Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol keressek a neten ovis...

Hol keressek a neten ovis korú gyerekeknek való kis imádságokat?

Figyelt kérdés

Pl. reggeli / esti ima, evés előtt/utánra szóló- rövid kis fohásznyi imákat keresek.

Ha beírtok néhányat, annak is örülnék. :)

Előre is köszönöm!


2010. ápr. 1. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Weboldalt nem tudok, esetleg gyerekeknek szóló hittankönyvet vagy imakönyvet nézhetsz valahol.


Nekem a nagyim tanított egy esti imát, mikor kicsi voltam:

Én Istenem, jó Istenem,

becsukódik már a szemem,

de a tiéd nyitva, Atyám,

amíg alszom, vigyázz reám,

vigyázz az én szüleimre (és itt egy egész listányi embert soroltam fel még),

mikor a nap újra felkel,

csókolhassuk egymást reggel.

Amen


(aztán megromlott a családi idill és rájöttem, hogy nem minden rokon kedves, de ezt az imát majd én is meg fogom tanítani a gyerekemnek, ha lesz)

2010. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kis morzsa gyenge rózsa

nem jártam még iskolába

mégis tudok imádkozni

Jóistennek hálát adni, Ámen


nekem ezt tanították szüleim

2010. ápr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Legalább a gyerekeket ne butítsd már el teljesen! Tanítsd őket normális dologra, ne ilyen baromságokra! Ha kicsit nagyobbak lesznek és eljárnak templomba a pap rögtön kap az alkalmon és behívja őket a sekrestyébe egy kis "elbeszélgetésre"
2010. ápr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első kettő válaszolónak köszönöm.

Utolsó - hadd döntsem már el, hogy mire tanítom a saját gyerekemet.

2010. ápr. 2. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:
00:58 - Engem nem hívtak be elbeszélgetni, húha, akkor rossz helyen éltem? Tudom, hogy vannak ezen a téren rossz környékek, de valahogy én mindig találkoztam olyan papokkal, akik nagyon jól ráláttak a dolgokra, és csodálkoznál, ha őket hallanád.
2010. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, engem sem hívtak be .Amikor baéesetet szenvedtem meglátogatott a plébános úr.


Egy link;

[link]

2010. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van kisgyermekeknek szóló imakönyv, amit bármelyik kegytárgyboltban meg lehet venni. Emlékszem, nekem is volt és még kis rajzok is voltak benne, hogy hogyan kell imádkozni és miről szól az ima éppen. Olyan volt, mint egy kis mesekönyv, még mindig megvan a szüleimnél. :)
2010. ápr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!