Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért hagyja a szenvedés...

Isten miért hagyja a szenvedést életünkben (elhúzódó betegségemre gondolva)? Hívő vagyok.

Figyelt kérdés
Biztató szavakat várok, köszönöm a megértést.

2016. febr. 28. 11:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem biztatás lesz, de sehol sincs szó a Bibliában arról, hogy a földi élet (akár hívő vagy akár nem hívő) fenékig tejföl lesz.


Na jó egy kis biztatás:

"Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít.” (Filippi 4,13).

2016. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Milyen betegséged van?
2016. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Azért hagyja Isten a rosszat, mert a rosszból egy sokkal nagyobb jó származhat. De ez a jó nem biztos, hogy még ezen a világon beteljesül, lehet, hogy majd csak a másvilágon.


Ez a teológiailag helyes válasz a kérdésedre, de akik nagyon nehéz helyzetben vannak, sokszor nem érzik ezt vigasztalásnak. És ez emberileg meg is érthető. Ettől függetlenül azonban mégis vigasz. :)

2016. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ez egy Jehova tanúis oldal de ne ítéld el elsőre, nekem is nagy pozitív csalódás volt azok után amit hallottam róluk először.

[link]

"A mit tanít valójában" a biblia első fejezet "Mi az igazság istenről" címmel. Olvasd el jó dolog. És ha elő ítéleteid lennének vedd elő a saját bibliád ugyan azt írja csak Isten ki van cserélve Jehova ra de azt is írja hogy miért.

2016. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Arról most nem szeretnék írni, milyen betegségem van, de köszönöm a válaszokat, higgyétek el, biztatóak!
2016. febr. 28. 12:04
 6/20 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat, egyébként én is úgy gondolom valójában, ahogy az Újszövetség írja, akik Istent szeretik, minden a javukra szolgál.
2016. febr. 28. 12:24
 7/20 anonim ***** válasza:
Sajnos most olyan világban élünk, ahol nincs olyan ember aki egészséges lenne. De a Biblia csodálatos jövőről ir. Az Ézsaiás 33:24 ezt irja "Egyetlen lakos sem mondja majd: „Beteg vagyok.” A népnek, mely a földön lakozik, megbocsáttatott a vétke." A Jenesek 21:3,4 pedig igy szól: "Erre harsány hangot hallottam a trón felől, mely ezt mondta: „Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük.  És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”"
2016. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem,hogy milyen betegséged van.Természetesen ha nem akarod,ne írd le.Azért kérdeztem,mert sok esetben a betegséget saját magunknak okozzuk,a hibás gondolkodásunkkal,életvezetésünkkel.Ezt saját tapasztalatból is mondom.Ha rossz úton járunk és ezt nem vesszük észre,lényünk egy idő után fizikai formában jelez,hogy meg kellene állni és magunkba nézni,hogy mit csinálunk rosszul.
2016. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. febr. 28. 14:51
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is megálltam, és magamba néztem, a múltban biztosan tettem rosszul dolgokat, és a jövőben nem szeretném.
2016. febr. 28. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!