Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisznek az emberek a...

Miért hisznek az emberek a bibliában?

Figyelt kérdés
a bibliát néhány ember írta több mint 1000 évvel ezelőtt. Miért gondolják sokan, hogy minden úgy történt ahogyan az a bibliában meg van írva?
2016. febr. 24. 20:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"a bibliát néhány ember írta több mint 1000 évvel ezelőtt. "

Először is nézz utána, mert hamis az információd.


Másrészt azért "hiszünk" benne, mert aki adta, abban van az igazság. Amit én tudok az az, hogy amig úgy gondolkodtam, ahogy te, addig egy árva szót sem értettem belőle és amit mégis azt hittem, hogy értek, az is rosszul volt értelmezve, mert akkor még nem tudtam, hogy csakis Isten tudja megadni azt, hogy "értsük" a Bibliát.

Pont ezért van sok szekta is, mert azok hatalomra és emberek irányítására törekednek, így is magyarázzák a Bibliát, pedig Isten szava közel sincs ehhez, tömény szeretet.


Keresd Istent és válaszol.

2016. febr. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Miért ne?
2016. febr. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szia!


A „Biblia” görög szó, amelynek jelentése: könyvek. Arra utal ez az elnevezés, hogy a Biblia tulajdonképpen egy iratgyűjtemény, 66 írásművet tartalmaz, amelyeket bibliai könyveknek nevezünk.


A 66 irat közül 39 eredetileg héber (egy egészen kis része arám) nyelvű, és Izrael népe körében keletkezett az i. e. XV. századtól az i. e. IV. századig. A Bibliának ezt az első részét Ószövetségnek (vagy Ótestamentumnak) nevezzük. A többi 27 irat az őskeresztény egyház körében keletkezett az i. sz. I. század folyamán, eredetileg görög nyelven. Ebben az időben a görög volt az első számú világnyelv a Római Birodalom területén. A Biblia második részét Újszövetségnek (vagy Újtestamentumnak) nevezzük.


Három dolog kapcsolja össze ezeket az iratokat egy egységes könyvvé:


Először is a téma, a tartalom: a bibliai könyvek egymáshoz illeszkedve, mintegy egymást folytatva a Föld és az ember történetét beszélik el Isten megváltási terve szempontjából, a teremtéstől egészen az újjáteremtésig, tömören, vázlatszerűen, de átfogó módon. Elmélkedő vagy tanító könyvek is ékelődnek az un. történeti könyvek közé, amelyek az emberi élet összes döntő problémáját felvetik és megvilágítják. Van például olyan bibliai könyv, amelynek az emberi szenvedés a fő témája (Jób könyve), van olyan, amelyiké az igaz szerelem (Énekek éneke) stb.


Másodszor a szerzőknek az az egybehangzó állítása kapcsolja össze ezeket a könyveket, amely szerint ők nem a saját ismereteiket és gondolataikat közlik, hanem Isten szólt hozzájuk, és elhívta őket a prófétai szolgálatra, azaz megbízta őket üzenete közvetítésével. Első hallásra megdöbbentő ez az állításuk, sok kételyt és kérdést is támaszthat. De mindenesetre elgondolkoztató, hogy oly sok tanú – az összes bibliai szerző – állítja ezt, és tanúságtételük annyira megegyező még részleteiben is.


A harmadik dolog, ami összekapcsolja ezeket a könyveket: az Istenről és az emberi élet minden dolgáról való tanításuk bámulatos összhangja. A legkülönbözőbb keretben, megközelítésben és megfogalmazásban szólnak ezekről, de állításuk – alapelvileg és a részletekben is – azonos. Emellett pedig egymást kiegészítik és értelmezik. Vannak, akik ellentmondásokat vélnek felfedezni és kimutatni a bibliai kijelentések között. Tudományos feldolgozásra törekvő könyvekben is olvashatunk erről. Mégis azt kell mondanunk, hogy sok esetben csak egy kicsit alaposabb utánjárásra – néhány tényszerű adat ismeretére vagy gondosabb megfigyelésre – van szükség, és máris kiderül, hogy a felületes ítélettel megállapított ellentmondások egyáltalán nem léteznek a valóságban. Máskor kitartóbb keresésre és mélyebb átgondolásra van szükség, de a vizsgálatnak mindig az a vége, hogy a kétely megbizonyosodásra változik, mert a kritikus helyen is a tökéletes egység tárul fel.


E három dolog révén a legtermészetesebb módon összetartozó iratgyűjteménnyé, egy könyvvé alakult a 66 irat. Izrael népe egységesen kanonikusnak, azaz Istentől ihletettnek ismerte el az Ószövetség 39 iratát. Ugyanezt tette az őskeresztény egyház is, mind az ószövetségi iratgyűjteményre, mind pedig a 27 újszövetségi iratra nézve.


A keresztény egyházak között rendkívül sok különbség és tanbeli ellentét van, de a Biblia egy, valamennyi keresztény felekezet számára. A bibliai iratok olyan egyértelműen hitelesítik egymást, annyira nyilvánvaló egymással való egybetartozásuk és minden más vallásos irodalomtól való különbözésük, hogy még az egyébként olyannyira tévelygő és esendő egyház is felismerte és elismerte egységüket és kizárólagos jelentőségüket.


Ésaiás próféta könyvében találjuk „az Úr könyve” kifejezést (34,16), amely nem csupán Ésaiás könyvére alkalmazható, hanem a teljes prófétikus iratgyűjteményre is. Ez a Biblia legszebb, legtalálóbb meghatározása. Megfelel a Biblia saját önvallomásának, és kifejezi a Szentírás felől vallott hívő, keresztény meggyőződést. A Biblia „az Úr könyve”, azaz Isten könyve, az Ő üzenetét tartalmazza az emberiség számára.


