Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rettegek a haláltól. Hogyan...

Rettegek a haláltól. Hogyan találjak egy vallást amiben tudok hinni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.Tudom,hogy az én koromban ez hülyén hangzik,de rettegek a haláltól.A családomban akad jó néhány ember akik nagyon fiatalon haltak meg és jó páran minden jel nélkül balesetben vagy hasonlókban.És csak mostanában kezdtem el azon gondolkodni,hogy mi lesz velem halálom után.Az igazság az,hogy teljes mértékben a keresztény vallás ellen vagyok,elég ránézni a mai papokra meg a magukat szentnek mutató híveket.Meg,hogy mennyire az emberekre erőszakolják a hitüket.Viszont engem mégiscsak valamennyire nyugalommal töltene el,ha hinnék valamiben és talán "tudnám",hogy mi lesz a halál után.

Vagy esetleg van olyan vallás aminek a gyakorlása közben voltak jelek az embereknél,hogy tényleg kapcsolatba léptek az istenükkel?

És milyen nem keresztény (és nem iszlám xd) vallások vannak amivel megtudnék békélni?

Akiknek vannak ilyesmivel tapasztalatai azoknak szívesen várom a privát üzeneteit is. :)



2016. febr. 9. 16:27
1 2 3
 1/27 Trafó1 ***** válasza:
100%

Az emberek nem a haláltól, hanem a meghalás folyamatától félnek szerintem, fájdalmas, nehéz , szenvedésekkel teli lesz stb

Ennyire fiatalon még nem kellene erről gondolkodnod, mert elfelejted élvezni az életet, ami valljuk be sokkal rövidebb mint a meghalva töltött idő.

Az is felesleges ha magadra erőltetsz egy vallást és elhiteted magaddal, az általa hirdetett túlvilág kétes ígéretét.

Hidd azt, hogy egészségesen boldogan megéred az öreg kort és ne a halállal foglalkozz.

2016. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
31%

Rendkívül ellenszenves ahogy a vallásokról írsz. Az összes világvallás következetese és kitartóan évezredek óta arról szól, hogy a kezdeti (paradicsomi) állapotból kizuhant ember tudati transzformációval hogy viheti vissza lényegét az Eredetébe (en arché). Plótinosz halála előtt azt mondta: megkísérlem a bennem lakó Istent visszavinni Istenhez.


Akkor - mivel szenvedsz és segíteni szeretnék-, hogy mégis segítsek, ajánlom a marxizmus-leninizmust(amelynek a rohadt vallásellenes nézeteit vallod, anélkül, hogy tudnád) tehát a halál szempontjából az említett trágya világkép szerint megnyugtató lehet, hogy nem kell istenhez, Abszolútumhoz, Buddha-tudathoz visszaemelkedned, merthogy ilyen nincs: egy anyaghalmaz vagy, ami kiemelkedett az alacsonyabb biológiai formációkból, és itt vegetálsz egy pár évet. És nem mindegy, hogy 10 vagy 20 vagy 30 évvel többet vagy halott? De. Nyugi.

2016. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
4%

"Meg,hogy mennyire az emberekre erőszakolják a hitüket."


Jaj, szegénykém! Ha valaki tényleg rád erőszakolta volna a hitét, akkor most nem rettegnél a haláltól.

2016. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Én nem akartam ellenszenvesnek látszódni,és senki hitét nem akartam bántani,csak leírtam amit gondolok.Sajnálom,ha ez valakinek sértő!
2016. febr. 9. 17:04
 5/27 anonim ***** válasza:
17%

Nem, nem sértő. Csak sajnálom, hogy ez már a 2. generáció, aki nem tudja, hogy mi a hit, mi a vallás. És nem tud élni és meghalni emiatt. De ezt akarta a Lenin.

Nagyon fiatal vagy, ne engedd magad belemenni ilyen neurotizáló folyamatokba. Élni nehéz, és mégis jó- ezért nem akarnak megsemmisülni az emberek. Minél mélyebbre jutsz a megismerésbe (a világ-, ön-, és Istenmegismerésbe, annál inkább szépnek és jónak látod. A szépség a megismeréssel kapcsolatos. Kell valamint, hogy a megismerés mellett valahogy kifejezd magad. Írjál naplót, írjál, rajzolj, fess, szobrászkodj, zenélj, énekelj, táncolj. Valami kell - a szorongásod már ezektől oldódni fog. Jó lenne, ha elolvasnád Weöres Sándor A teljesség felé című művét. Nagyon segítő lesz az utadon. Ne képernyőn, vedd meg, vagy vedd ki könyvtárból.

[link]

2016. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Nézd végig:


[link]

2016. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%
Keress valami hobbit/elfoglaltságot, hogy ne legyen időd ilyen hülyeségeken gondolkozni. :)
2016. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
41%

szervusz.


A halál, egy olyan állapot, amit Jézus, "alváshoz" hasonlított

Amikor alszol, semmit nem tudsz befolyásolni, és nem is teszel semmit, ami abban az időben történik amikor az alvás időszaka zajlik. az álom nélküli alvás erre a leg közelebbi kifejezés, amit használni lehet


A Halál, az élet ellentétes állapota


Minden ami az életben van, történik a halálban nem létezik. íme egy biblia vers amit Isten leíratott.


(Prédikátor 9:10) 10 Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy.

2016. febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Csak fogadd el, hogy meghalunk. Amíg nem fogadod el, becsapod magad és frusztrált leszel.

De amíg nem halsz meg, nem muszáj szenvedni!

2016. febr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Talán annyit, hogy Isten nem hozott létre, és nem is támogatja a vallások ezreit.

a kereszténységben való csalódás miatt mert rossz példákat látsz, ne keress máshol megmentést, mert Jézus azért halt meg, hogy akik hitet gyakorolnak Benne, és az Istene, az Atyja ígéreteiben, azok részesülnek megmentésben.


Isten a bibliát azért íratta le, hogy tisztában legyél a kezdetekben történt dolgokkal, és tanulj belőle.


A Teremtő világosa elmondta, Ádámnak is, és nekünk is hogy a Bűnért a halállal fizetünk, és utána nincs semmi. Vagy is vissza térünk a nem létezésbe,nem vándorolunk valami féle más "testben" ide oda, miközben további "büntetéseket" szab ránk ki Isten....

ez ellene egy minden jogi, és Józan észnek, amit az emberek Sátán segítségével, Isten ellen kitalált.

2016. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!