Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez bűne egy Jehova Tanújának...

Ez bűne egy Jehova Tanújának ha ilyet tesz?

Figyelt kérdés
Az egy dolog hogy valaki a JT-ba jár de ha teszem föl megtérit valakit hogy járjon oda,az bűne neki? Hiszen rossz utra viszi. Vagy csak tudatlanságból elkövetett férrevezetés? Milyenek ott a vezetők hogy a sok összefüggéstelen igaztalan dolgokat igaznak tudják elmagyarázni embereknek? Ezt soha nem értettem! Ha nem elmecsökkent valaki szimplán elolvassa az eredeti bibliát nyilvánvaló hogy amit ők tanitanak hamis,akkor hogy van ez? Soha nem értettem!
2016. febr. 26. 10:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

" Csatlakozom Testvéremhez.


Jehova Tanúi, nem megtérítenek, hanem evangélizáló munkát végeznek Krisztus mintájára, valamint Biblia tanulmányozást vezetnek azoknak akik szeretnék megismerni a Bibliát.

S az egyén egyénileg dönti el, hogy szeretne-e Isten néphez tartozni.

Senkit nem rángattak ide fülénél fogva. az ajtó pedig nyitva van elmehet."


A Biblia tanulmányozáshoz mi szükség van a Mit tanít a Biblia című kis könyvre?

2016. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Ákos13 ***** válasza:
19%
Ha létezik Isten és a Biblia igaz, akkor Jehova Tanúinak a vezetői bűnösök, mert tudatosan, a haszon reményében vezetnek félre embereket, és egyáltalán nem Jézust követik. De ha nem igaz a Biblia, és Isten sem létezik, vagy létezik ugyan, de más, mint ahogy a keresztények képzelik, akkor nem bűn, amit tesznek, mert eredendő bűn nem létezik, az csak alkalmazkodás a környezethez. De mivel te egyértelműen vallásos vagy, így számodra az a válaszom, hogy igen, nagyon nagy bűn, amit tesznek, de csak a beavatottak, a többi csak "elmecsökkent" birka.
2016. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Autodidakta bibliakutató vagyok,tehát nem tartozom egy felekezethez sem.
2016. febr. 26. 14:49
 14/21 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek igaza van miért hurrogjátok le J.T-k?

Miért nem néztek utána a sok hazugságnak amit egy évszázada nyomnak az orrotok alá?

És nem elszaladni kell a felelősség elől hanem oda állni és megoldani azokat.

Nézzetek utána, hogy miben vagytok benne!

Jézus=Mihály arkangyal

Jézus=ember

Jézus=Abaddon


(Ef 4:10)

"A ki leszállott vala, ugyanaz, a ki fel is ment, feljebb minden egeknél, hogy mindeneket betöltsön."


(Zsid 13:8-9)

"Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.

Különböző és idegen tudományok által ne hagyjátok magatokat félrevezettetni;.."


Félre vagytok vezetve és ennek ti fogjátok látni kárát ha nem tértek észhez.

2016. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo:


Szamit-e az, hogy bun-e, ha a tanuk mas embereket is megteritenek magukhoz?

Maskeppen fogalmazva, mit szamit egy plusz bun, ha egyszer amugy is bunos (marad) az ember?

Hiszen, ha hazugsag amit terjesztenek, akkor bunosok, es nem tudnak "bunosebbe" tenni embereket a megvaltas (Isteni kegyelem) szempontjabol.

2016. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ameddig a JT tényleg elhisz mindent a HBR-nek, addig csak tudatlanságból elkövetett félrevezetés. De ha már kezd megnyílni a szeme, és csak a család és barátok miatt van ott, akkor tudatosan tájékoztat félre, ha folytatja a prédikálást.
2016. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Nem elmenekülni kell"


Nem menekülök, mindössze értelmetlen szócsatákban nem szeretnék részt venni.

Néha bele esek ebbe a hibába, és akkor olyanokkal vádolnak, amiket az imént olvastam, hogy Hírhedt 28%-os vagyok, mert iszonyú a stílusom.


Jézus sem beszélt mindig, ha nem látta értelmét, hanem csendben maradt.

Nem célom szócsatákat nyerni, az igazság nélkülem is érvényre jut, minek hívjam ki a haragját másoknak?


26 éve tanulmányozom az írásokat, sok mindennek utána kutattam, Magam is "ellene" voltam a Tanúknak valamikor, s magam meggyőződéséből vagyok itt.


Egyébként vissza térve a kedves Kérdésedre.


Egy Jehova Tanúja aki itt van, mit gondolsz hogyan lett Tanúja Jehovának?

Úgy, hogy a Testvérek prédikáló szolgálata által, emberek maguktól jöttek, tanultak és lettek Ők is azok, és ez egy folyamat.


Egyébként, hogyan lett volna, megvalósítható, hogy ma már 239. országban 8 millió Testvér serénykedik Jézus prédikáló és tanítványképző munkájában.

Annak idején is így kezdődött ez a munka, mikor Jézus itt volt, és elküldte a Tanítványait. akik később más országok területére is elmentek, hogy az egész lakott földön halljanak Isten királyságáról.


"Elme csökkent"

igazán kedvesen nevezed meg az általad "kedvelt " felebarátaidat, még ha nem is értesz velük egyet, s Én vagyok a hírhedt rossz stílusú Tanú....

Hát...

2016. febr. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"Egyébként, hogyan lett volna, megvalósítható, hogy ma már 239. országban 8 millió Testvér serénykedik Jézus prédikáló és tanítványképző munkájában."


Ugy hogy az utolsó időkben megsokasodnak a hamis vallások,és sokan járnak majd a rossz uton. Nem tudom hogyan tanultad kutattad a bibliát enyi ideig,és mégsem jutottál el az igazságra,lehet a férrevezető folyóiratokat tanulmányoztad,mert ha a tiszta szentirást tanulmányoztad volna akkor rájöttél volna,hogy valami nem stimmel. Én azzal kezdtem a vizsgálatot,hogy az UV fórditást ki forditotta,lektorálta,nem találtam se nevet se semmit. Ennyit a hitelességről,megértem miért nem vállalta senki,hogy ő fórditotta,mivel tele van fórditási hibákkal,amit szándékossan az "egyházatok" szájize szerint alakitottatok,olvastad,hogy aki elvesz egy iótát is az irásokból......ha csak egy ióta lenne! Én 57 helyen találtam benne módósitást,8fórditásból 7egyezik a tietek nem. Az a baj aki függetlenűl kutakodik mint én az abba a hibába esik mint ti! Kicsit vizsgáljátok mindentől függetlenül az irásokat,tudom sok fájdalmas dolog fog számotokra kiderülni,de ne félj az igazságtól.

2016. febr. 27. 08:32
 19/21 Ákos13 ***** válasza:
"hogy ma már 239. országban 8 millió Testvér serénykedik" Ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Ez a szokásos propagandátok? Nincs 239 ország a Földön! Jóindulattal mondhatjuk, hogy van 205, de ebből kb. 10 vitatott státuszú. 239 nem lehet! Egyébként meg egyáltalán nem biztos, hogy ha valamiben sokan hisznek, az igaz is. 1 milliárd hindu van a világon, közülük rengetegen aktívan gyakorolják, akár terjesztik is hitüket. És? Létezik Brahman vagy Visnu? Hát... Na nem mintha az a 8 millió JT-s nem lenne teljes mértékben elenyésző a 7 milliárdhoz képest!
2016. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit értesz te "eredeti Biblia" alatt?

Beszéled valamelyik ókori nyelvet, pl az arámit? :D

2016. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!