Ezért hiszünk benne.


Üdv. Péter

2016. febr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
2016. febr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Talán azért, mert keresik a teljességet. Ez az emberi lét gyökere. Mivel európában lámpással kell keresni a hiteles tanítót aki megmutatja amit keresnek, ezért egy könyvet használnak pótszerként. Az emberek Isten helyett egy könyvben hisznek.

2016. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mert Isten Szava.
2016. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hogy miért hisznek az emberek a Bibliában azt nem tudom, csak feltételezhetem, hogy azért amiért én is hiszek.

Azok akik nem hisznek a Bibliában, azért nem hisznek mert nem hisznek Istenben sem.

Szóval itt igazából nem is a Biblia a "lényeg" hanem a Biblia Istene, hisz a Biblia Isten szava.

Ezt vagy el fogadom vagy nem, de a kettőt nem tudom elválasztani egymástól.

2016. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Miért hiteles a Biblia, miért Isten által ihletett?

Számomra a Bibliát Jézus Krisztus SZEMÉLYE és eljövetele hitelesíti. Jézus Istentől küldöttségét három dologgal támasztotta alá.


1) magasrendű erkölcsi tanító volt, kiemelkedik közülük (a szeretetet állította legfőbb értéknek)

2) csodákat tett: feltámasztott halottakat, bénát lábra állított, születésétől vak szemét megnyitotta, további reménytelen betegségeket gyógyított, kenyeret szaporított, vízen járt, feltámadt(!)

3) ószövetségi próféciákat teljesített be


Továbbá ezt mondta:

Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Jn 14,6


Természetesen érdemes utána olvasnunk, hiteles-e az Újszövetség, mely beszámol ezekről.


Amennyiben az Újszövetségben foglaltak igazak, Jézustól „visszafejtve” az Ószövetség is hitelesítődik. Jézus nem tagadta meg az ószövetségi Írásokat, önmagát a bennük szereplő próféciák beteljesítőjének tartotta, idézett is az Írásokból.

2016. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ószövetségi jövendölések Jézus Krisztusról és beteljesülésük


Mikeás

„5,2 De te, Efratának Bethleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nékem, a ki uralkodó az Izráelen; a kinek származása eleitől fogva, öröktől fogva van.”


Ésaiás

53,1 Ki hitt a mi tanításunknak, és az Úr karja kinek jelentetett meg?

53,2 Felnőtt, mint egy vesszőszál Ő előtte, és mint gyökér a száraz földből, nem volt néki alakja és ékessége, és néztünk reá, de nem vala ábrázata kivánatos!

53,3 Útált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint a ki elől orczánkat elrejtjük, útált volt; és nem gondoltunk vele.

53,4 Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!

53,5 És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.

53,6 Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, kiki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét ő reá veté.

53,7 Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!

53,8 A fogságból és ítéletből ragadtatott el, és kortársainál ki gondolt arra, hogy kivágatott az élők földéből, hogy népem bűnéért lőn rajta vereség?!

53,9 És a gonoszok közt adtak sírt néki, és a gazdagok mellé jutott kínos halál után: pedig nem cselekedett hamisságot, és álnokság sem találtatott szájában.

53,10 És az Úr akarta őt megrontani betegség által; hogyha önlelkét áldozatul adja, magot lát, és napjait meghosszabbítja, és az Úr akarata az ő keze által jó szerencsés lesz.

53,11 Mert lelke szenvedése folytán látni fog, és megelégszik, ismeretével igaz szolgám sokakat megigazít, és vétkeiket ő viseli.

53,12 Azért részt osztok néki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bűnösök közé számláltatott; pedig ő sokak bűnét hordozá, és a bűnösökért imádkozott!


Jeremiás

31,31 Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.

31,32 Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de a kik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.

31,33 Hanem ez lesz a szövetség, a melyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.

31,34 És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.


Zsoltárok

2,7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.

2,8 Kérjed tőlem és odaadom néked a pogányokat örökségül, és birtokodul a föld határait.

2,9 Összetöröd őket vasvesszővel: széjjelzúzod őket, mint cserépedényt.

2,10 Azért, királyok, legyetek eszesek, és okuljatok földnek bírái!

2,11 Szolgáljátok az Urat félelemmel, és örüljetek reszketéssel.

2,12 Csókoljátok a Fiút, hogy meg ne haragudjék és el ne veszszetek az úton, mert hamar felgerjed az ő haragja. Boldogok mindazok, a kik ő benne bíznak!


stb.


Jézus fellépésének és halálának idejéről (Dániel 9,24-27 alapján)

[link]


Ószövetségi jövendölések Jézus Krisztusról és beteljesülésük (táblázat)

[link]

2016. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Amellett, hogy hihetetlen csodákról számol be, az emberi természetet nagyon reálisan írja le. Többet árul el az emberi gyarlóságról, mint bármely más könyv, és mindenki tanulhat belőle a saját életére vonatkozóan. Amíg az egyes bibliai karakterek Isten útján jártak, igyekezték a parancsolatokat megtartani, áldás volt az életükön. Ezt ma is bárki kipróbálhatja, és látni fogja, hogy az élete pozitív fordulatot vesz, mert ezek az örökérvényű törvények működnek.

Ebből a szempontból mindegy, hogy ki írta és mikor írta.

2016. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!