Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyarországi zsidó gyerekek...

A magyarországi zsidó gyerekeknek nem rossz, hogy ők kimaradnak a Karácsonyból?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy sok ovis meg iskolás zsidó gyerek, akiknél a szülők otthon csak hanukáznak, nem rossz érzés nekik, hogy kilógnak a sorból, nincs karácsonyfa?
2010. dec. 23. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekik a Hanuka a természetes, nem a karácsony. Azt meg, hogy kilógnak a dorból, gyerekkoruk óta szokják. A zsidók a világ legtöbb országában kisebbség, nem többség.
2010. dec. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%
Jehova tanúi gyermekeinél is ugyanez a helyzet. vajon hogy képesek elviselni, hogy a szüleik nem hazudoznak nekik?
2010. dec. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
"Csak" hanukáznak? Ne hülyéskedj, 8 napig folyamatosan csak buliznak, meg kapják az ajándékokat! :)) Nem hiányzik nekik emellé a fenyőfa.
2010. dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ők tényleg Hanukát tartanak, és nem hiányzik nekik a karácsony.

Viszont a Jehova tanúi felekezetbe tartozó gyerekeket én is sajnálom, de nekik meg ajándékozás nélkül a természetes. Nekem alsótagozatos koromban volt jehovista osztálytársam, egy lány, aki sose hozott sütit a születés- vagy népnapján, és nem is fogadta el, amikor kínáltuk.

2010. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy hanuka alkalmával is van ajándékozás. Szóval nekik legfeljebb a karácsonyfa marad ki...

A jehovákról én ma tudtam meg, hogy nem karácsonyoznak. Eléggé ledöbbentem. Bár nem ez a legborzalmasabb hibájuk a szememben (hanem a véradás/elfogadás megtagadása), de azért eléggé elszomorodtam én is a gyerekek miatt. Ez egy annyira varázslatos nap, nincs nekik valami más helyette?

2010. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
tudod, egyrészt a varázslást is elítéli a biblia, másrészt vallásilag a karácsony hazugságra épűl, harmadrészt emberileg is hazugságra épűl, negyedrészt biztos feltünt, hogy kényszercselekedet, mivel ha nem teszed, mindenki furcsán nézne rád, és sajnálna, mert a kereskedelem ilyenkor másról sem szól, hiszen ügyes a sátán, ötödször az igaz vallást a biblia szerint az jellemzi, hogy szeretet van a tagjai között, míg e világ istene 2 napot jelölt ki a 365 ből a szeretetnek, maradt 363 a gyűlöletnek, és cselekszik is előírás szerint az emberk tisztelet a kivételnek. összefoglalva: de, Jehova tanúinak van más helyette. valószínűleg őszinte volt a kérdésed, és az aggodalmad, ezért az egy igaz Isten áldjon meg! (zsoltárok 83:18-19)
2010. dec. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondolom ez nekem, 20:41-esnek szólt.

A varázslást nem szó szerint értettem, hanem a csodálatos/szép/meghitt/bensőséges egy szinonimájaként használtam. Ugyanis úgy is lehet használni, nem csak a cselekedetre.

Valóban sokaknak kényszercselekedet, sajnos. Nekem nem az, én tényleg a szeretetet ünneplem, illetve bocsi...még azért is várom ezt a napot, mert imádom látni, hogy a szeretteimet mennyire meg tudom örvendeztetni az ajándékkal, amit hosszas gondolkodás után, személyre szabottan választottam, néha készítettem. Nem nézek furcsán arra, ha valaki nem ünnepli vallásából adódóan, csak furcsálltam, hogy a Jehova tanúk nem ünneplik, hiszen ők is a kereszténység egyik formáját követik. Ettől függetlenül azért hálát mondok azért, amiért nekem részem lehetett egy meghitt (varázslatos) karácsonyokkal teli gyermekkorban, amikor anyu, apu és én percekig csak karácsonyi dalokat énekelgettünk csillagszóróval a kezünkben, aztán mindenki megpuszilgatta, megölelgette a másikat (és nem az ajándékokért való köszönetképpen - mert az csak ezután jött szintén puszival - hanem puszta szeretetből)...az ajándékozás mindig utolsó szerepet töltött be, és nekem jobban meg is maradtak ezek a szép pillanatok, mint az, hogy miket kaptam ajándékba. Persze az év többi napján is szerettük egymást, de nem volt időnk ennyire mélyen megélni az egészet, édesapám konkrétan halálra dolgozta magát...gondolhatod, hogy előtte mennyire tudott a család más alkalmakkor összegyűlni, amikor a családfőt alig láttuk.

A többi részre nem felelek, nem is tudnék, mivel ateista vagyok, szóval nem bonyolódnék teológiai vitába, hiszen nem vagyok kompetens a témában. (Karácsonykor ugye én nem Jézust ünneplem, hanem a családot, szeretetet)

A kérdésem tényleg őszinte volt, őszinte kíváncsiság vezérelte. Ezek szerint Jehova tanúinak az év minden napja jelenti a karácsonyt? (Pontosabban a szeretet napját)Én így értelmeztem.

Na akkor neked boldog napot, a többieknek pedig boldog karácsonyt kívánok!

2010. dec. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem életemben nem volt karácsonyfám, ellenben hannukázni is csak néha hanukáztunk, mégis valahogy egész jól felnőttem, és sose okozott ez gondot.
2010. dec. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
kedves 23:40 elhiszem, hogy így gondolod. amennyiben tényleg így van, kérlek, próbáld ki, hogy az "utolsó" helyre tett ajándékozásnál ezt mondod: nem vettem semmit, mert nem ez a lényeg. és nézd, mi történik. a szeretet valóban önként adható, engem is ez vezérel, mert Jézus szerin "az igazság szabaddá tesz titeket". ezt kívánom neked is, mert alázatos személynek tűnsz.
2010. dec. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van néhány zsidó ismerősöm, még karácsonyfát is vesznek. A Karácsonyt már régóta ünneplik a nem keresztények is (pl. Thaiföld, India, Kína, Japán), mivel manapság nem is ünnep, hanem inkább "szokás"
2011. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!