Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a szövegrész most konkrétan...

Ez a szövegrész most konkrétan mire akar kilyukadni? (lent)

Figyelt kérdés

"....Ezenkívül a világ szeretete azt is jelentheti, hogy „nagy dolgokat” akarunk elérni, például a magasabb szintű oktatás által (Jer 45:4, 5). Már a megígért új világ küszöbén állunk...."


Innen vettem:

[link]

(14. bekezdés közepén található)


Most ez arra akarja ösztökélni az embert hogy komolyan ne tanuljon tovább? Ne szerezzen ismereteket hogy hatékonyabban felhasználhassa idejét és energiáját, vagy ennél sokkal mélyebb értelme van?



2016. febr. 26. 01:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
azért érdemes tudni, hogy számos Jehova tanúja volt aki nem tanult tovább, elhagyta az egyetemet ezek miatt... csak ugyen em lett világvége se 1914-ben se 25-ben ,se 75-ben, stb stb, és ezért kínossá vált ez a tanítás jehova tanúinak
2016. febr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm a normális választ. Bár meg kell hagyni ahogy fogalmaz a szöveg az eléggé félreérthető. Lehetne konkrétabb is. Hiszen nyilvános az az oldal és bárki láthatja, és levonhat következtetéseket.


#3-#9 28%-os, stílus.. vegyünk vissza de sürgősen rendben? Mert továbbra is közutálatnak fogsz örvendeni az oldalon. Már ha te vagy az a hírhedt 28%-os.

Tessék az egész kérdést értelmezni a végével együtt.

2016. febr. 26. 16:58
 13/16 A kérdező kommentje:

#10


"a vének a szülőket igyekeznek lebeszélni arról,hogy a gyerekeik tovább tanúljanak."


Ezzel kapcsolatban eszembe jut ez a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


De lehet hogy ez nem általános, inkább egyedi. Bár az is érdekes hogy ott a 20-as válaszoló így kikelt magából. Én a Tanúkat inkább békésnek ismertem...


#11 Erről tudsz bármilyen forrást?

Mondjuk meg kell jegyeznem hogy statisztikailag kevés olyan ember van a Tanúknál aki felsőfokú végzettséggel rendelkezik. Bár ez más irányzatoknál is előfordul.

2016. febr. 26. 17:09
 14/16 anonim ***** válasza:

Nézzünk meg még őrtorony utasítást, hogy lehessen látni ki hazudik és mire is buzdít valójában a nagytestvér:


Napjainkban sokan úgy vélik, hogy a felsőoktatás elengedhetetlen feltétele annak, hogy valaki tekintélyre és jómódra tegyen szert. Ám nekünk, keresztényeknek, akik ideiglenes lakosokként élünk, más céljaink vannak. Nem "a fellengzős dolgokon" gondolkodunk (Róma 12:16; Jer 45:5). Mivel Jézus követői vagyunk, megfogadjuk a figyelmeztetését: "Tartsátok nyitva a szemeteket, és őrizkedjetek mindenfajta mohóságtól, mert még ha bőségnek örvend is valaki, az élete nem azokból a dolgokból származik, amelyek vannak neki" (Luk 12:15). Ezért a fiatal keresztények arra kapnak buzdítást, hogy szellemi célok elérésére törekedjenek. Ha csak olyan szintű oktatásban vesznek részt, mely az alapvető szükségleteikről való gondoskodáshoz szükséges, akkor arra tudnak összpontosítani, hogy Jehova szolgálatára készüljenek fel egész szívükkel, lelkükkel, erejükkel és elméjükkel (Luk 10:27). Így gazdagok lesznek Isten szemében (Máté 6:19-21; Luk 12:21). w11 11/15 3:10-11

2016. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"hirhedt 28%-os. vegyen vissza a stílusából....


Már megbocsáss, de milyen stílusból vegyek vissza?

Sem agresszív, sem kötekedő, se embereket gyűlölő nem vagyok, s azt ne felejtsd el, hogy a szavakat itt olvasva, nem tudod milyen hangsúllyal, vagy érzelemmel írtam,


Egyszerű szolgája vagyok Istenemnek, hozzám való kegyelme által, s ha rossz hírnevem van, az nem nekem vagy az érzelem világomnak tulajdonítható, hanem a Biblia igazsága melletti őszinte kiállásomnak.


Sajnálom, hogy neked, vagy némelyeknek "így" csapódik le, főleg, hogy már eleve a Tanúkat nem szívesen veszik "ember számba" s keresik a szavak között, vagy mondatok között, hogy hogyan lehet minket váddal illetni.


Egyébként pedig, ha egy felnőtt ember 8. óra munka mellett is tud keresztény szolgálatot végezni, akkor egy diák miért ne?


Egy keresztény a szolgálatan hatékonyan felhasználhatja

nyelvtudását vagy egyéb oktatásban elsajátított gondolatokat, Jézus tanítványai sem voltak tanulatlan emberek,

Ha csak Pált vesszük, jártas volt a Görög kultúrában, és a Híres Gamáliel lábánál tanult, ami megfelel a mostani egyetemi oktatásnak.


Sajnálom, hogy ennyire ellenséges érzülettel vannak irántam némelyek, de ez az Ők "felebaráti szeretnek" köszönhetően, máris támadási felületet keresnek, hogy kifogást emeljenek ellenem, vagy bár ki ellen.


Mert hát ahogy olvasom itt a Kommenteket, egymással is úgy értekeznek némelyek, hogy szörnyű.

2016. febr. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

# 15 Értelek, de ha tisztában vagy vele hogy a hangsúly és az érzelem nehezebben jön át akkor még jobban figyelni kellene a szavakra. És még megfontoltabban, átláthatóbban írni.

Lehet nem akarsz kötekedő lenni de ha mégis az jön le, ha nem is nyíltan..

És ha tényleg te vagy az a "hírhedt" akkor már fel kellene hogy tűnjön hogy többen szóvá teszik a stílust. És önvizsgálatot tartani nem pedig a vallással mosakodni és játszani a mártírt. Ez több mint szánalmas.

Nekem speciel nem a vallásoddal van problémám ez esetben hanem veled, ezen próbálj legalább egy csöppnyit gondolkozni.

Főleg hogy ilyen hozzáállással a saját hittestvéreidnek is gondokat okozhatsz.

2016. febr. 27. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!