Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Napjainkban is segíti Isten...

Napjainkban is segíti Isten az embereket, akár csodákkal vagy útmutatással?

Figyelt kérdés

Mivel benne van a Bibliában ,hogy lesznek megtévesztő jelek,csodák,amik a Sátántól erednek. Viszont az is,hogy imádkozzunk és segít nekünk Isten. Tehát akkor ez most hogy is van?

Az egész Bibliát nem olvastam,szóval az ismeretem nem teljes, ezért is kérdezem,hogy a jelenlegi időkre mik vonatkoznak?



2016. febr. 28. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Persze, vannak csodák, de nem a csodákra kell várni. Csak azokat lehet hamis csodajelekkel megtéveszteni, akik a csodát várják. Akik csoda nélkül is tudják szeretni Istent, azokat ez a veszély nem fenyegeti.
2016. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ma Isten a Biblián keresztül vezet, és az útmutatást.
2016. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Roland G. ***** válasza:
81%

Ma is tesz csodákat Isten,csak meg kell ítélni a Biblia alapján a természetfölötti megnyilvánulásokat..Vagy talán nyugdíjba ment és csak a sátán tud csodákat tenni?Aha... D

Egy imameghallgatás,vagy útmutatás is csoda,vagy ha megérint egy bibliai vers és megbocsájtasz az embertársadnak stb.

Csodás napot nektek!

2016. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tamás321 ***** válasza:
56%
Ha őszinte akarok lenni, azt kell megállapítanom, hogy a mai időkben nem tesz Isten csodákat. Ha pedig nem tesz, akkor az az emberek hitetlensége miatt van, a világ hihetetlenül elfajzott állapota miatt. Tesz csodákat viszont a Sátán éppen az emberek hitetlensége miatt.
2016. febr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
74%

Nem vagyok vallás tudós, csak kicsit értek témához, de amennyit én a templomra járásból emlékszem, az ima az Istennel való elmélyülést segíti a keresztény vallásban és nem csoda tételre való. Persze kérhetted , hogy segítsen. De isten nem in medias res avatkozik közbe dolgokba csak azért mert meg kéred. Azt csak a görög istenek/ természeti népek istenei teszik a hittük szerint.


Én nem hiszem, hogy ISten bárki életébe beleavatkozna és csodákat tenne. MAximum az ima révén erőt kapsz és képes leszel megtenni amit meg kell.

2016. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a legkisebb csoda ha találkozol egy igazi hivővel, pláne ha az nagy. Meglátod ahogy ragyog a többiek között, és erős befolyásával hivő gondolatokat indit meg benned, onnan hazaérve hirtelen sokkal könnyebb lesz hinni és gondolkozni, szóval sztem már ez is egy kisebb csoda.
2016. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal inkább útmutatást ad Isten, talán nem közvetlenül, de közvetve, egy emberen vagy a Biblián keresztül.

És vannak csodák, gyógyulások is. Sátán is gyógyíthat, de annak később meg kell adni az árát valamilyen más problémával.

2016. febr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!