Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus Krisztus testben...

Ha Jézus Krisztus testben támadt fel, akkor mit áldozott az emberiségért?

Figyelt kérdés
Ha az élete tovább folytatódott valamilyen más formában, akkor a jó pásztor hogyan adhatta az életét a juhokért. Akkor legfeljebb a hústestét áldozhatta, amit meg ráadásul vissza is kapott, ha testben lett feltámasztva. Akkor az Isten Fiában adott áldozata annyi, hogy 3 napig nem dobogott a szíve és ennyi? Csak kérdezem, hogyan értitek, akik ezt így értik.

2016. febr. 16. 18:17
1 2 3
 11/21 Inkviziciós detektív ***** válasza:

Jezus megtapasztalta a halalt, de csak mint ember. A fizkai halalt es a szellemi halalt is, de az isteni elete nem tudott meghalni, mert az oroktol fogva van es orokkevalo, elpusztithatatlan. Az eletnek 3 szintje van: biologiai elet, szellemi elet, es isteni elet. A biologaiai es szellemi eletet odaadta ertunk. Valosagosan meghalt fizikailag a teste, es a szellemet elhagyta az Atya = szellemi halal.

Azt is tisztazzuk, hogy a halal allapotaban senki sem szunik meg letezni, ez csupan eretnek tanitas.

2016. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"az isteni elete nem tudott meghalni,"


Egyrészt ez nem bibliai tanítás, mivel ilyet nem ír a Biblia, hanem emberi okoskodás, filozófia. Jézus azt mondta, hogy az emberi életemet adom értetek, de a valóságban nem halok meg értetek, mivel halhatatlan vagyok? A teljes életem csak kb. egyharmadát áldozom fel, mivel a 3/ része feláldozhatatlan?


Hol vannak a bibliai igék erről????

2016. febr. 16. 21:13
 13/21 Inkviziciós detektív ***** válasza:

Sejtem ki vagy ;-)

Tudakozod allandoan az irasokat, de nem akarsz Jezushoz menni. Itt a valaszom, es ezzel bucsuzom is:


1Ján 1:2 (És az élet megjelent és láttuk és tanúbizonyságot teszünk róla és hirdetjük néktek az örök életet, amely az Atyánál vala és megjelent nékünk;)


Zsid 7:16 Aki nem testi parancsolatnak törvénye szerint, hanem enyészhetetlen(elpusztithatatlan) életnek ereje szerint lett.

2016. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Én vagyok az Örökké Élő. Halott voltam, de nézd, élek örökké, és kezemben vannak a Halál és a Hádész kulcsai."

(Jel 1:18)


Ha Jézus a valóságban nem halt meg mert eleve halhatatlan, akkor hazudott, amikor azt mondta hogy "halott voltam". Ha viszont teljesen meghalt /már pedig halottnak lenni az semmilyen formában nem jelenti azt, hogy élőnek lenni/, akkor a kereszténység hazudik. És azért hazudik, hogy filozófiai alapon állíthassa, a Fiú öröktől fogva létező, halhatatlan Isten.


Azért azt vegye figyelembe mindenki, aki vallja a háromságot, hogy ha kiderül, hogy hazug a kereszténység állítása, mert a Jézus valóságos halálát elutasítja, hogy valóságos Istenségét állíthassa, akkor ennek elkárhozás lesz a vége. Hazugok ugyanis nem öröklik Isten országát!


"De kívül maradnak a „kutyák” (gonosz emberek), meg akik varázsolnak, akik szexuális bűnökben élnek, és a gyilkosok, a bálványimádók és mindazok, akik szeretik a hazugságot, és hamis dolgokat tesznek." (Jel 22:15, Egyszerú ford.)

2016. febr. 16. 21:55
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ha az élete tovább folytatódott valamilyen más formában, akkor a jó pásztor hogyan adhatta az életét a juhokért?"


Nem folytatódott. Meghalt (mint szarx) és utána feltámadt (mint szóma). Nincs itt semmi kontinuitás.


Nem olyan bonyolult ez, elsőáldozós gyerekek megértik.

2016. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Ha Jézus a valóságban nem halt meg mert eleve halhatatlan, akkor hazudott, amikor azt mondta hogy "halott voltam"."


Emberként halt meg, Istenként viszont halhatatlan, ahogy ezt már megbeszéltük.


