem ellenkezőleg, bízom benne, hogy Isten neked is segíteni fog ha megkéred
2016. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Nem fogsz öngyilkos lenni annyira beteg azért nem lehetsz. De valószínűleg az lenne hogy jó néhány ember részt vesz a temetéseden. És az hogy megakarsz menteni másokat ez jó dolog csak egy kicsit beteges. De mindenesetre ne süjjedjél ojan méjre hogy kiugrassz az ablakon vagy valami hasonló. Amúgy mért akarod magadat megölni? Isten meg gondolom adna egy màsik életet.
2016. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék öngyilkos lenni, amiért a legelső hozzászóló szeretett volna: hogy ne legyek teher a családom számára. Én már évek óta az vagyok és képtelen vagyok változtatni ezen a helyzeten. Sok dolgot megpróbáltam, akartam is változni, de nem ment. Nincs az életemben semmi olyan, mint a normális emberek életében: munka, barátnő, önálló, független élet, mindez lassan 36 évesen. Nagyon belefáradtam már... Segítek ugyan a családomnak sok dologban, de pénzt nem keresek és ez a legrosszabb, ezért feleslegesnek érzem magam.
2016. febr. 5. 16:36
 4/15 Molyember ***** válasza:
Pénzkereséssel is lehet valaki felesleges, sőt, még teher is. Miért érhet valaki szemében százszor többet egy idős szülő, vagy nagyszülő, aki ráadásul beteg, türelem kell hozzá, az ellátásához napi szintű munka, és akinél már csak a kora miatt sem várható javulás, szóval miért ér ő többet, mint egy jól kereső, egészséges, fiatal családtag. Na, amíg erre nem tudsz válaszolni, addig elhamarkodott lenne megölnöd magad, mert nem érted, mi folyik körülötted. Tudom, hogy tragikusnak érzed a helyzeted, de mindig lehet rosszabb. Az öngyilkosság pl. ilyen, minden sokkal rosszabb lenne tőle.
2016. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Szomorúan olvasom soraidat, s igyekszem megérteni a helyzetedet.

De a kérdésedre válaszolva, a következőket szeretném mondani neked,.


Az életet Isten ajándékba adta. A szeretetének ez az egyik legnagyobb kifejezés módja, bár van még egy módja, hogy az életet Isten a legnagyobb értéknek tartja.


Amikor Ádám hálátlanul hátat fordított neki, Ő nem mondott le az emberiségről, és arról, hogy az élet szépségeit más is élvezze, inkább kiutat keresett Ádám leszármazottai számára, hogy Nekik ne legyen az a "sorsuk" mint Ádámnak.

ezért jóváhagyta, hogy a Fia, aki önként jelentkezett arra, hogy az emberiséget megmentse az örök haláltól, hogy ok nélkül haljon meg.

Így kétszeresen is Hálával és köszönettel tartozunk neki.


Gondold el, milyen szomorú Ő is, és szerintem a szeretteid is azok lennének, hogy elakarod a legdrágábbat dobni, amiből egy van. S ezt is nem azért kaptuk mert kiérdemeltük, hanem mert a Teremtő ennyire szereti a Teremtményeit.


Ha lenne egy gyermeked, mit szólnál hozzá, ha hallanád ezt tőle? Attól akinek szeretettel adtál magadból, és szeretnéd látni az örömeit, a próbáit, azt hogyan oldja meg, hogyan válik érett felnőtté, és tanulja meg azt, hogy az életben, hogyan kell fenn maradni, ha nehéz is olykor.


A Szemlélet mód váltáson múlik az egész.


Hogy érzed, az alábbiak közül leginkább mitől függ a boldogságod?

A körülményeidtől a génjeidtől, vagy a szemléletmódodtól?

Ha a boldogságról van szó, a szemléletmód valójában többet nyom a latban, mint a körülmények és a gének

Mert míg a génjeidet nem változtathatod meg, és a körülményeidet sem mindig befolyásolhatod, addig a szemléletmódodon javíthatsz.


