Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem hiszek Istenben, de...

Ha nem hiszek Istenben, de tegyük fel nagyon jó ember vagyok és egész életemben folyamatosan segítek az embereken és összességében nem vagyok rossz ember, kerülhetek még a mennyországba?

Figyelt kérdés

2016. febr. 11. 18:42
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
40%
Sokkal könnyebb úgy jó embernek lenni, ha van előtted egy példa, Krisztus ugye elég jól bemutatta, mit és hogyan kellene csinálni, és hogyan is kellene a másik emberhez viszonyulni. Én egészen sokáig meg voltam győződve arról, hogy "jó ember" vagyok. Csak aztán elolvastam az evangéliumokat, és megdöbbentett, hogy mennyire még csak meg sem közelítettem soha a jóság eszményét. Szóval attól még, hogy nem hiszel Istenben, a témával még lehet foglalkozni, főleg, ha célod az emberségesség, és mások segítése.
2017. febr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
45%
Nem sajat josagunk az Ur Jezusba vetett hit a donto
2018. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
38%

Ilyenkor azért érdemes elgondolkodni:

létezik ugye egy jó ember, aki nem hívő.

Mit csinálna ő a mennyországban?

Jó, nem kergetne késsel senkit, meg nem is pofozkodna.

De pl. az imáknál nem térdelne le, és nem is imádkozna.

NAGYON elütne az ottani emberektől!

Hacsak nem lenne egy külön kis szeglet a mennyországban pont az ilyen embereknek fenntartva.

2018. nov. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 KZitus ***** válasza:
50%
Ha nem hiszel Istenben, miért hiszel abban, hogy létezik mennyország? El tudod képzelni a mennyországot Isten nélkül?
2018. nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
Meg kell tagadni azt az elmebeteg ss karszalagos keresztény szentlelket.
2019. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező!

Van egy rossz hírem: 8000 vallás létezik. Sok olyan is van, amelyiknek az istene soha nem bocsátja meg, ha nem benne hiszel. Neki mindegy, hogy mennyire vagy jó ember!

És nem csak halálod után küld a pokolba, hanem gondoskodik arról is, hogy hamar odakerülj!

A Tollaskígyó pl. személyesen tépi ki a szíved!


Te pedig csak a keresztények istenétől félsz?

Miért?


Ja, és ha mégis a kereszténység mellett döntenél: annak van kb. 6000 irányzata. Ha nem jót választasz, akkor is ugorhat a mennyország.

2019. júl. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Igen
2020. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 világvége1 ***** válasza:
A jók egy idő után mindenképpen felveszik a kapcsolatot Istennel.
2020. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
10-es válaszoló tökéletesen leírta a lényeget!
2023. okt. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!