Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ki tölt be...

Jehova Tanúi ki tölt be fontosabb szerepet az életetekben, Jehova földi Szervezete (mint ahogyan ti nevezitek), vagy pedig Jézus?

Figyelt kérdés

Ezt csak azért kérdezem mert nem olyan rég egy beszélgetés során egy Tanú kijavított amikor a szervezetet vallásnak neveztem. Azt mondta, hogy nem vallás hannem annál jóval több mert a szervezet Jehova egyedüli földi szervezete.

Ha töllem megkérdezné valaki ugyan ezt, természetesen nem azt mondanám, hogy a ref. vallásom a fontosabb hanem azt mondanám, hogy Jézus Krisztus. A vallásom nem azonos a Megváltómmal, mert ma még lehet, hogy református vagyok de holnap már nem biztos, hogy az leszek. Persze ez nem azt jelenti, hogy Jézus nincs jelen a gyülekezetben, az Isten tiszteleten hisz megigérte, hogy ahol az Ő nevében imádkoznak gyülnek össze emberek ott Ő is jelen van.

Tehát református vagyok mert ebbe a vallásba születtem bele, itt kereszteltek meg és szeretem a gyülekezetemet mert eléggé ősszetartó emberek vannak és van szeretet közöttúnk, peresze itt is akadnak próblémák, dehát hol nem? De semmi képpen sem tudnám a vallásomat jobban "isteníteni" mint Jézust.

Szóval engem az érdekel, hogy mivel ti a Szervezetet nem vallásnak minősititek, hogy álltok ezzel a kérdéssel?

Egy kicsit egyszerűsítem a kérdést, hogy jobban meg lehessen érteni; ha választás elé kerűlnétek(mindegy milyen okból) Jézus vagy a Szervezet, melyiket tartanátok fontosabbnak?

Elnézést a fogalmazásért, de gondolom, így már megértitek, hogy mi érdekel.

Ja és mégvalami az olyan válaszokat, hogy pl. "Jézus azonos a Szervezettel, vagy nem tudok választani..stb stb" nem igazán tudom elfogadni kielégítő válasznak mert első sorban nem Jézus Tanúinak nevezitek magatokat, nem Jézus földi Szervezetének a tagjai vagytok hanem mindkét esetben a Jehova név tölti be a legfontosabb helyet.

Előre is köszönöm a kielégítő válaszokat és mégegyszer elnézést a fogalmazásért meg a hibákért!



2016. febr. 21. 22:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

" 9-nek.Elnezest nemkötelez senki senkit semmire én a bibliábl idéztem az Isten szavát,nem emberi tanitas.Az én kötelességem elmondani mit var el Isten az Ő szavában,tovabb a te döntésed mit teszel az életedben.

Isten a szabad akaratodtol fogva ,nem kenyszerit hanem kér,hogy a népe hajtsa végre a hirdető munkat es a többi tanácsait.

Köszönöm,hogy elolvastad!

AI"


Bocsánat, szerintem itt valami félreértés van, az általad említettek mindegyikét igyekszem tökéletesen megcselekedni, úgy hogy nem vagyok Jehova Tanúja, ha kérdésetek van, és szeretnétek Istent szolgálni, akkor szívesen segítek =)

2016. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

En a 9,11_től elnezest kerek en az előbbi vallaszolo vagyok.Lehet ,hogy tevedek mert a 9_ből nem ez jött le,amugy semmi sertő nem volt benne.

Örvendek es buzditalak az isten szava iranti elkötelezettsegre.

2016. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Tisztelt 4 es válaszoló!


"Jehova, és a Fia, Jézus, a Kettőt nem lehet szét szedni.a Biblia versek is egyhangulag írják, hogy az Atyához, Jézus nevében, vagy közben járása által tartozhatunk, és Jehova vonzza ezeket a személyeket Jézushoz, nem Jézus.

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;. ."


Én ebben az igében látom az Atyát, látom a Fiut, viszont nem látok "szervezetet".

Továbbá;


"S hogy nem Jézus tanúi vagyunk arra van Bibliai utalás, magyarázat.

Jézus is hű tanúként van említve, Ő Jehova első számú Tanúja, mint Isten teremtésének kezdete.Az atyjáról és a királyságáról tanúskodott a Földön létekor, ez volt az amiért elsősorban küldetett.

(Lukács 4:43) 43 De ő így szólt hozzájuk: „Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”

(Jelenések 3:14) . . .ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, az Isten teremtésének kezdete:..."


Na na, azért megkérnélek, hogy legyünk korrektek ha már beszélgetünk.


(Jel 3:14)

" A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:"

Azért a "tanú" és a "bizonyság" között van némi külónbség.

Tanú az aki tanúja volt egy eseménynek, Jézus viszont nem csak tanúja volt ennek az eseménynek hanem része a történetnek.


"Bár sok egyéb mondani való lenne ezzel kapcsolatban, de

a lényeget szerettem volna kiemelni."


Igen, gondolom és köszönöm a fáradozásodat de sajnos a válaszod nem kielégitő.

Mert mi van azokkal az ex tanúkkal akik hosszú évtízedek után hagyják ott a szervezetet?

Egyikük sem mondja azt, hogy Jézust hagyta ott hanem mindegyikük azt mondja, hogy a szervezetet. A legtöbbjük más vallásokhoz csatlakoznak és követik Megváltójukat.

Még te is tisztelt válaszoló ha egy év mulva esetleg kilépsz a Jehova Tanúitól vajon ugyan ezt fogod mondani amit most mondtál?

Tehát mégegyszer; a Biblia ír az Atyáról, ír Jézusról, ír a Szentlélekről, ír az apostolokról de sehol nem ír egy "Isteni szervezetről".


Köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 22. 18:36
 14/25 anonim ***** válasza:

A Biblia ezt írja:

Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.


Jézus tanúi. Nem másé. Nincs ott, hogy Jézus más tanúja lett volna, nekünk viszont az övé kell legyünk.

2016. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

" sajnos a válaszod nem kielégitő. "


Nem a válasz nem kielégítő /a te szubjektív értékítéleted szerint!/, hanem már a kérdéseid is azt tükrözi, hogy alapvető bibliai tanítással nem vagy tisztában.


Van ugyanis a Krisztus, és van a Krisztus teste, a gyülekezet. Pál az 1Kor 12:12-től magyarázza a Krisztus testének felépítését... Krisztus az egyház feje, az meg az ő teste. (vö. Eféz 1:22-23)


Te ezt kérdezed, hogy melyik a fontosabb? Na és neked melyik a fontosabb, az agyad vagy a szíved, amely pumpálja a vért?


És hogy mit tudsz elfogadni kielégítő válasznak, az megint csak abból fakad, hogy nem vagy tisztában a Krisztus testének a felépítésével.


Okoskodsz, önbölcseskedsz és turkálsz, mint akinek nem tetszik az eléje rakott étel.


Azok sorát gyarapítod, akik a csomón is kákát keresnek. Ha neked a református egyház a Krisztus teste, maradj ott. A katolikusoké megint más, és a mienk is más. És majd Krisztus eldönti, hogy ki tartozik hozzá!

2016. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Nem a válasz nem kielégítő /a te szubjektív értékítéleted szerint!/, hanem már a kérdéseid is azt tükrözi, hogy alapvető bibliai tanítással nem vagy tisztában.


Van ugyanis a Krisztus, és van a Krisztus teste, a gyülekezet. Pál az 1Kor 12:12-től magyarázza a Krisztus testének felépítését... Krisztus az egyház feje, az meg az ő teste. (vö. Eféz 1:22-23)


Te ezt kérdezed, hogy melyik a fontosabb? Na és neked melyik a fontosabb, az agyad vagy a szíved, amely pumpálja a vért?


És hogy mit tudsz elfogadni kielégítő válasznak, az megint csak abból fakad, hogy nem vagy tisztában a Krisztus testének a felépítésével.


Okoskodsz, önbölcseskedsz és turkálsz, mint akinek nem tetszik az eléje rakott étel.


Azok sorát gyarapítod, akik a csomón is kákát keresnek. Ha neked a református egyház a Krisztus teste, maradj ott. A katolikusoké megint más, és a mienk is más. És majd Krisztus eldönti, hogy ki tartozik hozzá!"


Ilyen a Jehova Tanúinak szelleme, akik állítólag Istent szolgálják ? Gondolkozzatok el kedves még bent levő tanúk, hogy az ilyen megnyilvánulások pontosan kitől is jönnek, mert hogy nem Istentől és a végtelen szeretetének kinyilatkoztatásából az biztos, kedves embertársam én szégyenlem magam miattad.

2016. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Te tényleg azt hiszed, hogy Krisztus teste csakis egy felekezet lehet? :(

Akkor nem nagyon ismered Istent. De még megismerheted.

2016. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Huhh! :)-ez igen...


Mi akart ez lenni tisztelt 16% egy jó válasz, vagy megalázás? Én inkább az utóbbira tipelnék.


"Van ugyanis a Krisztus, és van a Krisztus teste, a gyülekezet. Pál az 1Kor 12:12-től magyarázza a Krisztus testének felépítését... Krisztus az egyház feje, az meg az ő teste. (vö. Eféz 1:22-23)"


Na látod, ezzel egyetértek! De mond csak látsz te ott a "Krisztus az egyház feje" mellett egy "JW.ORG"-ot?

Szóval akkor ez mit is jelent?

Tudod mit jelent az alábbi szó?


/χριστιανος/


Ez aszt jelenti, hogy keresztény, vagyis Krisztus követő.

Te kereszténynek tartod magad, Krisztus követője vagy?

Nem, nem vagy az!-az csak egy "glazur" amivel sok más embert becsapsz.

Persze nem mutogatok ujjal feléd mert lehet, hogy velled is ezt tették és mindent amit teszel nem tudatosan teszed, hanem azért teszed mert te is csak egy áldozat vagy aki azzal a tudattal és lelkiismerettel térít, hogy mindazt amit tesz az az istenének tetsző dolog. Mondjuk ebben nem is tévedsz mert a te istened egy szervezet és te csak egy cégnek vagy az alkalmazotja.

Azt írod, hogy;

" a kérdéseid is azt tükrözi, hogy alapvető bibliai tanítással nem vagy tisztában."


Hidd el, hogy jobban tisztában vagyok mint ahogy azt te gondolnád. :)

2016. febr. 22. 22:30
 19/25 anonim ***** válasza:

13-hoz nem tudok csatlakozni a feleletedhez mert hevesen tamadsz es latom meg az előted levőket nemis ertetted meg a vallaszodbol kiderült .Szeretnenk az oldalakat fentartani es ezert legyünk tisztak,őszinték es higadtak.

Köszönöm.

2016. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Végül is á ml közünk ahhoz, hogy szembe mentek a Bibliával, ebben igazad van. Mindenkinek a maga üdvösségével foglalkoznia. Az igazságot ha nem akarod, az már nem a mi dolgunk, de én a helyedben azért mégiscsak Jézust választanám egy földi szervezet helyett, ami már rég kiterítette a hamis próféta fogalmát. De te tudod.
2016. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!