Ezt is megértik az elsőáldozó gyerekek. ;)

2016. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Inkviziciós detektív ***** válasza:

Van aki nem AKARJA megerteni.

O ott is fogalomzavarban szenved, hogy mi is a halal.

2016. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Hazugsaggal jon latod? Pont O van hazug szellem befolyasa alatt.
2016. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

„Változás van a pappá szentelés (felkenés) módjában és rendjében. Ezelőtt, a lévitai papságban, egy testi parancsolat törvénye szerint lettek papokká. De a mi nagy főpapunk enyészhetetlen életnek ereje szerint lett azzá. „ /Igemagyarázat Matthew Henry (1662-1714) bibliakommentárjából/


Vagyis miután halhatatlan életre lett feltámasztva az Atyától /többé meg nem hal/, a papsága mögött enyészhetetlen életnek ereje van, mégpedig az Atyáé.


Az enyészhetetlen élet nem arra vonatkozik, hogy eleve halhatatlan, mert akkor emberként is enyészhetetlen élettel kellett volna rendelkeznie. Ha meg önmagát megüresítette, akkor enyészhetetlen élettel sem rendelkezhetett, mert akkor egyszerre két élete lett volna, egy enyészhetetlen a mennyben és egy nem enyészhetetlen a földön.


De ha végig enyészhetetlen élete volt, akkor Jézus nem mondott igazat, hogy halott volt. Ugyanis se Jézus sem Pál nem mondják, hogy a halotti állapot csupán a földi viszonyokra vonatkozna, hanem hogy ténylegesen meghalt, szó szerint, mindent feláldozott, ami az életet jelenti. Lemondott az életjogáról. Utána valóban halhatatlan életet kapott, többé meg nem hal, de ha eleve halhatatlan, akkor a többé meg nem hal-féle kijelentésnek nincsen semmi értelme!


„Tudván, hogy Krisztus, aki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,” (Róm 6:9)


Hogy Jézus egyszerre élt volna a mennyben mint halhatatlan Isten, de ugyanezen idő alatt halandó emberként a földön is, ez nem csak hogy nonszensz, de azt mutatja, hogy zsiványok magyarázzák a Bibliát teljesen elcsűrve-csavarva.


Jézus tanítása szerint az angyalok az Atya arcát látják mindenkor a mennyben, és nem a fiúét is. Ha ugyanakkor az enyészhetetlen élete fönnállt neki a mennyben, azt miért nem látják az angyalok mindenkor??? Akkor azt is látniuk kellene, mert az enyészhetetlen élethez olyan szellemi test kell, mint az Atyáé.


Az enyészhetetlen élet valakihez tartozik, egy szellemi Lényhez, nem csak önmagában lebeg. Ha meg a szellem lebeg /a vizek felett – 1Móz 1/, akkor az nem egy szellemi Lény, hanem a szellemi Lénynek az enyészhetetlen ereje.


„Meglássátok, hogy eme kicsinyek közül egyet is meg ne utáljatok; mert mondom nektek, hogy az ő angyalaik a mennyekben mindenkor látják az én mennyei Atyám orcáját.” (Mt 18:10)


„Szinte minden levelében is, amikor ezekről beszél azokban; amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a maguk vesztére” (2Pét 3:16)


Ez utóbbi vonatkoztatható azokra, akik szerint mialatt Jézus meghalt a földön, volt neki egy enyészhetetlen élete a mennyben, amely szellemi testhez azért nem köthető, mivel az angyalok nem látják, hanem csak az Atyát.


Hol tartózkodott a Fiú az enyészhetetlen élet ereje szerint, miközben a földön teljesen meghalt?


Erre aki hazug választ ad, az hazudik, aki pedig hazudik, önmagát zárja ki az üdvözülők sorából!!!


Ha viszont teljesen meghalt! Szünet. Utána feltámadt. Akkor a szünet mutatja, hogy nem volt Isten, mert az Isten nem hal meg soha. (Zsolt 90:2; 1Tim 1:17)

2016. febr. 16. 22:38
 20/21 anonim válasza:

Jaj de belehergelted magad. :-)

Figyu, nem vagyok kulonb nalad, de mivel nem okoskodok ennyit, hanem elfogadtam Krisztusrol ami irva vagyon, ezert nekem orok eletem van, van, van. Kar ezt a vitat folytatni. Isten a sajat verevel megvaltott.

2016. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!