Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem hiszek Istenben, de...

Ha nem hiszek Istenben, de tegyük fel nagyon jó ember vagyok és egész életemben folyamatosan segítek az embereken és összességében nem vagyok rossz ember, kerülhetek még a mennyországba?

Figyelt kérdés

2016. febr. 11. 18:42
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szerencséd, kérdező: létezik kb. 8000 fő vallás.

Ha pl. nem tiszteled őt, akkor a Tollaskígyó személyesen tépi ki a szívedet a halálod után!


Egyszerűen lehetetlen, hogy mindegyiknek megfeleljél.

És nem látom be, hogy miért kellene jobban félned a (legalábbis elviekben) szelídebb keresztény istentől, mint akár a Tollaskígyótól, akár pl. a kelta Wotantól, akik igencsak erőszakosak.

De említhetném pl. Zeuszt is, aki szintén nem díjazza, ha nem áldozol neki kellő tisztelettel.


Ja: és miért pont a keresztény mennyországba akarsz kerülni?

2016. febr. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Mesa_biome!


Nem az, hogy nagy volt az egója Jézusnak, egyszerűen csak igazat mondott. A maga idejében (épp ma olvastam egyébként a bibliában :D ) a zsidók is háborogtak, hogy hogy képzeli, hogy ilyeneket mond magáról.

Egyszerűen csak nem volt álszerény.

2016. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 KZitus ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy nem hiszel Istenben, mégis itt a vallás oldalon írtad ki a kérdésedet.

Ez az oka, hogy elküldöm neked Isten tanácsát (még ha nem is hiszed):

A Biblia ezt mondja: „Bízzál Jehovában teljes szívedből, és a magad értelmére ne támaszkodj. ... Ne légy bölcs a magad szemében” Példabeszédek 3:5–7.

2016. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 KZitus ***** válasza:
27%

ismét:

" Ezzel azt szeretnéd mondani, hogyha tegyük fel én a fizetésem 80%-át eladományozom és mondjuk egész életemben a Vöröskeresztnél tevékenykedem de a hit, Istenben hiányzik belőlem, én a pokolba fogok kerülni? " - ha nem hiszel Istenben, Istennek, miért hiszel a pokolban, amelyről a Szavában olvasol? Lehet olyasmitől félsz, ami nem is létezik? Ezt fontos lenne tisztáznod, hiszen érinti az életedet:-)

2016. febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 KZitus ***** válasza:
6%
"én inkább hiszek a valóságnak és a szememnek" - ami a szemed előtt van, abban nem kell hinni, hiszen látod. Te nem így gondolod? Mit higgyek arról amit látok? Semmit, mert ott van!
2016. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 KZitus ***** válasza:
44%
"Szerintem én nem ártottam a kérdéssel senkinek." - ezzel mélyen egyetértek. Bárcsak mindenki kérdezne, mert lehetne jókat beszélgetni itt is, és nem az történne, amit leírtál:-) Én is feleslegesnek látom azt amit tesznek egyesek.... mi jóvan abban, ha lekicsinylik, megalázzák a másikat. Senkinek sem nől az önbecsülése ettől. Legfeljebb a háttérben jókat nevet az incikélő :-)
2016. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez a történet egyáltalán nem olyan morbid, mint ahogyan elsőre látszik, mondom ezt ateistaként. Amikor valaki csak annyit mond, hogy "az út a mennybe kizárólag krisztuson keresztül vezet, lehetsz bármilyen jó" sokan kiakadnak, pedig ennél a dolog jóval összetettebb. Tehát kezdjük azzal, hogy az ember mindennap minden percében azzal foglalkozik, hogy ő maga miért szerethető, mert nagyon éhesek vagyunk a szeretetre. Szépen kitűzzük magunk elé a célokat, amiktől azt reméljük hogy jobbá válunk és így nő az önértékelésünk. Azonban mégis sokszor tapasztaljuk, hogy még a saját szabályainknak sem tudunk megfelelni és ilyenkor jön a szégyen érzete, ami a lehető legnagyobb méreg az életben. Emellett pedig olyan picik és tehetetlenek vagyunk a nagyvilághoz képest. Miről szól ez a történet? Az édenkert nem attól volt tökéletes hogy finom gyümölcsök teremtek benne, hanem attól, hogy Isten és az ő gyermekei együtt éltek ott, mint egy család. Apuci óv és szeret és amíg ez így van, fel sem merül a szégyen. Aztán a gyermek idejekorán döntött úgy, hogy más utat választ, emiatt pedig el kellett hagynia a szülői házat, pedig még nem volt kész a felnőtt életre. Az ember kint találta magát ott ahol nincs a feltétel nélküli szeretet és megismerte a szégyent. Apucinak pedig hiányoztak a gyerekei ezért elküldött értük valakit. Láthatod hogy a mennyország gyakorlatilag az istennel való újra együttélést jelenti ezen történet szerint. Aki nem hisz, annak nem ez az elképzelése egy tökéletes világról, tehát miért is kéne együtt élned azzal, akit nem szeretsz? Kerek egész a mese. Így nézve szerintem egyáltalán nem szörnyű. :)
2016. máj. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
35%

Ha nem hiszel Istenben, akkor miért félsz a pokoltól?

És miféle mennyországba akarsz kerülni?


Szerinted KI teremtette a poklot és a mennyországot?

Vagy csak úgy maguktól vannak?

2016. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim válasza:
0%
Minden egyes nap meg kell térnünk. Nincs olyan, hogy valaki egyszer megtér és onnantól kezdve semmi másra nincs szükség. Minden nap,amikor új nap virrad, újból elő kell vennünk a hitünket és megerősíteni, aszerint cselekedni. Isten szeret minket és elhívja azokat, akik hozzá tartoznak. Lehet, hogy még nincs hited,de ő látja benned a lehetőséget. :) Az ő szemében nincs ilyen, hogy kis bűn, nagy bűn; ugyanazzal a mércével méretik. Emberek vagyunk, mindenki hibázik, de van egy, ami minden parancsolat felett áll; az,hogy 'szeressétek egymást' (őszintén, tiszta szívből). Ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy hiába a jó cselekedet, ha nincs mögöttes tartalom. Ahhoz, hogy vele lehess, ahhoz viszont el kell ismerned őt Megváltódként és Uradként, nagyon jó a kérdés, tényleg. :) Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett :)
2016. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
89%
Kedves elso! Akkor ezek szerint az az ember, aki egy eszak-koreai munkataborban szuletik, iszonyatos nehezsegekkel terhelten tengeti eletet, majd meghal, az nem kerul a mennybe...
2016. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!