Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Oké, van Isten, de kicsoda Ő,...

Oké, van Isten, de kicsoda Ő, hogyan tudnám megismerni?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Az Evnagéliumból (azt pedig a Bibliából).


Igazából ennél jobban én sem tudok fogalmazni, íme az egyik legnagyobb jelenleg is élő református lelkipásztor magyarázata (bár ez a kérdés még nem annyira "mély" hogy egy másik felekezetű ember nagyon mást mondjon):


https://www.youtube.com/watch?v=rYdP_zHwR1g

2016. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elején imádkozás van, 1:19-től kezdi el a beszédet.
2016. febr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dongaben ***** válasza:
Hmmm. Én semmiféle egyház tanításait, dogmáit nem követem régóta...(Egyébként Római katolikus vallásban nevelkedtem.) Nem járok templomba, nem követem az "előírásokat". Hiszek Istenben, de nem fogadom el az EMBEREK által alkotott törvényeket! Ha már vallás, akkor Isten közelebb áll a Budhizmus-hoz, mint a kereszténységhez...Olvashatsz emberek által írt könyveket, de azok mások gondolatai! Csak magadban találhatod meg...
2016. febr. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt: egyáltalán nem biztos, hogy pont a keresztények istene létezik.

Érdemes talán a többi vallást is megnézni (NEM a mohamedánt vagy a zsidót, mert az ugyanaz).


Másrészt - ha már a keresztényekről beszélünk - támpont lehet az, hogy állítólag az érzéseink ugyanolyanok, mint neki. Képére és hasonlatosságára...


Harmadrészt: őt is köti néhány szabály. 1+1=2 neki is.

Nem tud készíteni lehetetlen dolgot.

Ráadásul ő végtelen - ezért aztán MINDEN olyan dolog érvényes rá, ami a végtelen dolgokra igaz.


Ha pl. elgondolkodsz, hogy mi az az egyetlen dolog, amit egy végtelen lény nem tud megadni magának - akkor máris megvan, hogy miért teremtett minket.

2016. febr. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dirtibi ***** válasza:
Egész egyszerűen úgy, ha keresed. Minden őszintén az igazságot kereső ember végül is megtalálja. Ezt onnan tudom, hogy én is így tettem és megismertem Őt, mert Ő élő valóság
2016. febr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pelgrim ***** válasza:
Isten nem egy valaki, nem egy személy, bármit is tanítanak róla a vallások. Isten egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, stb. stb. De Isten válhat nekünk személyessé, valakivé, mint ahogy Názáreti Jézusnak személyessé vált, aki Őt Mennyei Atyának nevezte és tudta hogy saját isteni kilétéről beszélt.
2016. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!