Példabeszédek 17:22

22 Az örömteli szív jó orvosság, de a megtört szellem kiszárítja a csontokat.

A pesszimizmus elszívja minden erődet, így nehezen tudod jobbá tenni a helyzetedet, vagy megküzdeni vele.


nem lehetetlen változtatni a szemléletmódunkon.


Visszatérve a kérdésedre,

Hogy a Teremtő hogy fogja elbírálni a helyzetedet azt mi nem tudhatjuk, de hogy Sátánnak nagy örömet szerzel, hogy feladtad, az biztos.

2016. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Hogy érzed, az alábbiak közül leginkább mitől függ a boldogságod?

A körülményeidtől a génjeidtől, vagy a szemléletmódodtól?"

2016. febr. 5. 18:39
 7/15 A kérdező kommentje:
Az előzőekre akartam reagálni: szerintem kicsit mind a háromtól. A génjeimet tényleg nem tudom megváltoztatni, a másik kettőt igen. Viszont ezek megváltoztatásához olyan tulajdonságok kellenek, amik bennem nincsenek meg: akaraterő, kitartás, érzelmileg elég labilis és depressziós vagyok és 100%-ban függök a családomtól. Mindezek megváltoztatása pedig nem megy egyik napról a másikra. Pláne nem úgy, hogy lassan 36 éves leszek... Ja, azt még hozzáteszem, komolyabb motiváció sincs arra, hogy változzak, mert a családom ha nem is elnézi, de elfogad olyannak, amilyen vagyok... Hozzáteszem, nélkülük én már nem is tudom hol lennék! Három verzió jut eszembe: temető/hajléktalanszálló/börtön... Nem tudom, így mire számíthatok...
2016. febr. 5. 18:53
 8/15 anonim ***** válasza:

Értem

voltak, és vannak, akik sokkal lentebbről is megtalálták a helyes utat, és ma már boldogan élnek családban vagy a nélkül, de van értelme és célja az életüknek

Nem Te vagy az első, aki így érzett, vagy érez.


Már avval, megtetted az első helyes lépést, hogy elismered azt, mi az ami hiányzik a kezdéshez. Vagy is tudod, min kell változtatnod.

Innentől, már csak rajtad múlik, szeretnéd-e?

Ha igen, akkor megéri az akarat erőt kifejleszteni, és kudarc esetén sem feladni.


Gondolj abba, amikor egy gyermek elkezd megtanulni biciklizni.

Sok sok kudarc után sem hagyja abba, s a kitartása meghozza gyümölcsét.

Neked is ezzel a szemlélet móddal kell elkezdened a változtatást.

Határozd el.

Minden a fejben dől el.

Ha elhatároztad, akkor láss neki, tervezd meg az első lépést.

Mint a gyermek, amikor először kezd el járni.

Ne akarj egyből repülni.

Legyen egy "edzés" terved. először piciket tervezz és tegyél meg mindent, hogy azokat elérd, és ha már megy akkor jöhetnek a messzebbnek tűnő dolgok,

s végül, ha lassan is, de eléred a célodat.


Nagyon fontos, hogy tűzd ki célul, és dolgozz érte.

Így, ez a cél értelmet ad az életednek, s minden egyes apró siker, további ösztönzésül fog szolgálni.


Ne feledd, egy szép ruha sem egyetlen anyagból, egy öltésből áll össze. Hanem sok darabból és sok apró öltésből.


S ha ehhez még Kéred Isten támogatását, és nap mint nap meg beszéled vele, akkor a siker nem marad el.


Javaslom ehhez, a jw.org honlapon azt a füzetet, aminek a Címe:

"Mi az élet célja, hogyan találhatod meg"


Talán tudtam segíteni. Isten áldását, és sok sikert kívánok.

2016. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

És a családoddal beszéltél erről?

Egyébként... A kérdésedre

2016. febr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*válaszolva, bonyolult már csak az is, hogy én mit gondolok (ha gondolod, írj pü-t és rövideb kifejtem)
2016. febr. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!