Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez évben meddig tart a böjt?

Ez évben meddig tart a böjt?

Figyelt kérdés
ti, hogy böjtöltök, szexualitás terén is végzitek?
2016. febr. 20. 09:47
 1/4 lilla64 ***** válasza:

Vannak olyanok,akik a bőjtben lemondanak valamiről,pl.kávé,cigi,édesség és igen,olyant is hallottam aki a szexről mondott le ez idő alatt.

A bőjt ebben az évben márc.27-ig tart.

2016. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig választok egy lelki és egy testi böjtöt. Idén húst nem eszek és nem lépek be facebookra. Nem vagyok házas, csak együttjáró, így szeretkezni sem szeretkezek, de ez nem böjt.
2016. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagyböjt az mindig Húsvétig tart, először a Húsvét vasárnap a templomban megszentelt sonkából ettek nem böjtöset.


A szexuális megtartóztatás az meg elvileg kötelező része a böjtnek, nem csak egy választható dolog. De ha megnézzük a régi anyakönyveket, akkor azt látjuk, hogy nagyböjt + 9 hónapra is születtek gyerekek, régen is :)

2016. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A keresztényben vagy az iszlámban?
2016. febr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!