Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor most ki nevezte ki a...

Akkor most ki nevezte ki a vezető testületet?

Figyelt kérdés

Megismertünk két verziót:

1. a vezető testület szerint maga Jézus személyesen. Bár azt is állítják, hogy nem lehet kapcsolatba kerülni vele, nem lehet látni, sem hallani.

2. A tanúk szerint a jehova szó személytelen ereje volt az, ami kiválasztotta őket.


Mivel tudjuk, hogy a kettő a tanításuk szerint nem egy és ugyanaz, ezért valaki hazudik. Ki?


2016. febr. 12. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia erre nem fogsz igazságon alapuló választ kapni, a Jehova Tanúit úgy képzik már a "biblia" tanulmányozás közben is, hogy mire elérik a tanúvá válás küszöbét, addigra megtörténik a teljes agymosás, kicsit szebb nyelven a teljes gondolat átalakítás. Szalai András és társai már több könyvben leírták, és lebuktatták a társulatot, természetesen rengeteg bizonyítékkal alátámasztván, azóta rengeteg tanúnak sikerült a könyvek által megszabadulni a szervezet igája alól, a legtöbb azóta volt tanú úgy nyilatkozott, hogy felemelő érzés volt megismerni a szervezet hazugságait, és az igazságra rátalálni. Ugye mennyire jó érzés lehetett azoknak az embereknek? Én remélem, egyre több tanú jön rá, hogy a szervezet amit képviselnek nem Istentől van =)
2016. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
talán sorrendet állítanak, pl hogy mivel ők felismerték h mondanki ell a Jehova zót, későb Jézus 1919-ben kiválaszotta őket, de szerintem csak kiadtak két tanítást, és nem figyelték ,hogy ne mondjon ellent :D
2016. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Nos ezek szép kis vádak, rágalmak a tanúk ellen! Személyesen "beszélgettem" leveleket váltottunk egymással, Szalai Andrással. Nem győzött meg egyetlen állításával sem arról, hogy az ő hagyományai, ami ragaszkodik a vallások hamis tanításaihoz (pl. szentháromság) lennének az igazak. Mitöbb, minél mélyebben mentem bele az állításaiba, amiket mint említettem már, az egyházak hamis tanításaiból vett, annál jobban meggyőződtem róla, hogy NEM AZ IGAZSÁGOT TARTALMAZZA! Nincs összhangban a tanítása a Biblia minden sorával, ellenben összhangban van az emberek - egyházatyák - téves tanításaival. Egyetlen példa a sok közül: kell-e használni Isten nevét avagy nem, Isten neve a JHVH vagy nem. Ez utóbbit elismeri, de annak ellenére megelégszik a "csak tudom, hogy így hívjákkal", hogy Jézus maga mondta, hogy meg kellett ismertetnie a nevét Istennek az emberekkel. Nem logikus, hogy azért, mert nem ismerték MÁR i.sz szerint az első években!

A Bibibliában Isten ezt íratta le:

Róma 10:14 Mimódon hívják azért segítségül azt, akiben nem hisznek? Mimódon hisznek pedig abban, aki felől nem hallottak? Mimódon hallanának pedig prédikáló nélkül?

15 Mimódon prédikálnak pedig, ha el nem küldetnek? amiképpen meg van írva: Mely szépek a békesség hirdetőknek lábai, akik jókat hirdetnek!


Szóval szerintem Te is vedd kezedbe a sorsod, győződj meg magad arról, hogy mit tanítanak a tanúk, és döntsd el magad, ne mások véleményére támaszkodj.

A vezetőtestület tagjait is megismerheted, hogy lettek azok, akik.

Jehova egy név, így nagybetűvel írjuk. Páratlan név, Istenen kívül senkinek nem adták. Valamint jelentéstartalma is több annál, hogy Atya, Úr vagy egyéb cím. Ha írsz, lehetőleg emailon: koncsekeva@gmail.com Nem vitatkozni szeretnék, kizárólag ezért, és csak akkor tudunk beszélgetni, ha a Bibliát valóban Istentől ihletett írásnak tekinted, azaz nem emberi alkotásnak. Az ember csak eszköz volt, hogy leírja az isteni gondolatokat.

2016. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Apostolok cselekedetei 2:21 És lészen, hogy mindaz, aki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.

Szóval nehéz ügy, de az első lépés általában nehéz. Ne hagyd magad mások által meghozott döntésekre alapozva elutasítani azt, hogy megismerd Istent a Biblián keresztül. Bármikor elutasíthatod, de így mások véleményére alapozva el sem jutsz odáig, hogy mi van, ha tényleg ők Isten népe? Ap.Csel 15:14 Simeon elbeszélé, mimódon gondoskodott először az Isten, hogy a pogányok közül vegyen népet az ő nevének, :-) Ez Károli fordítás! Szerinted 2000 év alatt hányan használják nevükben a JEHOVA - JHVH - nevet? Persze nem ez a döntő bizonyíték ami a tanúk tanítása mellett szól!

2016. febr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kíváncsi a félrebeszélésre. Ha nem tudod a kérdésre a választ, akkor maradj csöndben!
2016. febr. 13. 22:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Abaddon!

És már meg is követeli tőlük az engedelmességet.

Ha egy picit beletekintünk az alapító tagok múltjába....hááát az elég sokmindent elárul, hogy ki is áll a háttérben és ki az aki feltárta nekik a "KŐ BIBLIÁT".

2016. febr. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Szegény kérdező! Sose fogod megtudni a választ, ha az erdő szélén a fa mögé úgy állsz, hogy ne lásd a fá(d)tól az erdőt, amit keresel.

Stílusod viszont...... legyen meg a Te akaratod szerint (így inkognitóban) :-) :-)

2016. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megint csak a félrebeszélés és a sértegetés. Nem tudod a választ? Maradj csöndben, mondtam már. Vagy beszédkényszeres vagy?


Vagy Jézus személyesen, vagy egy személytelen erő érzések útján. Melyik a kettő közül? Mivel nem egy és ugyanaz a kettő. De ha nem megy a válasz, akkor inkább menj és hirdesd a jw.org-ot. Ahogy tanultad.

2016. febr. 15. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!