Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok honnan tanulják...

A muszlimok honnan tanulják meg a bibliai történeteket, melyek előismerete szükséges a Korán megértéséhez? Mielőtt olvasni kezdenék a Koránt, a Bibliát is elolvassák?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten egy rövid ismertetőt a Koránról, azt írják, hogy a Korán nem foglalkozik Ádámmal és Évával, Noéval stb., hanem ezen történetek előismeretét feltételezi.


Ezek szerint a muszlimok is elolvassák a Bibliát vagy a Tórát mielőtt a Koránt kezdenék olvasni?



2016. febr. 8. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag hívő nem olvassa sem a Tórát, sem a Bibliát, mert ezek szerintük meg vannak már hamisítva. Ők csak a Koránt olvassák és Mohamed próféta életéhez kötődő hagyományokat és a Korán magyarázatait. Ezekben van szó sok olyan dologról is amiről maga a Korán nem ír.
2016. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ezek amolyan szájhagyományok útján terjednek de le is van íra, a "hivatalos" magyar Korán-fordítás pl tele van magyarázó jegyzetekkel ott ezeket le is írják, sokszor egyébként többé kevésbé eltérnek a bibliai történettől, ilyenkor írja is ,hogy pl "a keresztények a mai napig tévesen hiszik ,hogy..." néha ezek az eltérése kiderülnek magának a Korának a szövegéből más esetben ismét a hagyományok ismerete szükséges


sokszor ha tisztán a szöveget vizsgálod, gyakran úgy érezheted a keresztények illetve zsidók nézeteire adott reakciók, amit nyilván keletkezéskor az emberek jól ismertek (azért írom így, hogy keletkezés mert akkor nem sértem meg sem a muszlimokat sem a nemmuszlimokat)

2016. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Titusztitusz ***** válasza:
6%
Elvileg(!!)ismerniük, és olvasniuk kellene a Bibliát, csakhát ugye azok is annyira vallásosak valójában, meg annyira veszik komolyan a vallási előírásaikat, mint az Európai keresztények...(Csak menjél be egy keresztény templomba, és kérdezd meg az ott ájtatoskodó buzgó hívőktöl, hogy HÁNYAN olvasták már el a bibliát? Tégy majd egy próbát valamikor, aztán majd nem fogol csodálkozni azon se, hogy a moszlimok nem ismerik a Bibliát, meg az abban írtakat, pedig igazság szerint kellene nekik...)
2016. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
#3 A templomba járó keresztények azonnal rávágják majd, hogy ők többször is elolvasták már a Bibliát, akár igaz ez, akár nem. Szóval ezzel a kérdéssel nem sokra mégy statisztikai szempontból.
2016. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Titusztitusz ***** válasza:
Na igen...Tudom énis hogy valszeg úgy menne a dolog, ahogy írtad, de ezen könnyen lehet segíteni...Csak fel kell tenni néhány KÉRDÉST A BIBLIÁVAL KAPCSOLATOSAN a templomi gyülekezet tagjainak, aztán majd a kérdező csak figyelje meg majd, hogy milyen válaszokat fog kapni...Én tettem már sok ilyen próbát, és a tapasztalataim azok voltak, hogy a legtöbb nagy "hívő" még azt sem tudta hogy pl. a Biblia KÉT RÉSZBÖL ÁLL...És azt hitték sokan, hogy a Bibliában leírt történetek azok csak "Mózesrol", meg "Jézusrol" szólnak, esetleg még egy-két prófétárol...De a ritkábban idézett, meg a templomokban ritkábban emlegetett bibliai történetekröl-alakokrol egy mukkot sem tudtak a legtöbben...Szóval mondom:A mai moszlimok végtelen primitívségét, műveletlenségét, a saját vallási tanításaikkal való szembemenetelét, a fentiek fényében kell mindig nézni, és kezelni...Miszerint NEM JOBBAK AZ EMBEREK SEHOL SEM A VILÁGON, ha butaságrol-primitívségröl van szó...
2016. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ennek fő oka, hogy a katolikus hívők (akik többségben vannak) nem szoktak Bibliát olvasni. Nem bántani akarom őket, ők egyszerűen inkább spirituálisak, és az egyháznak is nagyobb hatalma van az egyén fölött, az egyénnek náluk nem annyira fontos hogy saját magától kutassa a Bibliát.

2016. febr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mármint ez előttem szólónak szólt...
2016. febr. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

# Titusztitusz


"Én tettem már sok ilyen próbát..."


Ne hazudj, légy szíves. Nem szép dolog.

2016. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Titusztitusz ***** válasza:
8-as...Nem szép dolog kapásbol hazugsággal vádolni olyan valakit, akit még csak nem is ismersz...Csak mert olyat ír, ami NEKED nem tetszik...(Amúgy nem szokásom hazudni, jegyzem meg halkan...)De ha gondolod, tegyél majd te is egy-két próbát a templomokba igyekvő hívők között...Aztán majd írd meg ide, DE ŐSZINTÉN a tapasztaltakat...Szívesen elolvasom majd...
2016. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Olvastam a neten egy rövid ismertetőt a Koránról, azt írják, hogy a Korán nem foglalkozik Ádámmal és Évával, Noéval stb."



Bárhol is olvastad, az illető nem mond igazat. A Koránban szerepel Ádám, Noé, Mozés, Jézus és sok más próféta is továbbá hadiszokban is megtalálható sok minden róluk, igy nincs szükség a Bibliára. Már csak azért sem mert a Tóra és az Evangélium ugyan Isteni kinyilatkoztatás az iszlám szerint, de a jelenlegiek meghamistott változatok. Ettől függetlenül muszlimok is elolvashatják a Tórát vagy a Bibliát, de nem ezek alapján fogják értelmezni a Koránt.

2016. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!